Загружается, подождите...

Рибофлавін-мононуклеотид (Riboflavinum-mononucleotidum)


міжнародна та хімічна назви: Ribofolavinum;7,8-диметил-10-(1-D-рибітил)-ізоалоксазин-5-фосфат натрію аборибофлавін-5-монофосфат натрію;

основні фізико-хімічні властивості: прозора або злегка опалесцююча рідинажовто-оранжевий кольору;

склад: 1 мл розчину містить 10 мг рибофлавіну-мононуклеотиду;допоміжні речовини: хлорбутанолгідрат, динатрієва сільетилендіамінтетраоцетної кислоти, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Інші прості препарати вітамінів. АТС А11Н А04.

Фармакологічні властивості. Рибофлавін-мононуклеотид за біологічною дієюблизкий до ферментів і вітамінів. Як продукт фосфорилування рибофлавінуРибофлавін-мононуклеотид є готовою формою коферменту, який утворюється ворганізмі із рибофлавіну. Регулює окислювально-відновні процеси, оскільки всполученні з білком входить до складу ензимів, які регулюють ці процеси. Береучасть в обміні амінокислот, вуглеводів, заліза, порфіринів, у кровотворнійфункції кісткового мозку, підтримує зорову функцію ока. Фармакокінетика. Препарат при парентеральному введенні швидко поступаєв кров, зв’зується з білками. Метаболізується в печінці і виводиться зорганізму нирками в незміненому вигляді, фарбуючи сечу в світло-жовтий колір.При нормальному вмісті вітаміну в організмі за добу із сечею виводиться близько90% введеної дози, решта реабсорбується в канальцях нирок.

Показання для застосування. Препарат призначають для лікування гіпо- таавітамінозу В2, кератитів, кон’юнктивітів, помутніння рогівки,фотодерматозів, сверблячих дерматозів, нейродермітів, хронічних екзем,неврастеній. Застосовують також як загальнозміцнювальний засіб при порушенняххарчуваання різного генезу.

Спосіб застосування та дози. Рибофлавін-мононуклеотид вводять під шкірута внутрішньом’язово. Дорослим вводять по 0,01 г (1 мл 1% розчину) 1 раз надобу протягом 10-15 днів. Дітям, залежно від віку, водять по 0,005-0,01 г(0,5-1 мл 1% розчину) спочатку 3-5 днів підряд, а далі 2-3 рази на тиждень. Призахворюваннях очей, зокрема при чашоподібній катаракті, 1% розчин препаратуможна вводити субкон’юнктивально.

Побічна дія. Препарат звичайно добре сприймається, але інколиможливі алергійні реакції. Ін’єкції трохи болісні.

Протипоказання. Індивідуальна підвищена чутливість до препарату.

Передозування. При тривалому застосуванніРибофлавіну-мононуклеотіду у великих дозах мождива закупорка канальців нефронув зв’язку з поганою розчинністю препарату.

Особливості застосування. У загальноприйнятих дозах препарат можна призначатижінкам уперіод вагітності та лактації.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не встановлена.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла та недоступномудля дітей місці, при кімнатній температурі. Термін придватності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z