Загружается, подождите...

Рициноваолія (Ricinioleum)


міжнароднаназва: Ricinus communis;

основніфізико-хімічні властивості: прозора,густа і в’язка, безбарвна або злегка жовтувата рідина із слабким характернимзапахом, своєрідним неприємним смаком;

cклад: жирна олія, одержана пресуванням знаступним очщенням насіння культивованої рослини рицини.

Форма випуску. Олія для перорального застосування.

Фармакотерапевтичнагрупа. Проноснізасоби. Код АТС А06А В05.

Фармакологічні властивості.Рицинова оліяналежить до контактних проносних засобів. При прийомі внутрішньо в тонкомукишечнику розщеплюється ліпазою з утворенням рицинолевої кислоти, яка викликаєподразнення рецепторів кишечнику, порушує транспорт електролітів та затримуєводу, що посилює його перистальтику. Масло, яке залишилось, полегшуєпересування калових мас вздовж товстої кишки. Проносний ефект, як правило,настає в межах 5-6 годин після прийому препарату. Після випорожнення кишечникунастає ослаблення перистальтики і запор.

Показання для застосування.Гострізапори різного походження, при отруєннях (за винятком інтоксикаційжиророзчинними речовинами), харчові токсикоінфекції, для очищення кишечникуперед діагностичними процедурами.

Спосіб застосування тадози. Якпроносний засіб рицинову олію дорослі приймають внутрішньо по 15-30 г, дітизалежно від віку - по 5 г (1 чайна ложка), 10 г (1 десертна ложка), 15 г (1столова ложка) на прийом. Якщо препарат застосовується для очищення кишечникуперед діагностичними процедурами, то доцільно вжити його за 2-6 годин допроведення процедури.

Побічнадія. Нудота,блювання, пронос, біль у животі, після випорожнення кишечнику можливий запор.При багаторазовому використанні - порушення травлення, ентероколіт, звикання.

Протипоказання.Хронічнізапори, вагітність, кишкові та маткові кровотечі, гострий та хронічнийгломерулонефрит, нефрозонефрит, отруєння жиророзчинними хімічними сполуками(бензол, фенол, чотирихлористий вуглерод та ін.), екстрактом папоротічоловічої.

Передозування.Неописане.

Особливостізастосування. Небажано використовувати в дитячій практиці у зв’язку з високоючутливістю кишечнику дітей до подразнювальних речовин та небезпечністюзневоднення.

Взаємодіяз іншими лікарськими засобами. Не використовувати одночасно з екстрактом папоротічоловічої.

Умовита термін зберігання. Зберігати у захищеному від світла місці, при температурі невище + 18 °С. Термін зберігання - 5 років.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z