Загружается, подождите...

Римантадин – дарниця (Rimantadine – darnitsa)


міжнародна та хімічна назви: Rimantadinе, a-метил-1-адамантилметиламіну гідрохлорид;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або білогоз жовтуватим відтінком кольору;

склад: 1 таблетка містить римантадинугідрохлориду – 0,05 г;допоміжні речовини: цукор молочний, крохмаль кукурудзяний, полівінілпіролідон низькомолекулярниймедичний, магнію стеарат, аеросил.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакологічна група. Противірусні засоби прямоїдії. Код АТС: J05A С02.

Фармакологічні властивості. Противірусний засіб прямоїдії, похідний адамантану. Механізм противірусної дії обумовлений пригніченнямранньої стадії специфічної репродукції після проникнення вірусу в клітину та допочаткової транскрипції РНК.Терапевтична ефективність забезпечується припригніченні репродукції вірусу у початковій стадії інфекційного процесу.Препарат активний стосовно різних штамів вірусугрипу А (особливо А2 типу), а також вірусів кліщового енцефаліту(центральноєвропейського та російсько-весняно-літнього), які належать до групиАрбовірусів родини Flaviviridae.

Фармакокінетика. Римантадин швидко і майжеповністю всмоктується у шлунково-кишковому тракті. Метаболізується у печінці.Виділяється головним чином нирками.

Показання для застосування. Профілактика та раннєлікування грипу, який викликаний вірусом типу А, у період епідемії грипу удорослих та дітей старших 7 років. Профілактика кліщового енцефаліту вірусноїетіології.

Спосіб застосування та дози. Режим дозуванняРимантадину-Дарниця індивідуальний залежно від показань та віку пацієнтів.Звичайно Римантадин-Дарниця приймають внутрішньопісля їжі, запиваючи водою. Для профілактики грипу Римантадин-Дарницяпризначають дорослим по 1 таблетці (50 мг) 1 раз на добу протягом 10 - 15 діб.Для лікування грипу Римантадин-Дарниця призначаютьпротягом 5 діб за такими схемами:

дорослим – у перший день по 2 таблетки (100мг) 3 рази на добу, на другий та третій дні – по 2 таблетки (100 мг) 2 рази надобу, на четвертий та п’ятий дні - по 2 таблетки (100 мг) 1 раз на добу.Максимальна добова доза для дорослих у перший день захворювання – по 3 таблетки(150 мг) 2 рази на добу або 6 таблеток (300 мг) на один прийом;

дітям –у віці від 7 до 10 років – по 1 таблетці (50 мг) 2 рази на добу; від 11 до 14років по 1 таблетці (50 мг) 3 рази на добу.Для профілактикикліщового енцефаліту Римантадин-Дарниця призначають дорослим по 2 таблетки (100мг) 2 рази на добу відразу після укусу кліща, але не пізніше 48 годин, протягом3 - 5 діб. В окремих випадках дорослим (група ризику, учасникам походів полісовій місцевості тощо) припустиме призначення препарату по 1 таблетці (50 мг)2 рази на добу протягом 15 діб.

Побічна дія. Біль в епігастрію,метеоризм, підвищення рівня білірубіну в крові, головний біль, безсоння,нервозність, запаморочення, порушення концентрації уваги.При застосуванні Римантадину-Дарниця можливезагострення хронічних супутніх захворювань. У пацієнтів похилого віку зартеріальною гіпертонією підвищується ризик розвитку геморагічного інсульту.У хворих наепілепсію призначення Римантадину-Дарниця може викликати розвиток епілептичногоприступу. У цих випадках Римантадин-Дарниця призначають у дозі до 100 мг надобу водночас з протисудомною терапією.

Протипоказання. Гострі захворюванняпечінки, гострі і хронічні захворювання нирок, тиреотоксикоз, вагітність,підвищена чутливість до препарату.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами.Римантадин-Дарниця посилює збуджувальний ефект кофеїну.

Передозування. Не вивчене.

Особливості застосування. Римантадин-Дарниця можна застосовуватипісля введення вакцини протягом 2 тижнів до розвитку імунітету. При застосуванні Римантадину-Дарниця можливезагострення хронічних супутніх захворювань. У пацієнтів похилого віку зартеріальною гіпертензією підвищується ризик розвитку геморагічного інсульту.При вказівках в анамнезі на епілепсію і протисудомну терапію, що проводилася нафоні застосування Римантадину-Дарниця підвищується ризик розвитку епілептичногонападу. У таких випадках Римантадин-Дарниця застосовують в дозі до 100 мг\добуодночасно з проти судомною терапією.При грипі, що викликаний вірусом В,Римантадин-Дарниця виявляє антитоксичну дію.

Умови та строки зберігання. Зберігати у сухому,захищеному від світла місці, недоступному для дітей. Термін придатності - 3роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z