Загружается, подождите...

Рінгерарозчин лактатний (Ringer’s solutionlactate)


основні фізико-хімічні властивості:прозора безбарвна рідина;

склад: 100 мл розчину містять натріюхлориду 0,6 г, калію хлориду 0,04 г, кальцію хлориду 0,0402 г, натрію лактату –0,32 г;допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для інфузій

.

Фармакотерапевтична група. Розчини, якізастосовуються для корекції порушень обміну електролітного балансу.Електроліти. Код АТС В05В В01.

Фармакологічні властивості. Ізотонічний електролітнийрозчин призначений для корекції водно-електролітного дисбалансу при ізо- тагіпотонічній дегідратації, особливо при супутньому метаболічному ацидозі.Натрію лактат у печінці трансформується в гідрокарбонат і діє як буфер.

Показання для застосування. Порушення водно-електролітногобалансу при ізо- та гіпотонічній дегідратації, метаболічному ацидозі, внаслідоквтрати рідини при блюванні, діареї, при недостатньому надходженні рідини,жовчних і кишкових свищах; корекція водно-електролітних порушень при підготовціхворих до оперативного втручання і в післяопераційний період; гострікрововтрати.

Спосіб застосування та дози. Вводять дорослимвнутрішньовенно краплинно зі швидкістю 10 мл/хв. Дозу препарату встановлюютьіндивідуально залежно від ступеня вираженості водно-електролітних порушень.Зазвичай вводять до 1000 мл/добу.

Побічна дія. Надто швидке введенняпрепарату може викликати гостру недостатність кровообігу та набряк легенів.

Протипоказання. Лактатний ацидоз, ниркованедостатність, недостатність кровообігу, гіпернатріємія, гіперхлоремія,гіперкоагуляція.

Передозування. При передозуваннівиникають гіперволемія, гіпернатріємія, гіперхлоремія. Лікування проводятьсимптоматичне.

Особливості застосування. Немає даних щодозастосування препарату при лікуванні дітей до 15 років, тому не рекомендуєтьсяпризначати препарат дітям цієї вікової категорії.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами.Несумісний з цефамандолом, амфотерицином, етиловим спиртом, тіопенталом,амінокапроновою кислотою, метарамінолом. Несумісний з ампіциліном, вібраміциномта моноцикліном.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурівід 0 до +25°С. Не допускається заморожування препарату. Термін придатності - 2роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z