Загружается, подождите...

Салмодил (Salmodil)


основні фізико-хімічні властивості:прозорийсироп рожевого кольору з приємним запахом;

склад: 5 мл сиропу містять сальбутамолу (увигляді сальбутамолу сульфату) 2 мг, бромгексину гідрохлориду 4 мг;допоміжні речовини: натрію цитрат,кислоти лимонної моногідрат, аспартам, натрію бензоат, пропіленгліколь, добавкавишні смакова, кармозин (Е 122), ментол, гідроксипропілметилцелюлоза Е4 М, водаочищена.

Форма випуску. Сироп для пероральногозастосування.

Фармакотерапевтична група. Протиастматичні засоби.Адренергічні засоби для системного застосування. Сальбутамол, комбінації. КодАТС R03C C52.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Салмодил є комбінацією, що міститькомпонент з відхаркувальною дією (бромгексин) та компонент з бронхолітичним(сальбутамол) ефектом.Сальбутамол є синтетичним симпатоміметичним аміном.Сальбутамол стимулює бета-адреноергічні рецептори та має незначний або не маєжодного впливу на альфа-адренергічні рецептори. Має спорідненість збета-адренергічними рецепторами, стимулює циклічні аденозин-3’, 5’-монофосфати(АМФ) шляхом активізації ферменту аденілциклази. Циклічний АМФ є зв’язуючоюланкою багатьох клітинних реакцій. Сальбутамол має більший стимулювальний впливна бета-рецептори бронхіальних, маткових та судинних гладких м’язів (бета-2рецептори), аніж на бета-рецептори серця (бета1-рецептори).Бромгексин є муколітичним агентом,що використовується при лікуванні порушень дихання, пов’язаних із в’язкістюслизу чи його надмірною кількістю.Фармакокінетика. Фармакокінетика препарату не вивчена.

Показання для застосування. Запобігання і купіруваннябронхоспазму при бронхіальній астмі. Оборотна обструкція дихальних шляхів прихронічному бронхіті.

Спосіб застосування та дози. Дітям віком від 7 роківпризначають по 2,5 - 5 мл 3 - 4 рази на день.Дорослим призначають по 5 - 10 мл 3- 4 рази на день. Відмірювання проводиться за допомогою мірного ковпачка зградуюванням. 1 градуювання відповідає 2,5 мл сиропу.

Побічна дія. Посилене серцебиття та пульс, більу ділянці серця, знервованість, тремор у деяких пацієнтів. В окремих випадкахможуть спостерігатися такі порушення з боку шлунково-кишкового тракту якнудота, блювання.Побічна дія швидко минає після відміни препарату.

Протипоказання. Підвищена чутливість до одного зкомпонентів препарату; гіпертиреоз, тяжкі серцево-судинні захворювання, виразкашлунка. Вагітність і лактація. Дитячий вік до 7 років.

Передозування. Симптоми: нудота, блювання. Лікування: промивання шлунка. Терапія симптоматична.

Особливості застосування. З обережністю призначаютьпацієнтам, хворим на цукровий діабет, при глаукомі, хворим з пептичноювиразкою.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасномузастосуванні Салмодилу з похідними ксантину, глюкокортикоїдами, діуретикамиможе посилитися гіпокаліємія.Не призначати пацієнтам перед застосовуванням наркозу.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступномудля дітей, захищеному від сітла місці при температурі не вище 25°С. Термінпридатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z