Загружается, подождите...

Риніт-д (Rinit-d)


основні фізико-хімічні властивості: круглі двоопуклі таблетки, блакитногокольору, вкриті оболонкою;

склад: 1 таблетка міститьранітидину гідрохлориду еквівалентно 150 мгранітидину, 10 мг домперидону;допоміжніречовини: кремнію діоксид колоїдний, карбоксиметилцелюлоза натрію, кальціюсульфат, етилцелюлоза, барвник, лактоза, метилпарабен, пропілпарабен, магніюстеарат, тальк очищений, крохмаль, натрію крохмальгліколят.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтичнагрупа. Засоби для лікуванняпептичної виразки та гастроезофагальної рефлюксної хвороби. Код АТС А02В.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Ранітидин конкурентно пригнічує зв’язування гістамінуз Н2 рецепторами і запобігає його дії. Завдяки цьому він пригнічуєденну і нічну базальну секрецію і підвищену секрецію кислоти шлункового соку(наприклад під час їди). Ранітидин зменшує кислотність шлункового соку.Домперидон – антагоніст рецепторів дофаміну, прокінетик, що маєпротиблювотні властивості. Його протиблювотна дія, зумовлена поєднаннямпериферичної (гастрокінетичної) дії та антагонізму до рецепторів дофаміну утригерній зоні хеморецепторів, яка знаходиться поза гематоенцефалічнимбар’єром. Домперидонпідвищує тонус у нижньому відділі стравоходу, покращує антродуоденальнурухливість і прискорює випорожнення шлунка. Практично не впливає на шлунковусекрецію.Фармакокінетика.Після перорального прийому ранітидин швидко поглинається і досягає максимальноїконцентрації у плазмі через 2 - 3 год. Зв’язування з білками плазми становить15%. Системна біодоступність становить 50%. Разова доза є ефективною протягом12 год. Ранітидин метаболізується в печінці і виводиться, в основному, з сечею,а залишок з фекаліями. Період напіввиведення ранітидину становить приблизно 2,5- 3 год у пацієнтів з нормальною функцією нирок і подовжується у пацієнтів знирковою недостатністю. Швидкість виведення ранітидину нирками пропорційнакліренсу креатиніну.Домперидон швидкоабсорбується при пероральному прийомі натще з досягненням максимальних рівнів уплазмі через 30 - 60 хв. Препарат інтенсивно метаболізується у стінці кишечникута в печінці, що зумовлює його низьку біодоступність (приблизно 15%). Зниженакислотність шлунка зменшує абсорбцію домперидону. Їжа та одночасне застосуванняпрепаратів типу циметидин або натрію бікарбонат значно зменшують біодоступністьдомперидону. Призастосуванні внутрішньо домперидон не акумулюється і не індукує власний обмін.Зв’язування з білками крові становить 91 - 93%. Виводиться нирками (31%) тафекаліями (66%). У незміненому вигляді виводиться лише незначний відсотокпрепарату (10% - з фекаліями і десь 1% - нирками). Період напіввиведення зплазми після прийому разової дози становить 7 - 9 год, але може збільшуватисяпри тяжкій нирковій недостатності.

Показання для застосування. Риніт(R)-Д призначається длялікування будь-яких захворювань, при яких необхідно зменшити секрецію кислотишлункового соку та при комплексі диспептичних симптомів, зумовленихуповільненим випорожненням шлунка, шлунково-стравохідним рефлюксом:пептична виразка шлунка і дванадцятипалої кишки (лікування іпрофілактика рецидивів);гастроезофагеальний рефлюкс;профілактика стресових виразок і кровотечі, пов’язаної зі стресовоювиразкою;синдром Золлінгера-Еллісона та інші стани з підвищеною секрецієюкислоти;невиразкова диспепсія;хронічний гастрит з підвищеною кислотністю шлункового соку.

