Загружается, подождите...

Бузини чорної квітки (Sambucinigrae flores)


міжнародна назва: Sambucus nigra L.;

основні фізико-хімічні властивості: неподрібнена сировина:окремі квітки і бутони на коротких голих квітконіжках або без них з домішкоюгілочок, суцвіть і листя. Колір жовту-ватий. Запах ароматний. Смак пряний; порошок крупний: суміш подрібнених шматочків квітокі бутонів з домішкою квітконіжок, гілочок і листя різної форми, які проходять крізьсито з отворами діаметром 2 мм. Колір жовтуватий з буруватими вкрапленнями.Запах ароматний. Смак пряний;

склад: бузини чорної квітки.

Форма випуску. Квітки.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуютьсяпри кашлі та застудних захворюваннях. Код АТС R05X.

Фармакологічні властивості. Квітки бузини містятьглікозиди самбунігрин і рутин, олію ефірну, кислоти органічні (кавова, яблучна,валеріанова, хлорогенова), речовини дубильні, кислоту аскорбінову. Цей комплексбіологічно активних речовин має потогінну, протиза-пальну, болетамувальну,сечогінну і м’яку відхаркувальну дію.

Показання для застосування. Грип, запальні захворюваннядихальних шляхів (бронхіти, трахеїти, ларингіти), нирок і сечового міхура.

Спосіб застосування та дози. 5 г ( 1,5 столові ложки)квіток вміщують у емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) гарячоїкип’яченої води, закривають кришкою і настоюють на киплячій водяній бані 15 хв.Охолоджують при кімнатній температурі 45 хв, проціджують, залишок віджимають допроцідженого настою. Об’єм настою доводять кип’яченою водою до 200 мл. Доросліприймають у теплому вигляді по 1/2 склянки 2 рази на день або по 2 столовіложки 5-6 разів на день після їди. Діти, старше 3 років, залежно від віку – від1 столової ложки до 1/3 склянки 2 рази на день після їди. Перед вживаннямнастій рекомендується збовтувати.1 фільтр-пакет вміщують у скляний або емальованийпосуд, заливають 100 мл (1/2 склянки) окропу, закривають і настоюють 15 хв.Дорослі приймають у теплому вигляді по 1/2 склянки 3 рази на день після їди.Діти, старше 3 років, залежно від віку – від 2 десер-тних ложок до 1/3 склянки3 рази на день після їди. Тривалістькурсу лікування визначається лікарем індивідуально з урахуванням характеру,ступеня тяжкості та особливостей перебігу захворювання, стабільностідосягнутого терапевтичного ефекту і переносимості препарату.

Побічна дія. При індивідуальнійпідвищеній чутливості до препарату можливий розвиток алергічних реакцій(гіперемія, висипання, свербіж та набрякання шкіри). При появі побічних реакційприпинити прийом препарату.

Протипоказання. Індивідуальна чутливість добіологічно активних речовин, що містяться в лікарському засобі.

Передозування. Повідомлень щодопередозування препарату не надходило.

Особливості застосування. Вагітним і жінкам, якігодують груддю, застосування препарату лише у випадку, коли, на думку лікаря,користь від застосування переважає потенційний ризик для плода/дитини.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Невідома.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому,захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Приготований настій – упрохолодному (8-15 оС ) місці, не більше 2 діб. Термін придатності - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z