Загружается, подождите...

Седавіт (Sedavitum)


основні фізико-хімічні властивості:рідина від світло-коричневого до коричневого кольору;склад: 100 мл препарату містять комплексний екстракт для Седавіту ® - 94 мл; піридоксину гідрохлориду- 0,06 г; нікотинаміду- 0,3 г;комплексний екстракт для Седавіту ® одержують з кореневищ з коренямивалеріани, плодів глоду, трави звіробою, листя м’яти перцевої, шишок хмелю;допоміжні речовини: сорбіт, спирт етиловий 30%.

Форма випуску: Розчин для перорального застосування.

Фармакотерапевтична група: Комбінація снодійних і седативних засобів. Код АТСN05С X I0

Фармакологічні властивості. Дія препарату обумовлена властивостями компонентів,які входять до його складу. Біологічно - активні речовини екстрактів лікарськихречовин позитивно впливають на функціонування нервової системи і маютьпереважно седативну, анксіолітичну дію, усувають відчуття страху, психічненапруження.

Показання для застосування.Неврастенія і неврастенічні реакції, щосупроводжуються роздратованістю, тривогою, страхом, втомою, неуважністю,порушенням пам’яті, психічним виснаженням; мігрень; сверблячі дермтози (екзема,кропив’янка); безсоння (легкі форми); синдром “менеджера” (стан постійногопсихічного напруження); головний біль, зумовлений нервовим напруженням;яксимптоматичний засіб при клімактеричному синдромі.

Спосіб застосування та дози. Дорослим та дітям від 12 років препаратпризначають внутрішньо, 3 рази на день по 5 мл (1 чайна ложка). Принеобхідності разову дозу збільшують до 10 мл. У випадку появи небажаноїзагальмованості призначають по 2,5 мл вранці і вдень та 5 мл на ніч. Інтервалміж прийомами — 8 год. Препарат можна застосовувати одноразово по 5-10 млза 20-30 хв. до можливого емоційного навантаження. Препарат приймаютьнерозведеним разом з напоями (чай, сік). У випадку появи нудоти препаратнеобхідно приймати під час їжі.

Побічна дія. У поодиноких випадках можуть з’являтися наступнінебажані ефекти: запаморочення, втома, сонливість, екзантема, нудота, блювання,печія, запор, легка м’язова в’ялість.

Протипоказання. Міастенія, підвищена чутливість до компонентівпрепарату, дитячий вік до 12 років.

Передозування.Симптоми: проявляється відчуттям пригніченості і сонливості. Пізніше ці симптомиможуть супроводжуватися нудотою, м’язовою слабкістю, болем в суглобах івідчуттям важкості в шлунку. Також можуть проявлятися симптоми передозуваннянікотинаміду (тахікардія, тремор, нудота, блювання, пітливість, кашель, шкірнависипка, артеріальна гіпотензія). Лікування: симптоматична терапія.

Особливості застосування. З обережністю призначають препарат пацієнтам зтяжкими органічними захворюваннями травного тракту в період вагітності,особливо протягом 1-го триместру, і в період годування груддю. Пацієнтам, щоприймають Седавіт ®, необхідно утримуватися від потенційно небезпечних видівдіяльності, що потребують підвищеної уваги і швидкої рухової і психічноїреакції (керування транспортними засобами, робота із складними механізмами).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат посилює дію речовин, що чинять вплив на ЦНС, а такожалкоголю. Можлива взаємна інактивація леводопи і піридоксину гідрохлориду.

Умови і термін зберігання. Узахищеному від світла, недоступному длядітей місці, при температурі не вище 25°С. Термін зберігання - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z