Загружается, подождите...

Рестфул (Restful)


міжнародна та хімічна назви: sulpiride; N-(1-Ethylpyrolidin-2-yl Methyl)-2-Methoxy-5-Sylphamoyl-benzamide);

основні фізико-хімічні властивості: прозорий, майжебезколірний розчин;

склад: 1 ампула містить 100 мг/2 млрозчину сульпіриду; допоміжні речовини: сірчана кислота медична;натрію хлорид; вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Антипсихотичний засіб.Нейролептики.Код АТСN05A L01.

Фармакологічні властивості:Фармакодинаміка. Нейролептик бензамідної групи III покоління. Рестфул(сульпірид) є вибірковим антогоністом допамінових рецепторів Д2/Д3.При призначенні в дозі 600 мг/добу і меншій Рестфул може спричинитирозгальмуючу дію. При призначенні дози вище 600 мг/добу Рестфул може спричинитиантипсихотичну дію, зменшити продуктивну симптоматику.Фармакокінетика.Всмоктування

: після внутрішньом´язовоговведення 100 мг Рестфулу максимальна концентрація (Cmax) препарату в плазмі кровідосягається через 30 хвилин і становить 2,2 мг/л. Концентрація Рестфулу вплазмі пропорційна дозі препарату.Розподіл: обсяг розподілу в рівноважномустані становить 0,94 л/кг. Зв’язування з білками плазми становить не більше40%. Рестфул швидко проникає у всі тканини організму, найшвидше - в печінку інирки, повільніше – в тканини мозку ( при цьому основна кількість препаратунакопичується в гіпофізі). Проникає через плацентарний бар’єр. З грудниммолоком виділяється 0,1% добової дози препарату. Виведення: Рестфул виводиться нирками внезміненому вигляді шляхом клубочкової фільтрації (92%). Загальний кліренс(рівний нирковому) становить 126 мл/хв. Період напіввиведення -близько 7 годин.

Показання для застосування.Гострі і хронічні психози, що супроводжуютьсямаренням, сплутаністю свідомості, у тому числі шизофренія;гострі і хронічні психози з превалюваннямзагальмованості, імпресивним аграматизмом, абулією;невротичний стан, що супроводжуєтьсязагальмованістю, запамороченням, алгічні міофасціальні болі, мігрень;психосоматична симптоматика, у тому числі привиразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, неспецифічному виразковомуколіті.

Спосіб застосування та дози.Індивідуальна добова доза та курс лікуваннязалежить від характеру превалювання синдрому (захворювання):при гострих і хронічних психозах, що супроводжуютьсямаренням, сплутаністю свідомості, у тому числі шизофренії доза для дорослихстановить 600-800 мг/добу внутрішньом´язово;при гострих і хронічних психозах, що супроводжуютьсяпревалюванням загальмованості, імпресивного аграматизму, абулії доза длядорослих становить 400-600 мг/добу внутрішньом´язово;при невротичному стані доза для дорослих - 200-300мг/добу внутрішньом´язово;при психосоматичній симптоматиці (у тому числі виразковійхворобі шлунка та дванадцятипалої кишки, неспецифічному виразковому коліті,синдромі подразненої товстої кишки (СПТК) доза для дорослих становить - 100-200мг/добу внутрішньом´язово.

Побічна дія. З боку ЦНС : ранні дискинезії (спастична кривошия, офтальмоплегія, спазми жувальної мускулатури, швидкекупірування холіноблокуючими засобами), екстрапірамідальний сидром (частковозменшується при застосуванні холіноблокаторів), пізні дискінезії,загальмованість, сонливість. З боку ендокринної системи: гіперпролактинемія(транзиторна), яка може призвести до виникнення аменореї, гінекомастії,імпотенції, фригідності, збільшення маси тіла. Інші: ортостатична гіпотензія.

Протипоказання. Препарат протипоказаний у разі алергії до будь-якогоз компонентів препарату та при феохромоцитомі. Дитячий вік до 16 років.

Передозування. У випадкупередозування може виникнути тривожний стан, коматозний стан, сплутаністьсвідомості, гіпотензія чи симптоми нерухомості. У деяких пацієнтів може виникнутизагроза життю, паркінсонізм та кома. Лікування симптоматичне.

Особливості застосування. З обережністю Рестфул призначають людям похилоговіку, та тій категорії хворих, які мають підвищену чутливість до компонентівпрепарату. При наявності у хворих тяжких форм нирковоїнедостатності рекомендовано знизити дозу або провести перерив у курсілікування. З обережністю призначають Рестфул людям з хворобою Паркінсона. Припризначенні препарату людям, хворим на епілепсію, перед початком лікування необхіднопровести попередній клінічний електрофізіологічний контроль (Рестфул знижуєпоріг судинної готовності). Під час терапії Рестфулом може виникнутигіпертермія (блідість шкірних покривів, вегетативні розлади) – ознаки ранньоїстадії злоякісного нейролептичного синдрому. У цьому випадку вживання препаратуодразу ж відмінюють. У процесі лікування Рестфулом не слід вживати алкоголь абопрепарати, які містять алкоголь (збільшується седативна дія). Керування автомобілем / робота змеханізмами: зобережністю призначають Рестфул людям, які займаються потенціально-небезпечнимивидами діяльності, які потребують підвищеної уваги і швидкості психомоторнихреакцій ( особливо водіям).Застосування під час вагітності: при призначенні Рестфулу внизьких дозах (до 200 мг/добу, внутрішньом´язово) не спостерігалисьнебажані ефекти у плода та немовлят. При тривалому застосуванні Рестфулу в високих дозаху немовлят може виникнути екстрапірамідальний синдром. При призначенні препарату в період вагітності(особливо в кінці II-III триместрів) рекомендовано знизити дозу і зменшититривалість застосування.Необхідно постійно контролювати неврологічний ісоматичний стан жінки, а також новонародженій дитини. Таратогенної дії невиявлено.Лактація: застосування препарату не протипоказанийпід час лактації.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Препарат не можна призначати пацієнтам зекстрапірамідальними ознаками, викликаними застосуванням сульпіриду. Якщопризначення нейролептика пацієнтам, що приймають леводопу, є необхіднимвнаслідок наявності хвороби Паркінсона, слід вживати препарат з незначноюекстрапірамідальною дією, наприклад хлоропромазін або левопромазін.Взаємодія з антигіпертензивними препаратами(збільшення вірогідності ортостатичної гіпотензії), похідні морфіну (аналгетикита протикашльові препарати центральної дії), блокатори Н1-рецепторів гістаміну, барбітурати, бензодіазепіни, інші седативні засоби,клонідін, посилюють пригнічувальну дію Рестфулу на центральну нервову систему.Рестфул слід призначати за дві години перед вживанням сукральфату чи антацидів.

Умови та термін зберігання. Зберігати при кімнатній температурі, в захищеномувід світла місці та недоступному для дітей. Термін придатності – 5 років.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z