Загружается, подождите...

Фарматекс (Rnarmateh)


міжнародна назва: benzalkonium;

основні фізико-хімічні

властивості: прозорі капсулисвітло-жовтого кольору довгастої форми;

склад: 1 вагінальна капсула містить бензалконіюхлориду 0,0189 г;допоміжні речовини:диметикон 1000, аеросил R 972, гідроксипропілцелюлоза, 7-гліцерилкокоатполіоксиетиленгліколь, макрогол 400, желатин, гліцерин, вода очищена.

Форма випуску. Капсули вагінальні.

Фармакотерапевтичнагрупа. Контрацептиви длямісцевого застосування. Код АТС G02В В01**.

Фармакологічнівластивості. Фармакодинаміка.Бензалконію хлорид являє собою четвертинний амоній, який має властивостісперміциду та антисептика. Контрацептивна дія його пов’язана зі здатністюруйнувати мембрани сперматозоїда.Препарат виявляєантисептичну активність щодо збудників, які спричиняють хвороби, якіпередаються статевим шляхом:гонококи, хламідії, вірус герпесу типу II,вірус імунодефіциту людини, вагінальні трихомонади, золотисті стафілококи.Бензалконію хлорид невпливає на гормональний цикл і не змінює вагінальну флору.Фармакокінетика. Зарезультатами багатьох досліджень встановлено факт відсутності проникненняпрепарату в плазму крові та грудне молоко (при використанні в рекомендованихдозах) внаслідок відсутності абсорбції бензалконію хлориду слизовою оболонкоюпіхви. Це свідчить про те, що дія Фарматексу є виключно локальною.

Показаннядля застосування. Місцева контрацепція за допомогою Фарматексу показана yciм жінкамрепродуктивного віку, i особливо у таких випадках:- принаявності протипоказань до оральної контрацепції чи введення внутрішньоматковоїcпipaлi;- у періодпісля пологів та в період лактації;- у періодпісля аборту;- у періодперед менопаузою;- занеобхідності епізодичного запобігання вагітності (нерегулярне статеве життя,рідкі статеві контакти);- у періодзаміни cпipaлi або пeрeрви в прийомі гормональних контрацептивів.Фарматекс можнавикористовувати у поєднанні з будь-яким іншим методом (презерватив,внутрішньоматкова спіраль, піхвова діафрагма).

Спосіб застосування тадози. Застосовувати капсулунеобхідно перед кожним статевим актом. Витягнути капсулу іззахисної упаковки. У положенні лежачі ввести її якомога глибше у піхву. Капсуларозтане через 10 хв. Фарматекс захищатиме на один статевий акт принаймніпротягом 4 годин. У разі повторного статевого акту необхідно ввести новукапсулу (незалежно від терміну, що минув після попереднього застосування).Кількість капсул, які можна використати протягом доби, не обмежена.

Побічна дія. Під час застосування вагінальних капсулзгідно з показаннями ризик розвитку побічних ефектів мінімальний, але упацієнтів з підвищеною чутливістю до бензалконію хлориду, можуть з’явитисяалергічні реакції. У такому разі слід припинити використання препарату.

Протипоказання. Підвищена чутливість до бензалконіюхлориду. Неможливість правильного застосування вагінальних капсул особами зпорушеннями психіки та особам, яким протипоказані будь-які втручання настатевих органах.Будь-якій особі,неспроможній зрозуміти та погодитися з цим типом контрацепції.

Передозування. Випадків передозування не виявлено.

Особливостізастосування.Застережні заходи.Бензалконію хлоридруйнуєтьсямилом, тому контрацептивні засоби Фарматекс несумісні з милом, навіть у виглядіслідів. Проте одразу після статевого акту чи протягом 2-х годин до та 2-х годинпісля статевого акту допускається проведения зовнішнього туалету звикористанням чистої води або пінного засобу Фарматекс, який не містить милата сумісний з місцевими контрацептивами.

Взаємодія з іншимилікарськими

засобами. Одночаснезастосування капсул Фарматекс та інших внутрішньовагінальних засобів нерекомендується.

Умови зберігання. Зберігати при кімнатній температурі(15-25°С).Зберігати в недоступномудля дітей місці.

Термін придатності. 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z