Загружается, подождите...

Седафітон (Sedaphyton)


основніфізико-хімічні властивості: таблетки,що являють собою цільні, правильні круглі циліндри, верхня і нижня поверхня якихопуклі, діаметром 10 мм, від зеленувато-сірого, сірого, коричневато-сірого досірувато-зеленого, сірувато-коричневого кольору, з світлими та темнимирізнобарвними вкрапленнями.

склад: 1 таблетка містить: екстракту валеріани густого0,05 г, екстракту пустирника густого 0,03 г, екстракту глоду густого 0,03 г;допоміжні речовини: магнію карбонат основний, крохмаль картопляний,полівінілпіролідон низькомолекулярний медичний, магнію стеарат, тальк.

Форма випуску.Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Інші снодійні та седативні засоби, включаючикомбінації. Код АТС N05C M50**.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Дія препарату обумовленавластивостями компонентів, що входять до його складу. Біологічно активніречовини екстрактів валеріани та пустирника (ефірні масла, сапоніни, алкалоїди,дубильні речовини) сприятливо впливають на функціональну активність центральноїта вегетативної нервової системи, проявляючи переважно седативну, анксіолітичнудію, пригнічують відчуття страху, психічне напруження, підсилюють дію іншихседативних та снодійних засобів. Фармакологічні властивості екстракту глодуобумовлені наявністю флавоноїдів, холіну, ацетилхоліну, фітостеринів,тритерпенових кислот. Екстракт глоду здатний підсилювати кровообіг в коронарнихта мозкових судинах, збільшувати скоротливість міокарда та зменшувати йогозбудливість.Фармакокінетика. Не вивчалась.

Показання для застосування. Легкі форми невротичних розладів, щосупроводжуються дратівливістю, тривогою, відчуттям страху, пригніченням,втомлюваністю, неуважністю, підвищеною нервовою збудливістю; легкі формирозладів сну, пов’язані із збудженням; напади головного болю, мігрень,зумовлені нервовим напруженням; легкі форми дисменореї, клімактеричний синдром;нейроциркуляторна дистонія з тахікардією, кардіалгією та артеріальноюгіпертензією; артеріальна гіпертензія І стадії; дерматози, що супроводжуютьсясвербежем шкіри (кропив’янка, атопічний дерматит, екзема); постійне психічненапруження (“синдром менеджера”); недостатня концентрація уваги, зниженняпам’яті.

Спосіб застосування та дози. Разова доза для дорослих та дітей старше 12років становить 1-2 таблетки 2-3 рази на добу. При легких формах безсоння – по1-2 таблетці за 1 годину до сну.Курс лікування залежить від форми та вираженостізахворювання, характеру супутньої терапії, досягнутого ефекту лікування і визначається індивідуально.

Побічна дія. Алергічні реакції (висипання, свербіж, кропив’янка);запаморочення, сонливість; тахікардія, нудота, блювання.

Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливість докомпонентів препарату, дитячий вік до 12 років.

Передозування.Препарат звичайно добрепереноситься, однак при перевищенні рекомендованого дозування можливий розвитокмлявості, пригніченості, слабкості, зниження працездатності та концентраціїуваги, сонливості, запаморочення.Негайне припинення вживання препарату і вчасно вжитізаходи екстреної допомоги (промивання шлунка, введення активованого вугіллятощо) та симптоматичне лікування сприяють швидкому усуненню клінічних проявівпередозування.

Особливостізастосування. При прийоміпрепарату не рекомендується керувати транспортними засобами та займатися іншимипотенційно небезпечними видами діяльності, що потребують швидкостіпсихомоторних реакцій. Застосуванняпрепарату в період вагітності та годування груддю можливе лише у випадку, коликористь від застосування препарату перевищує можливий ризик для дитини.

Взаємодія зіншими лікарськими засобами. Препаратпосилює дію снодійних та заспокійливих засобів, спазмолітиків.

Умови татермін зберігання. Зберігатиу недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці, при температурівід 15 до 25°C. Термінпридатності- 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z