Загружается, подождите...

Рибоксин-фармак (Riboxinum-farmak)


міжнародна та хімічна назви: inosine, 9-b-D-рибофуранозил-гіпоксантин;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки, вкриті оболонкою жовтого кольору,з двоопуклою поверхнею;

склад: 1 таблетка містить рибоксину (інозину) 0,2 г;допоміжні речовини: полівінілпіролідон низькомолекулярний,крохмаль картопляний, магнію стеарат, гідроксипропілметилцелюлоза, титанудіоксид, твін-80, тропеолін.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Кардіологічні препарати. Код АТС С01Е В14.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Рибоксин-Фармак належить до групи лікарських засобів - анаболічнихречовин, що стимулюють метаболічні процеси. Похідне пурину (нуклеозид),попередник аденозинтрифосфату (АТФ). Стимулює синтез нуклеотидів,посилює активність деяких ферментів циклу Кребса. Бере участь у процесі метаболізму глюкози,сприяє активізації обмінних процесів в умовах гіпоксіїта за відсутності АТФ. Активує окислення піровиноградної кислоти, забезпечуючи нормальнийпроцес тканинного дихання. Чинить антигіпоксичну та анаболічну дію, активуєрегенерацію тканин (особливо міокарда та слизової шлунково-кишкового тракту).Може проникати в клітини, підвищуючи енергетичний рівень міокарда, що позитивновпливає на процеси обміну в останньому; покращуєкоронарний кровообіг, збільшує силу скороченьсерця та сприяє більш повному розслабленню міокарда у діастолі, внаслідок чогозростає ударний об`єм. Фармакокінетика.Рибоксин-Фармакдобре абсорбується зі шлунково-кишкового тракту. З токомкрові потрапляє в клітини, де перетворюється в різноманітні нуклеотиди; бере участь в енергетичному обміні ісинтезі білків. Частина препаратуметаболізується у печінці з утворенням глюкуронової кислоти та подальшим їїокисленням. У незначній кількості виділяється із сечею.

Показания для застосування. Рибоксин-Фармак призначають для комплексного лікування ішемічної хвороби серця, перенесеного інфарктуміокарда, вроджених і набутих (ревматичних) вад серця, міокардитів, міокардіодистрофії, при порушеннях серцевого ритму, зумовленихзастосуванням серцевих глікозидів.Використання препарату також показано для лікування урокопропорфірії,гепатитів, жирової дистрофії та цирозів печінки, в т.ч. спричинених алкоголемабо лікарськими засобами. Покращує зорові функції при відкритокутовійформі глаукоми з нормалізованим (шляхомлікування гіпотензивними засобами) внутрішньоочнимтиском. Препарат може призначатися з метою профілактики лейкопенії після радіоактивного опромінення.

Спосіб застосування та дози. Препарат приймають до їди. Звичайно в першідні лікування призначають 0,6-0,8 г (3-4 таблетки) на добу. У разі доброїпереносимості препарату поступово, протягом 2-3 днів дозу підвищують до 1,2-2,4г (6-12 таблеток) на добу. Добову дозу ділять на 3 прийоми. Максимальна добовадоза – 2,4 г (12 таблеток). Тривалість курсу лікування – від 1 до 3 місяців.При урокопропорфірії препарат призначають по 0,2 г (1 таблетка), 4 рази надобу, протягом 1-3 місяців. Підліткам (з 14 років) призначають у таких самихдозах, що і дорослим.

Побічна дія. Препарат звичайно добре переноситься. Іноді можливііндивідуальна непереносимість у вигляді свербежу та гіперемії шкіри (в такихвипадках препарат відміняють), алергічні реакції, при тривалому застосуванні -загострення подагри, рідко - підвищення концентрації сечової кислоти в крові.

Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату, подагра. Зобережністю призначають хворим з нирковою недостатністю.

Передозування. За наявності явищ індивідуальної непереносимостіпрепарат відміняють і проводять десенсибілізувальну терапію.

Особливості застосування. При виникненні свербежу та гіперемії шкіри препаратбажано відмінити. Під час лікування слід контролювати рівень сечової кислоти вкрові та сечі. У дітей молодшого віку (до 14 років) дози не розроблені черезвідсутність даних про безпечність застосування препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні зβ-адреноблокаторами ефект не знижується; при одночасному застосуванні зсерцевими глікозидами препарат попереджує виникнення аритмій і підвищуєпозитивну інотропну дію.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла танедоступному для дітей місці, при кімнатній температурі. Термін зберігання – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z