Загружается, подождите...

С е д а с е н ф о р т е (Sedasen forte)


основні фізико-хімічні властивості: капсули, що мають корпус та кришку, вмісткапсули - порошок або гранули від світло-коричневого до коричневого кольору зіспецифічним запахом. Дозволяється жовтуватий або сіруватий відтінок, а такожнаявність темних та білих вкраплень;

склад: 125 мг екстракту валеріани, 25 мг екстракту м’яти перцевої, 25 мгекстракту м’яти лимонної (меліси).допоміжні речовини: лактоза, тальк.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Снодійні та седативні засоби. Код АТС N05CM50

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Комбінований препарат рослинногопоходження, дія якого обумовлена синергічними ефектами компонентів, що входятьдо його складу. Біологічно активні речовини валеріани (складні ефіри борнеолу іізовалеріанової кислоти, валеропотріати, алкалоїди валерин і хотенін) зменшуютьзбудливість центральної і вегетативної нервової системи, знижують напруження ідратівливість при психічному перенавантаженні, мають виражені седативні,снодійні, спазмолітичні ефекти, посилюють дію інших снодійних і седативнихпрепаратів. Крім того, комплекс біологічно активних речовин валеріани виявляєжовчогінну дію, посилює секреторну активність слизової оболонки шлунково-кишковоготракту (ШКТ), уповільнює серцевий ритм і розширює коронарні судини.Листя м’яти перцевої містить 1-3% ефірної олії, усклад якої входить ментол (до 70%) та його ефіри, кетон-ментон, олеїнова іурсолова кислоти, флавоноїди. При застосуванні внутрішньо вказані компонентим’яти перцевої рефлекторним шляхом за рахунок подразнення рецепторів слизовихоболонок виявляють помірну спазмолітичну, седативну, снодійну, а такожжовчогінну дію, зменшують нудоту, м’яко стимулюють секрецію травних залоз.Основні діючі речовини меліси – компонентиефірної олії (0,06-1,0%): цитраль (до 62%), гераніол, меналоол, пераль,каріофілен та ін. виявляють седативний, протисудомний, гіпотензивний,антиаритмічний, спазмолітичний і протиблювотний ефекти. Крім того, активні компонентимеліси покращують процеси травлення, виявляють м’який жовчогінний ефект,нормалізують знижений апетит, сприяють відновленню сапрофітної флори кишечникуі секреції травних ферментів. Завдяки складному комплексу біологічно активнихречовин препарати меліси виявляють виражений протигіпоксичний ефект, якийлежить в основі їх кардіо-, нейро-, нефро- та імунопротективних властивостей.Компоненти меліси також усувають легкі форми дисменореї, прояви токсикозувагітності, клімактеричні розлади, нормалізують функцію статевих залоз учоловіків. Препарат не викликає залежності.Фармакокінетика. Не вивчалась.

Показання до застосування. Легкі форминеврастенії та неврозу, що супроводжуються дратівливістю, тривогою, відчуттям страху,пригніченістю, втомленістю, неуважністю, підвищеною нервовою збудливістю,напруженістю; легкі форми розладів сну, що пов’язані із хвилюванням; нападиголовного болю, мігрені, які обумовлені нервовим перенавантаженням; легкі формидисменореї; клімактеричний синдром; функціональні захворювання органівтравлення (дискінезії жовчовивідних шляхів, диспептичний синдром, синдромподразненої товстої кишки); нейроциркуляторна дистонія з тахікардією,кардіалгією чи гіпертензивним синдромом; I стадія артеріальної гіпертензії;алергодерматози, що супроводжуються свербіжем шкіри (кропивниця, атопічнийдерматит, екзема, себорейна екзема); постійне психічне напруження (“синдромменеджера”); недостатня концентрація уваги, зниження пам’яті.

Спосіб застосування та дози. Дорослим і дітям після12 років призначають по 1–2 капсулі 2–3 рази на добу; при легкій формі безсоння– по 1-2 капсулі за 1 годину до сну. Максимальна доза становить 6 капсул надобу, поділених на три прийоми. Звичайно курс лікування триває від декількохтижнів до трьох місяців, але у разі необхідності і хронічного перебігузахворювання може бути подовжений до 6 - 12 місяців. При необхідності курслікування можна повторювати.

Побічна дія. Препарат добрепереноситься, але при перевищенні рекомендованих доз можливий розвитокв’ялості, пригніченості, слабкості, зниження працездатності та концентраціїуваги, сонливості, запаморочення. У схильних осіб теоретично можна очікуватирозвиток алергічних реакцій, але за період постмаркетингового спостереження запрепаратом такі не реєструвались.

Протипоказання. Гіперчутливість докомпонентів препарату, діти до 12-річного віку.

Передозування. Можливий розвитокпригніченості, в’ялості, загальмованості, сонливості, запаморочення, зниженняартеріального тиску, диспепсичних розладів. Специфічного лікування немає,необхідно провести промивання шлунка, симптоматичну терапію.

Особливості застосування. Не слід перевищуватирекомендовані дози препарату. При виникненні побічних ефектів препарат слідвідмінити. На початку лікування, до визначення індивідуальної чутливості, зметою запобігання надмірного пригнічення ЦНС не рекомендується застосовуватипрепарат під час керування транспортними засобами та іншими механізмами, щопотребують підвищеної концентрації уваги. З обережністю застосовують препаратпри вираженій печінковій недостатності.

Застосування у періодвагітності та лактації. Екстракти лікарських рослин, таких як валеріана, м’ята,меліса традиційно використовуються у вагітних у комплексній терапії такихрозладів як підвищена збудливість ЦНС, невротичні та вегетативні порушення,гестаційна гіпертензія та гестози вагітних. Постмаркетингові дослідженняпрепарату показали відсутність негативних впливів на матір та плід. Алезастосування будь-яких лікарських засобів в період вагітності повиннопроводитись, коли наявна користь для матері перевищує потенційний ризик дляплоду і залишається на розсуд лікаря. Невідомо, чи виділяються діючі речовинилікарських трав у грудне молоко, тому при необхідності тривалого курсовоголікування Седасеном форте годування груддю необхідно припинити на часзастосування препарату.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Препарат може потенціювати дію снодійних, седативних, спазмолітичних,гіпотензивних засобів центральної дії, алкоголю.

Умови та термін зберігання. Зберігати притемпературі не вище +250С. Зберігати у недоступному для дітей місці.Термін придатності зазначений на упаковці після слів “Використати до...”
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z