Загружается, подождите...

Риностоп (Rinostop)


основні фізико-хімічні властивості: прозорий червоний сироп з характернимзапахом малини і приємним смаком;

склад: 5 мл сиропу містять парацетамолу 101 мг,псевдоефедрину гідрохлориду 20,2 мг, хлорфенаміну малеату 1,01 мг; допоміжні речовини: сахароза, гліцерин, пропіленгліколь, розчин сорбітолу70% кристалізуючий, натрію сахарин, барвник Кошеніль червоний А, ароматизатормалиновий (LC11035 Mero/SBI), вода очищена.

Форма випуску. Сироп.

Фармакотерапевтична група. Аналгетики й антипіретики. Комбіновані препарати парацетамолу,що не містять психолептики. Код АТС N02B E51.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Риностоп – комбінований препарат, який міститьпарацетамол, псевдоефедрину гідрохлорид, хлорфенаміну малеат. Маєжарознижувальну, аналгетичну, судинозвужувальну, антигістамінну, седативну,протикашльову і бронходилатуючу дію, усуває симптоми застуди.Парацетамол – ненаркотичний аналгетик, має аналгетичну, жарознижувальнуі слабко виражену протизапальну дію.Псевдоефедрин – симпатоміметик з помірною дією на альфа1-адренорецептори,спричиняє звуження судин, зменшує набряклість, місцеві ексудативні прояви ігіперемію слизової оболонки носа, носоглотки, придаткових пазух.Хлорфенамін – блокатор гістамінових Н1-рецепторів, маєантисеротонінову, антигістамінну, слабку антихолінергічну, седативну дію,знижує вираженість алергічних реакцій, опосередкованих дією гістаміну, зменшуєпроникність капілярів, звужує судини носа; зменшує місцеві ексудативні прояви,пригнічує симптоми алергічного риніту: чхання, ринорею, свербіж очей, носа.Початок дії через 20 - 30 хв., тривалість – 4 - 4,5 год.Фармакокінетика. Не вивчалась.

Показання для застосування. Грип, застуда. Алергічний риніт.

Спосіб застосування та дози. Діти від 2 до 5 років: 1 чайна ложка кожні 12 год.Діти від 6 до 12 років: 2 чайні ложки кожні 12 год. Термін лікування – небільше 3 - 5 днів.При нирковій недостатності (кліренс креатиніну нижче 10 мл/хв) інтервалміж прийомами повинен бути не менше 8 год.

Побічна дія. Побічні ефекти парацетамолу звичайно помірногоступеня. Можуть виникнути розлади травного тракту та алергічні реакції увигляді почервоніння шкіри; анемія, тромбоцитопенія, агранулоцитоз,гепатотоксична дія, гемолітична анемія, панцитопенія, нефротоксична дія.Псевдоефедрин може спричинити підвищення артреріального тиску,прискорення серцебиття, занепокоєння і знервованість.Хлорфенамін іноді спричиняє дрімоту, втрату апетиту, нудоту, блювання,біль у животі, діарею або запор.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату.Захворювання серця, пептична виразка шлунка або 12-палої кишки; прийманняінгібіторів МАО, гіпербілірубінемія (синдром Жильбера), дефіцитглюкозо-6-фосфат-дигідрогенази. Діти до 2 років.

Передозування. Симптоми: нудота, блювання, анорексія, судоми, галюцинації, підвищеннятемператури тіла, пропасниця, сухість у роті, почервоніння шкіри, розширеннязіниць, тахікардія, підвищення артеріального тиску, аритмія, гепатотоксичнийефект, у тяжких випадках розвивається некроз печінки. Лікування: промивання шлунка, спричинення блювання, призначенняпротисудомних препаратів (діазепам внтрушіньовенно повільно). Як антидот можнапризначити N-ацетилцистеїн. Терапія – симптоматична.

Особливості застосування. Під час лікування проводять контроль показниківпериферичної крові і функціонального стану печінки.Може дати хибні результати лабораторних тестів, які оцінюютьконцентрацію глюкози і сечової кислоти в плазмі.З обережністю призначають препарат пацієнтам з астмою, з ослабленоюфункцією печінки і нирок, гіперактивністю щитовидної залози, з епілепсією,аритмією, при труднощах проходу їжі із шлунка в кишечник, цукровому діабеті.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Посилює ефекти інгібіторів МАО, седативних препаратів,етанолу. Етанол посилює седативну дію хлорфенаміну. Антидепресанти,протипаркінсонічні засоби, антипсихотичні засобаи, фенотіазинові похідніпідвищують ризик розвитку побічних ефектів (затримка сечі, сухість у роті,запори). Глюкокортикостероїди збільшують ризик розвитку глаукоми. Парацетамолзнижує ефективність урикозуричних препаратів. Хлорфенамін одночасно зінгібіторами МАО, фуразолідоном може призвести до гіпертонічного кризу,збудження, гіперпірексії. Трициклічні антидепресанти посилюють симптоматичнудію, одночасне призначення галотану підвищує ризик розвитку шлуночковоїаритмії. Знижує гіпотензивну дію гуанетидину, який, у свою чергу, посилюєальфа-адреностимулюючу активність псевдоефедрину.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці притемпературі не вище 25°С. Термін придатності – 5 років.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z