Загружается, подождите...

Ринофлуімуцил (Rinofluimucil)


основні фізико-хімічні властивості: практично прозорий, безбарвний розчин ізм’ятним ароматом

склад: 1мл препарату містить: ацетилцистеїну – 10 мг, туаміногептану сульфату– 5 мг, допоміжні речовини: бензалконію хлорид, метилгідроксипропілцелюлоза,динатрію едетат, натрію дигідрофосфат моногідрат, динатрію фосфат додекагідрат,дитіотрейтол, сорбітол 70%, м’ятний аромат, спирт етиловий 96%, натріюгідроокис, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Аерозоль назальний.Фармакотерапевтичнагрупа.Засоби, що застосовуються при захворюваннях порожнини носа. АТС R01A В08.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.Препарат має муколітичну, протинабрякову дію.Ацетилцистеїн, щовходить до складу препарату, сприяє швидшому розрідженню слизових іслизисто-гнійних виділень, розриваючи дисульфідні зв’язки глікопротеїдів слизу.Ацетилцистеїн чинить протизапальну дію через механізм гальмування хемотаксисулейкоцитів. Ацетилцистеїн також має властивості антиоксиданта. Туаміногептансульфат, симпатоміметичний амін, при місцевому застосуванні маєсудинозвужувальну дію без системної дії, усуває набряк, гіперемію слизовоїоболонки.При лікуванні запальних процесів у порожнині носа і підрядних пазухахноса муколітична і репаративна дії ацетилцистеїну доповнюютьсясудинозвужувальним ефектом туаміногептану сульфату, що сприяє усуненню набряку.Завдяки перерахованим ефектам препарату досягається швидке загоєння слизовоїносових ходів і зменшення симптомів запального процесу.Фармакокінетика.При місцевомузастосуванні препарату його складові інгредієнти не чинять системної дії.

Показання для застосування. Гострий і підгострий риніт з рясним слизово-гнійнимексудатом, хронічний риніт, вазомоторний риніт, синусит.

Спосіб застосування та дози. Препарат вводять у носову порожнину увигляді аерозолю за допомогою спеціального розпилювача.Дорослим: по 2 дози аерозолю (2 натискання на клапан) у кожну ніздрю3-4 рази на добу.Дітям: по 1 дозі аерозолю (1 натискання на клапан) у кожну ніздрю 3-4рази на добу.Курс лікування не повинен перевищувати 7 днів.Перед введенням аерозолю необхідно:Зняти ковпачок зфлакона з розчином.Зняти захисний ковпачок із розпилювача.Приєднати розпилювач до флакона.Зняти кришку з розпилювача.Активувати розпилювач повторним натисканням.

Побічна дія. Часте приймання препарату в дуже високих дозах можепослужити причиною побічних явищ, таких як: тахікардія, тремор, артеріальнагіпертензія, порушення сечовипускання. Можуть спостерігатися сухість у носі тагорлі, запалення сальних залоз. Побічні явища минають спонтанно післяприпинення лікування.

Протипоказання. Ринофлуімуцил протипоказаний при гіперчутливості доодного з компонентів препарату, при закритокутовій глаукомі, гіпертиреоїдизмі.Препарат не варто застосовувати під час лікування і протягом 2 тижнів післязакінчення лікування антидепресантами (інгібіторами МАО).

Передозування. Не описане. Проте при виникненні такої ситуації(наприклад, якщо дитина випадково проковтнула велику дозу) можливий розвитокдепресії ЦНС як із седативним ефектом, так і з виникненням гіпертензивногокризу, особливо у дітей. Такі реакції, спричинені симпатоміметичнимвазоконстриктором потребують негайного адекватного медикаментозного лікування.

Особливості застосування. З обережністю призначати препарат хворим наартеріальну гіпертензію: лікування слід проводити під контролем лікаря.Застосування препарату в період вагітності і лактації можливе тільки уразі крайньої необхідності і під контролем лікаря.Препарат повинен з обережністю застосовуватися у дітей. Немає досвідузастосування препарату дітям молодше 2-х років, хворим на астму, дорослим,котрі страждають на гіперплазію передміхурової залози.Тривале приймання лікарських засобів, що містять судинозвужувальніречовини, може змінити нормальну функцію слизової оболонки носа і підряднихпазух носа, а також спричинити звикання до препарату. Ринофлуімуцил не впливає на здатність керувати транспортними засобамита працювати зі складними механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими препаратами. Ринофлуімуцил несумісний з інгібіторами МАОі трициклічними антидепресантами. Не рекомендується одночасне застосуванняРинофлуімуцилу з антигіпертензивними засобами – можливе послабленняантигіпертензивного ефекту.

Термін придатності та умови зберігання. Термін придатності – 2,5 року.Після відкриття флакона вміст слід використати протягом 20 днів.Зберігати при температурі +15⁰С - +25⁰С у недоступному длядітей місці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z