Загружается, подождите...

Ринза хотсип (Rinza hotsip)


основні фізико-хімічні властивості: порошок:

зі смаком апельсину світло-оранжевогонеоднорідного кольору;

зі смаком лимону світло-жовтогонеоднорідного кольору ;

зі смаком чорної смородини темно-рожевогонеоднорідного кольору.

склад:

зі смаком апельсину кожні 5 г порошкумістять: парацетамолу – 750 мг, феніраміну малеату – 20 мг, фенілефринугідрохлориду – 10 мг, кофеїну – 30 мг; допоміжні речовини: безводна лимонна кислота, натрію сахарин, натріюцитрат, сахароза, барвник сансет жовтий, смакова домішка апельсина;

зі смаком лимону кожні 5 г порошку містять: парацетамолу – 750 мг,феніраміну малеату – 20 мг, фенілефрину гідрохлориду – 10 мг, кофеїну– 30 мг; допоміжні речовини: безводна лимонна кислота, натріюсахарин, натрію цитрат, сахароза, барвник хінолін жовтий, смакова домішкалимона;

зі смаком чорної смородини кожні 5 г порошку містять: парацетамолу –750 мг, феніраміну малеату – 20 мг, фенілефрину гідрохлориду – 10 мг, кофеїну – 30 мг; допоміжні речовини:безводна лимонна кислота, натріюсахарин, натрію цитрат, сахароза, барвник кармоїзин, смакова домішкатутті-фрутті; смакова домішка малини; смакова домішка чорної смородини.

Форма випуску. Порошок для приготування розчину для пероральногозастосування.

Фармакотерапевтична група. Аналгетики та антипіретики. Парацетамол, комбінаціїбез психолептиков. Код АТС N02 BE51.

Фармакологічні властивості. Аналгезуюча дія парацетамолу включає в себе впливна центральну і периферичну нервову систему. Жарознижувальна дія опосередкованавпливом на регулюючі центри гіпоталамуса. В терапевтичних дозах парацетамолвиявляє незначний вплив на серцево-судинну систему.Феніраміну малеат діє як ко-ферменту багатьох реакціях гідроксилювання і амідування. Він забезпечує активність амізуючогоферменту через втягнення у процесоутворення деяких пептидних гормонів, таких якокситоцин, гормон антидіуретик і холицистокінін, знижуючи вміст чистого заліза,перетворюючи його на сіль заліза в шлунку.Фенілефрингідрохлорид зумовлює зменшення набряку та гіпереміїслизової оболонки верхніх дихальних шляхів та синусів.Кофеїн є стимулятором. Перш за всевін впливає на центри вищої нервової діяльності. Кофеїн безпосередньо стимулюєсерцеву діяльність і підвищує силу скорочення міокарда.Фармакокінетика. Фармакокінетичнівластивості зумовлені фармакокінетикою кожногоінгредієнта препарату.Парацетамол швидко і майже повністюадсорбується із шлунково-кишкового тракту. Максимальна концентрація в плазмікрові досягається через 2 год після прийому. Він метаболізується у печінці івиводиться, головним чином, з сечею у формі глюкорунідних і сульфатнихкон’югатів. Менше 5% виводиться у незміненому вигляді. Період напіввиведенняколивається від 1 до 4 годин. Препарат рівномірно розподіляється по всіхрідинах організму, приблизно 25% його зв`язується з протеїнами плазми крові.Фенірамінумалеат швидко абсорбується із шлунково-кишкового тракту і розподіляється повсіх тканинах організму. Приблизно 25% зв`язується з протеїнами плазми. Середнякількість хлорфеніраміну малеату в організмі становить 1,5 мг. Фенілефрин легко всмоктується після перорального прийому, піковіконцентрації у плазмі досягаються через 1 - 2 год;рівень всмоктування - 70%, середній час напіввиведення 2-3 год.Фенілефриншвидко метаболізуєтьсяв організмі, виводиться переважно з сечею.Кофеїн швидкоабсорбується і розподіляється по всіх тканинах і рідинах організму, включаючиЦНС, ембріональні тканини і грудне молоко. Він швидко метаболізується і виводитьсяз сечею. Період напіврозпаду у плазмі дорівнює приблизно 3 год. 70% дозививодиться з сечею і лише 3% залишається незміненим.

Показання для застосування. Ринза Хотсип застосовується для симптоматичного лікування застудних захворювань тагрипу (полегшення головного болю, ознобу, закладеності носа, синусового болю таболю у горлі).

Спосіб застосування і дози. Препарат призначається для перорального прийому.Дорослі та діти старше 15 років. По по одному пакетику до 3 разів на день.Вміст пакетика розчинити у склянці гарячої води. Приймати не більше 5 днів.

Побічна дія. У більшості випадківпрепарат переноситься добре.Побічні ефекти парацетамолу звичайнослабко виражені. Іноді виникають висипання та інші алергічні шкірні реакції.Побічними ефектами, що звичайно пов’язані з кофеїном, є подразненнятравного тракту і стимуляція центральної нервової системи. Побічні ефектифенілефрину

- артеріальна гіпертензія, тахікардія.Побічними ефектами феніраміну малеату є нудота, блювання або біль укишечнику.

Протипоказання. Підвищена чутливість до одного з компонентівпрепарату.Вираженіпорушення функції печінки або нирок, гіпертиреоз, діабет, захворювання серця,артеріальна гіпертензія, періоди вагітності та лактації, не застосовують дітямдо 15 років.

Особливості застосування. Якщо висока температура зберігається протягом 3-хднів і більше або виникає знову, а біль не припиняється більше 5 днів,необхідно негайно звернутися до лікаря. Препарат не призначається вагітним жінкам та в періодлактації, а також пацієнтам з артеріальною гіпертензією та серцевими хворобами,дітям до 15 років. При вживанні цього препарату уникайте керуванняавтотранспортом та механізмами.

Передозування. При передозуванні препаратом можливі виникненнясимптомів з боку шлунково-кишкового тракту: нудота, блювання, відчуттядискомфорту в епігастральній ділянці, прискорене серцебиття, тремор, головнийбіль, запаморочення, порушення сну. Лікування симптоматичне. При значномуперевищенні дози (понад 10 г парацетамолу) – введення метіоніну через 8 – 9 годпісля передозування та ацетилцистеїну – через 12 год.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Ефект дії парацетамолу посилюється при йогокомбінації з кодеїном, аскорбіновою кислотою, скополаміном, хлорфенаміном,пропіфеназоном та кофеїном. Антикоагуляторний ефект Варварину та іншихкумаринів може бути посиленим тривалим регулярним вживанням парацетамолу зпідвищеним ризиком кровотечі. Періодичний прийом не має значного ефекту.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому місці.При температурі не вище 25 0С. Термін придатності –3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z