Спосіб застосування та дози. Максимальна добова доза длядомперідону – 80 мг.Рекомендована доза ранітидину становить 600 мг на добу.Дорослі. Доза для дорослих, хворих з виразкою шлунка,гастроезофагеальним рефлексом і невиразковою диспепсію становить по 2 таблеткина добу або один раз 2 таблетки ввечері.При хронічному гастриті з підвищеною кислотністю шлунковогосоку по 1 таблетці 2 - 3 рази на добу.Для запобіганнярецидивам виразки треба приймати по 1 таблетці на ніч.Для профілактикистресових виразок і кровотечі, пов’язаної зі стресовою виразкою, рекомендованоює доза 2 таблетки на добу (якщо можливе пероральне лікування).При синдроміЗоллінгера-Еллісона дози підбираються індивідуально. Початкова доза становитьпо 2 таблетки на добу. Принеобхідністі цю дозу можна поступово збільшувати.Тривалістьлікування: невиразкова диспепсія – 6 тижнів, дуоденальна виразка і доброякіснавиразка шлунка – від 4 до 8 тижнів, рефлюкс-езофагіт – від 6 до 12 тижнів. Пацієнти знирковою недостатністю. Якщо кліренс креатиніну плазми менший за 0,83 мл/сек(50 мл/хв) та/або рівень креатиніну в сироватці дорівнює або перевищує 200 мкмоль/л, рекомендована доза: 1 таблетка кожні 24 год. Потрібнепильне спостереження за пацієнтом при частішому використанні більших доз.Пацієнти, які перебувають на гемодіалізі, повинні приймати препарат післязакінчення гемодіалізу.

Побічна дія. Зазвичай препарат переноситься добре, але інодіспостерігались окремі випадки спазмів кишечнику, які швидко минали. Дуже рідко спостерігаються порушення серцевогоритму, підвищена активність трансамінази печінки, гепатит, артралгія і міалгія,втомлюваність, сонливість, вертиго, зміни в показниках лабораторних аналізівкрові (лейкопенія, тромбоцитопенія) та психічні порушення (збудження,сплутаність свідомості, депресія, галюцинації, у чоловіків – нагрубаннямолочних залоз – в основному, у тяжкохворих осіб похилого віку). Ці побічніявища минають спонтанно і повністю після припинення лікування.Вкрай рідко спостерігались алергічні реакції, такіяк шкірні висипання, нечіткість зорового сприйняття.

Протипоказання. Гіперчутливість до ранітидину та домперидону абобудь-якого іншого інгредієнта препарату. Шлунково-кишкова кровотеча,непрохідність шлунка та кишечнику, перфорація виразки, пролактинома.Вагітність, період лактації. Дитячий вік до 14 років. Передозування. Малоймовірно, що вживаннянадмірної кількості таблеток може спричинити клінічно значиму інтоксикацію. За рахунокдомперидону симптомами передозування можуть бути сонливість, дезорієнтація,екстрапірамідні розлади. У разі передозування необхідно промити шлунок, прийнятиактивоване вугілля. Подальша терапія симптоматична.

Особливості застосування.Попередження та застереженняЗ обережністю призначається препарат хворим зпорушенням функції нирок. Перед початком лікування необхідно виключитиможливість наявності злоякісних новоутворень у шлунку.Треба обережно призначати пацієнтам із захворюваннямпечінки, тому що препарат метаболізується в печінці.У разі тяжкого порушення функції нирок зростаєбіодоступність ранітидину.У пацієнтів з порфірією ранітидин може спричинитизагострення хвороби.Пацієнти, схильні до порушень серцевого ритму,повинні з обережністю використовувати препарат.Вплив на здатність керувати автомобілем та іншимитехнічними засобами.У деяких пацієнтівможе спостерігатися тимчасова сонливість і запаморочення. Таким пацієнтамрекомендується не керувати автомобілем і не використовувати технічні засоби дозникнення цих симптомів.

Взаємодія з іншими лікарськами засобами. Риніт(R)-Д єкомбінований засіб, тому слід звертати увагу на взаємодію з іншими лікарськимизасобами як з ранітидином, так і з домперидоном.Антациди можутьзаважати поглинанню ранітидину та домперидону, тому їх слід вживати через 1 годпісля прийому препарату.Ранітидин зменшуєкислотність шлункового соку. Ліки, поглинання яких залежить від кислотностішлункового соку (наприклад ітраконазолу та кетоконазолу), треба приймати, якмінімум, за 2 год до прийому ранітидину. При одночасному застосуванні зсукралфатом зменшується абсорбція ранітидину, тому перерви при їх застосуванніповинні становити не менше 2 год.Ранітидин можепосилити дію толазоліну.Ранітидин можнавикористовувати паралельно з ліками, призначеними для знищення H.pylori, такимияк амоксициклін або метронідазол.Під час терапіїранітидином можуть спостерігатися псевдо позитивні тести на білок у сечі, якіпроводяться за допомогою індикаторних папірців (наприклад Мультистикс).Антихолінергічні препарати можуть нейтралізуватиантидиспептичну дію домперидону. Ранітидин збільшує AUC та концентрацію метопрололу всироватці крові (відповідно 80 та 50%), період напіввиведення метопрололупідвищується.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей,сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25°С. Термінпридатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z