Загружается, подождите...

Поліглюкін (Rolyglucinum)


основні фізико-хімічні властивості:прозорий, безбарвнийабо злегка жовтуватий розчин;

склад:100 мл розчину містять декстрану змолекулярною масою 54000-66000 – 6,0 г, натрію хлориду – 0,9 г; допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.

Формавипуску. Розчиндля інфузій.

Фармакотерапевтична група. Плазмозамінні тадезінтоксикаційні розчини. Код АТС ВО5А А05.

Фармакологічні властивості. Поліглюкін – це стерильний6 % розчин середньомолекулярноїфракції частково гідролізованого декстрану (полімеру глюкози) в ізотонічному розчині натрію хлориду. Поліглюкін є плазмозаміннимпротишоковим препаратом гемодинамічноїдії. Завдяки порівняно великій відносній молекулярній масі, близькій домолекулярної маси альбуміну крові, Поліглюкінповільно проникає крізь стінки судин і привведенні в кров'яне русло, тривалийчас у ньому циркулює. Внаслідок високого осмотичноготиску, що перевищує приблизно в 2,5 рази осмотичний тиск білків плазми крові, Поліглюкін утримує рідинув кров'яному руслі і здійснює таким чином гемодинамічнудію. Поліглюкін швидко підвищуєартеріальний тиск при гострій крововтраті і тривалий час підтримує його на високому рівні.Препарат нетоксичний, виділяється, головним чином, нирками (протягом першоїдоби – близько 50 %). Невелика кількість декстрану відкладається в ретикулоендотеліальній системі, де вінпоступово розщеплюєтьсядо глюкози. Препарат не є джереломвуглеводного живлення.

Показаннядля застосування. Застосовують Поліглюкін з профілактичною і лікувальною метою при травматичному, операційному і опіковому шоці, при гострій крововтраті. Препарат вводятьвнутрішньовенно, а при гострих крововтратах - і внутрішньоартеріально. Швидкість введеннявизначається загальним станом хворого, рівнем артеріального тиску, частотою пульсу, показником гематокриту. При розвиненому шоці, Поліглюкінвводять внутрішньовенно, струминно.

Спосіб застосування та дози. Звичайновикористовуютьвід 400 до 1200 мл на одне вливання (а за необхідності - до 2000 мл). Припідвищенні артеріального тиску дорівня, близького до нормального, переходять на краплинне введення. Прикрововтраті більше за 500 мл і вираженій анемізації хворого поєднуютьвведення Поліглюкіну з переливанням крові та її компонентів. З метоюпрофілактики шоку при операціях Поліглюкін вводять краплинно; у випадку падінняартеріального тиску переходять на струминне введення. При різкомупониженні тиску (нижче 60 мм рт.ст.) доцільно внутрішньоартеріальне введенняпрепарату (до 400 мл). У післяопераційний період струминно-краплинне введення Поліглюкінує ефективним засобом профілактики післяопераційногошоку. Дітям препарат призначають ізрозрахунку 10-15 мл на 1 кг маси тіла. Для лікування опікового шоку вводять за перші 24 год до2000-3000 мл препарату, а за наступні 24 год - до 1500 мл. Дітям у перші 24 год призначають по40-50 мл на 1 кг маси тіла, в наступнідні - 30 мл/кг.

Побічна дія. У разі появи скарг на відчуття тиснення в грудях,утруднення дихання, болю в попереку, а також привиникненні пропасниці, ціанозу, порушенні кровообігу і дихання трансфузію припиняють і вводять у вену 10 %розчин кальцію хлориду (10 мл), 20 мл40 % розчину глюкози; застосовують серцевізасоби, протигістамінні препарати.Вливання Поліглюкіну не виключаєнеобхідності проведення інших протиопікових заходів(знеболювання, застосування серцевих засобів та ін.). При застосуванніПоліглюкіну можливі алергічні реакції(свербіж шкіри, висипка, набряк Квінке та ін., аж до анафілактичного шоку),збільшення кількості серцевих скорочень, зниження артеріального тиску тощо. У разінеобхідності припиняють введенняпрепарату і проводять необхідну терапію.

Протипоказання. Травмичерепа з підвищеним внутрішньочерепним тиском(небезпека підвищення артеріального тиску), крововиливи в мозок та іншівипадки, коли не можна вводити велику кількість рідини і захворювання нирок (з анурією), серцеванедостатність, схильність до різко виражених алергічних реакцій.

Передозування. Може розвинутисягіпертонічна реакція, для лікування якої вводять периферійнісудинорозширювальні засоби під контролем кров’яного тиску.

Особливості застосування. Після повільного введенняперших 10 крапель припиняють введення на 3 хв, потім вводять ще 30 крапель ізнову припиняють введення на 3 хв. Завідсутності реакції продовжують введенняпрепарату. Результати проби реєструються в історії хвороби. Призначаютьз обережністю хворим з порушеною видільною функцією нирок, при томбоцитопенії.Застосовують тільки під контролем лікаря.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Поліглюкін не повинен бути розчином-носієм для іншихпрепаратів. Додавання інших препаратів може призвести до фізико-хімічних змін.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі від 10 до - 25 оС, у недоступному длядітей місці. Термін придатності – 4 роки.Допускається замерзання препарату за умови збереженнягерметичності упаковки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z