Загружается, подождите...

Сикод (Seacod)


основні фізико-хімічні властивості: прозорі овальні капсули з м’якого желатину,які містять прозору жовтувату в’язку рідину;

склад: 1 капсула містить жиру печінки тріски 300 мг;допоміжні речовини: желатин, гліцерин, метилпарабен, пропілпарабен,етилпарабен, вода очищена.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Засоби, які знижують рівень холестерину ітригліцеридів. Код АТС С10А Х.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Препарат тваринного походження, дія якого визначаєтьсяефектами вітамінів і ненасичених жирних кислот, що входять до його складу,виявляє А- і D-вітамінну, гіполіпідемічну, вазодилатуючу дію.Гальмує агрегацію тромбоцитів, поліпшує реологічні властивості крові.Ненасичені жирні кислоти беруть участь у синтезі арахідонової кислоти,лейкотрієнів і простагландинів; знижують концентрацію холестерину сироваткикрові.Ретинол (вітамін А) бере участь в обмінних процесах у слизовихоболонках і шкірі, у формуванні зорових пігментів, необхідних для нормальногосутінкового і колірного зору, забезпечує цілісність епітеліальних тканин,регулює ріст кісток.Колекальциферол (вітамін D) регулює обмін Са2+ і фосфатів,процес побудови структури кісток; підвищує абсорбцію Са2+ укишечнику.Фармакокінетика. Риб’ячий жир всмоктується у тонкому кишечнику, добрепроникає у всі тканини, активізується і депонується у печінці. Періоднапіввиведення – 18 - 31 день.

Показання для застосування. Гіпо- та авiтаміноз А та D, захворюванняочей (пігментний ретиніт, ксерофтальмія, гемоералопія, кератомаляція), системнатерапія уражень шкіри та слизових оболонок, гіпотрофії, гострих і хронічнихреспіраторних захворювань, запальних та ерозивних уражень травного тракту,сечовивідних шляхів, прискорення загоювання ран і зрощування кістковихпереломів.

Спосіб застосування та дози. Препарат призначають дорослим і дітям від 12 років,по 1 - 2 капсули 3 рази на добу. Рекомендовано застосовувати препарат курсами(2 - 3 місяці). Після 2 - 3 місяців застосування необхідно провести контрольпараметрів крові і залежно від цього результату продовжувати курс лікування.

Побічна дія. При застосуванні рекомендованих доз побічна дія невиявлена. У поодиноких випадках може виникнути алергічна реакція у виглядісвербежу, шкірних висипань.

Протипоказання. Підвищена чутливість до жиру печінки тріски.Порушення згортання крові; ідіопатична гіперкальціємія; нефроуролітіаз,гіпервітаміноз D; гіперкальціурія; кальцієвий нефроуралітіаз; тиреотоксикоз;туберкульоз легенів (активна форма); хронічна печінкова недостатність. Вагітністьі лактація. Діти до 12 років.

Передозування. При тривалому застосуванні препарату може виникнутисонливість, млявість, головний біль, нудота, блювання, біль у кістках нижніхкінцівок, демінералізація кісток.Лікування: зменшити дозу або тимчасово припинити застосування Сикоду тапризначити симптоматичне лікування.

Особливості застосування. З обережністю призначають хворим на гострий іхронічний нефрит, при декомпенсації серцевої діяльності, хронічній жовчокам’янійхворобі і хронічному панкреатиті (можливо загострення процесу).Немає посилань,що препарат впливає негативно на водіїв, осіб, які працюють зі складнимимеханізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні препарату зіншими лікарськими засобами, які містять вітаміни А і D, існує можливістьрозвитку вітамінної інтоксикації.Застосовувати препарат одночасно із серцево-судинними препаратами іпрепаратами, які впливають на коагуляцію крові, необхідно з обережністю: можливозниження лікувального ефекту.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому,захищеному від світла місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності –3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z