Загружается, подождите...

Риназолін 0,05% (Rinazoline)


міжнародна та хімічна назви: oxymetazoline;3-[(4,5-дигідро-1Н-імідазол-2-іл)метил]-6-(1,1-диметилетил)-2,4-диметилфенолгідрохлорид;

основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна рідина;

склад:1мл розчину містить 0,5 мг оксиметазоліну гідрохлориду у перерахунку на сухуречовину; допоміжні речовини: бензалконію хлорид, натрію хлорид, натрійфосфорнокислий однозаміщений 2-водний, натрій фосфорнокислий двозаміщений12-водний, вода для ін`єкцій.

Форма випуску. Краплі назальні.

Фармакотерапевтична група. Засоби, які застосовуються при захворюваннях носа.Код АТС R01A A05

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Виявляє a-адреноміметичну дію. Звужує судини у місціаплікації, зменшує набряк слизової оболонки носа та навколо отвору євстахієвоїтруби; полегшує носове дихання, поліпшує дренаж при євстахіїті та середньомуотиті. Фармакокінетика. При місцевому застосуванні оксиметазолін в невеликійкількості всмоктується в системний кровотік, тому концентрація оксиметазоліну вплазмі крові незначна. Дія проявляється через 15 хвилин після застосуванняпрепарату. Тривалість дії сягає 10-12 годин.

Показання для застосування. Затруднення носового дихання при простуднихзахворюваннях (гострий риніт, синусит); євстахіїт, середній отит у дорослих тадітей шкільного віку. При проведенні риноскопії або хірургічних маніпуляцій упорожнині носа.

Спосіб застосування та дози. Безпосередньо перед застосуванням требапотримати флакон з препаратом у долоні, щоб підігріти його до температури тіла.Ковпачок відгвинчують, знімають і, злегка натискаючи на корпус флакону,закапують 1–2 краплі розчину в ніс. Дорослим та дітям починаючи з 6 років – по 1-2 краплі 0,05% розчину укожний носовий хід 2 рази на добу. Курс лікування триває до повного одужанняхворого і, як правило, в середньому складає 3-5 днів (в окремих випадках до7-10 днів).

Побічна дія. У окремих хворих можливі незначні симптомиподразнення слизової оболонки носа – сухість і відчуття печії слизової оболонкиноса, сухість у роті або у глотці. Рідко – нудота, збудження, тахікардія,підвищення артеріального тиску, порушення сну. При тривалому застосуванніможливі явища реактивної гіперемії слизової оболонки носа.

Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату, атрофічнийриніт, артеріальна гіпертензія, відкритокутова глаукома, поширенийатеросклероз, порушення серцевого ритму, цукровий діабет, тиреотоксикоз,виражені порушення функції нирок.

Передозування. При занадто частому закапуванні або використанні препаратупідвищеної концентрації можуть проявлятися симптоми передозування у виглядіголовного болю, сухості у носі, нудоти, депресії, підвищення артеріальноготиску, короткочасного порушення зору. Необхідно припинити використанняпрепарату і застосовувати препарати антагоністи: симпатолітики та адренолітики,симптоматичну терапію.

Особливості застосування. Застосування у вагітних жінок та в періодгодування груддю: Оскількиклінічних досліджень не проводилось, Риназолін може застосовуватись під часвагітності тільки коли очікувана користь перевищує потенциальний ризик дляплоду. Годуючим груддю жінкам призначати препарат з обережністю! Ефективність препарату може знижуватись при вторинній обструкції носа,яка викликана полипами або гіпертрофією нижніх та середніх носових ходів, атакож при механічних перешкодах, таких як виражене скривлення носовоїперегородки. При хронічних запаленнях слизової оболонки носа тривалезастосування протипоказане.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат уповільнює всмоктуваннямісцевоанестезуючих засобів та пролонгує їх ефект. При використанні Риназолінуз іншими судинозвужуючими засобами (незалежно від способу введення) можливевзаємне посилення побічних ефектів. Не рекомендується застосовувати Риназолінразом з іншими лікарськими засобами, які вводяться інтраназально. Посилює діюінгібіторів МАО на центральну нервову систему.

Умови та термін зберігання. Зберігати в захищеному від світла танедоступному для дітей місці при температурі не вище + 25˚С. Термін зберігання - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z