Загружается, подождите...

Рекутан (Recutanum)


основнi фiзико-хiмiчні властивостi: рідина темно-бурого кольору з запахомромашки; допускається утворення осаду;

склад: 100 мл розчину розчину містять: квіток ромашки лікарської – 100 г;допоміжні речовини: твін-80, спирт етиловий 50%.

Форма випуску. Розчин.

Фармакотерапевтична група. Дерматологічні засоби. КодАТС D11A X20

**.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Рекутан має ряд ефектів, обумовлених хімічнимиречовинами, що входять до його складу, зокрема протизапальний (пригнічуєексудативні процеси), ранозагоювальний (стимулює регенерацію тканин), а такожпевну антисептичну дію. Рекутан не має місцевоподразнювальної дії. Тривалезастосування препарату не спричиняє негативного впливу на організм.Фармакокінетика.Недосліджена.

Показання для застосування. Як самостійний засіб або у комплексній терапії длялікування стоматологічних захворювань (стоматити, гінгівіти, глосити,пародонтоз), при захворюваннях верхніх дихальних шляхів (фарингіти, тонзиліти,у тому числі після тонзилектомії, ларингіти, фаринго- та ларинготрахеїти, хронічнібронхіти), у гастроентерології (виразкова хвороба шлунка і 12-палої кишки,гострі і хронічні гастрити, дуоденіти, коліти та ентероколіти різногопоходження), у проктології (проктити, проктосигмоїдити, шкірний свербіж ванальній і періанальній ділянках), у гінекології (ерозії шийки матки, кольпіти,цервіцити, інші захворювання шийки матки і піхви, ранові дефекти промежини іпіхви, які виникають при пологах).

Спосіб застосування та дози. Рекутан застосовуютьмісцево у вигляді полоскання, промивання, примочок (аплікацій), зрошень. Крімтого, Рекутан приймають внутрішньо і вводять у пряму кишку.Для піхвового промивання 2 - 3столові ложки Рекутану розводять в 1 л теплої води. Призначають щоденно 2 - 3рази на добу протягом 3 - 4 тижнів.При пародонтозі у дорослих 1 - 2чайні ложки Рекутану розводять в 1 склянці води, після чого ним змазуютьтурунди, які вводять у ясенні кишені на 10 - 15 хв щоденно або через деньпротягом 3 - 7 днів.При стоматологічних захворюванняхпризначають полоскання – 1 чайна ложка на ½ або 1/3склянки теплої води декілька разів на добу протягом 2 - 3 днів залежно відперебігу захворювання.При лікуванні захворювань верхніхдихальних шляхів разом з місцевим застосуванням препарату останній приймаютьвнутрішньо у дорослих з розрахунку 1 чайна ложка на 1/2 або 1/3 склянки теплоїводи 1 - 2 рази на добу. Тривалість курсу лікування становить 3 - 4 тижні,повторні курси – 2 - 3 з інтервалом у 2 - 3 місяці.При виразковій хворобі шлунка та12-палої кишки дорослим Рекутан призначають внутрішньо з розрахунку 1 чайналожка на 1/2 або 1/3 склянки теплої води за 20 - 30 хв до їжі 2 - 4 рази надобу. Тривалість лікування залежить від стану хворого і триває до покращаннясамопочуття. При колітах для посилення терапевтичного ефекту поряд з прийомомвнутрішньо препарат доцільно застосовувати також у вигляді клізм. Для цього удорослих 1 - 2 чайні ложки Рекутану розводять в 1 склянці теплої води і вводятьу пряму кишку після мимовільного випорожнення кишечнику. Курс лікуваннястановить 3 - 4 тижні. За необхідності лікування продовжують до 6 тижнів, акурси (2 - 3) повторюють з інтервалом в 1 - 2 місяці. Лікування рекомендуєтьсяздійснювати на фоні відповідної дієти.У проктології Рекутан призначають увигляді клізм 2 - 3 рази на день (бажано після мимовільного очищеннякишечнику). Для клізм дорослим рекутан розводять з розрахунку 1 - 2 чайні ложкив 1 склянці теплої води. При свербежі в анальній і періанальній ділянкахРекутан застосовують у вигляді місцевих ванночок з дотриманням указаного співвідношенняпрепарату і води.

Побічна дія. Алергічні реакції(свербіж, шкірні висипання).

Протипоказання. Підвищена чутливість допрепарату. Дитячий вік.

Передозування. Даних про передозуванняпрепарату немає.

Особливості застосування. Немає особливостейзастосування.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Невідома.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступномудля дітей, захищеному від світла та місці в добре укупореній тарі притемпературі від 15°С до 25°С. Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z