Загружается, подождите...

Себідин (Sebidin)


основні фізико-хімічні властивості: округлі рожево-оранжеві таблетки у форміплоского диску зі зрізаними краями;

склад: 1 таблетка містить хлоргексидину дигідрохлориду 5 мг та аскорбіновоїкислоти 50 мг; допоміжні речовини: сахароза, метилцелюлоза, магнію стеарат, талькочищений, пігмент жовтий, пігмент червоний, есенція фруктова.

Форма випуску. Таблетки для смоктання.

Фармакотерапевтична група. Антисептичний та вітамінний препарат. Код АТСR02AA05.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Хлоргексидин діє як бактеріостатичний препарат у низьких концентраціяхта як бактерицидний препарат у високих концентраціях. Його дія спрямована протитаких мікроорганізмів, як стафілококи, стрептококи, Candida albicans,Escherichia coli та ряд інших аеробних та анаеробних бактерій. Мікроорганізми знизькою чутливістю до хлоргексидину: Proteus, Pseudomonas, Klebsiella. Механізмдії полягає в утворенні зв’язків з клітинною стінкою бактерій, що призводить допошкодження їх структури. Аскорбіновакислота посилює захисні механізми організму.Фармакокінетика. Лише близько 1% хлоргексидину абсорбується з шлунково-кишкового тракту.Максимальна концентрація в крові спостерігається приблизно через 30 хвилин істановить 0,206 мкг/г. Аскорбінова кислота добре абсорбується з шлунково-кишкового тракту.Ступінь її зв’язку з білками плазми становить приблизно 25%. Аскорбіновакислота метаболізується до дигідроаскорбінової та щавлевої кислот. Періоднапіввиведення аскорбінової кислоти з плазми – приблизно 16 днів.Хлоргексидин виводиться головним чином з калом (90%), 1% призначеноїдози виводиться з сечею.Аскорбінова кислота виводиться головним чином із сечею.

Показання для застосування. Профілактика та лікування:пародонтиту та гінгівіту;стоматиту;хронічнного запалення слизових оболонок горла та гортані.

Спосіб застосування та дози.Препаратрекомендується для застосування дорослим і дітям старше 12 років по 1 таблетці4-5 разів на день. Таблетку слід повільно розсмоктувати, не ковтати. Незастосовувати препарат більше 14 днів. У середньому курс лікування – 7 днів.

Побічна дія.Зрідка зустрічаються алергічні реакції (закладеність носа, висип);зміни смаку; збільшення зубного нальоту; зміни забарвлення (коричневі плями) назубах, пломбах і зубних протезах; паротит, болісність язика та слизовоїоболонки рота.

Протипоказання. Гіперчутливість до хлоргексидину або будь-якого іншого компонентапрепарату.

Передозування.Препарат практично не абсорбується з шлунково-кишкового тракту, томупередозування є дуже малоймовірним. У разі можливого передозування препаратунеобхідно клінічне обстеження та симптоматичне лікування.

Особливості застосування.Вагітність і лактаціяБезпека застосування хлоргексидину під час вагітності у людини невстановлена. У дослідженнях на вагітних щурах і кролях при застосуванні в дозах300 мг/кг на добу та 40 мг/кг на добу відповідно, шкідливого впливухлоргексидину на плід виявлено не було. Вагітність не є абсолютнимпротипоказанням для застосування препарату.Проникнення хлоргексидину в молоко не встановлено. В дослідженнях нащурах не було виявлено відхилень при застосуванні доз, що в 100 разівперевищували звичайну добову дозу для людини (у мг/кг маси тіла).Аскорбінова кислота екскретується в молоко.Вплив на здатність керувати автомобілем та іншимимеханізмамиВстановлено, щопрепарат цілком безпечний і не впливає на психофізичну здатність керуватиавтомобілем і складними механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не вивчалася.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеномувід світла місці, при температурі не вище 25 °С. Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z