Загружается, подождите...

Піковіт д (Rіkovit d)


основні фізико-хімічні властивості: жовті, оранжеві, зелені та червоні круглі,випуклі таблетки, вкриті оболонкою;

склад: 1 таблетка, вкрита оболонкою, містить:ретинолу (вітамін А як ретинолу пальмітат) 600 М. О.холекальциферолу (вітамін D3) 80 М. О..кислоти аскорбінової (вітамін С) 10 мгнікотинаміду 3 мг кальцію пантотенату 1,2 мгпіридоксину гідрохлориду (вітамін В6) 0,3 мгрибофлавіну (вітамін В2) 0,3 мг тіаміну мононітрату (вітамін В1) 0,25 мгкислоти фолієвої 0,04 мгціанокобаламіну (вітамін В12) 0,20 мкг кальцію (кальцій, у вигляді кальцію гідрофосфату)12,50 мгфосфору (фосфор, у вигляді кальцію гідрофосфату) 10мгдопоміжні речовини: мальтитол, мальтитол рідкий,манітол, повідон, магнію стеарат, гліцерол, олія рицинова, полісорбат 80,кремній колоїдний безводний, капол 600, β-каротин (E 160a), титану діоксид(Е 171), барвник жовтий хіноліновий (Е 104), барвник блакитний індиго (Е 132),барвник червоний (Е 172), ароматизатор малиновий.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Полівітаміни змінералами. Код АТСА11А А03.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Препарат містить десятьнайважливіших вітамінів, кальцій та фосфор. Він не містить цукру, який сприяєросту та розмноженню бактерій, тому він не викликає карієс. Препарат міститьманітол та мальтитол, що надають таблеткам приємний смак. Вітаміни, що входятьдо складу препарату, регулюють численні біохімічні процеси в організмі.Вітаміни групи В (В1, В2, Вб, пантотеновакислота, фолієва кислота та нікотинамід) беруть участь вметаболізмівуглеводів, жирів та білків, а також у функціонуванні нервової системи. Фолієвакислота важлива для нормальної регенерації і правильного функціонування клітинкрові. Для розвитку епітеліальних клітин та синтезу зорового пігментунеобхідний вітамін А. Вітамін Д регулює засвоєння кальцію і сприяє, такимчином, мінералізації кісток та зубів. Вітамін С прискорює засвоєння заліза ібере участь у багатьох окисно-відновних реакціях організму. Кальцій і фосфор -головні будівельні компоненти кісток та зубів.

Показання для застосування. Для забезпечення підвищеної потреби дитячогоорганізму у вітамінах, кальцію та фосфорі, і відшкодування дефіциту у вітамінахта мінералах при дієтах; у тому числі дітям при поганому апетиті, перевтомі ушколярів, як доповнення при антибіотикотерапії, як вітамінна добавка придієтах.

Спосіб застосування та дози. Для профілактики гіповітамінозу: дітям від 4до 6 років - по 1 таблетці 1 - 2 рази на добу; дітям від 7 до 14 років - по 1таблетці 2-3 рази на добу. Як лікувальна доза: дітям від 4 до 6 років - по 4таблетки на добу; дітям від 7 до 14 років - по 5 таблеток на добу.Таблетки Піковіт Д слід розсмоктувати у роті.При зниженому апетиті Піковіт Д слід прийматипротягом 2 місяців, в інших випадках - час від часу за необхідністю.

Побічна дія. У призначених дозах Піковіт Д не викликає побічнихефектів. Якщо розвиваються симптоми алергії, прийом таблеток слід припинити тапроконсультуватись з лікарем. Піковіт Д містить 0.6 мг мальтитолу.

Протипоказання. Піковіт Д не слід давати дітям з підвищенноючутливістю до будь-якого з компонентів препарату, або при доведеномугіпервітамінозі А та Д. Піковіт Д не рекомендується дітям до 4 років.

Передозування. Тривалий прийом Піковіту Д в дуже високих дозах можевикликати гіпервітаміноз А та Д, хоча при прийомі Піковіту Д можливістьпередозування мінімальна. Прийом доз, що перевищують рекомендовані, можевикликати діарею.

Особливості застосування. Дози вітамінів у Піковіті Д адаптовані длядітей. Хворі на діабет можуть приймати Піковіт Д, але слід мати на увазі, щокожна таблетка містить 0,6 г мальтитолу, а отже денна доза становить 2,4 – 4,2г мальтитолу. Для метаболізму мальтитолу необхідний інсулін, але внаслідокповільного гідролізу та шлунково-кишкової абсорбції, потреба в інсуліні дуженизька. Енергетична цінність однієї таблетки, вкритої оболонкою, становитьблизько 6 кДж (1,4 ккал).Піковіт Д, таблетки, вкриті оболонкою, відрізняютьсяза кольором, але не відрізняються за складом.Оскільки вони містять в більшості натуральнібарвники, з часом можливі незначні зміни кольору, але це ніяк не впливає наякість продукту.

Взаємодія з

іншими лікарськими засобами. ВзаємодіяПіковіту Д з іншими лікарськими засобами не встановлена.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі до 30 °С, узахищеному від світла та вологи місці. Зберігати в недоступному для дітеймісці.Термін придатності

- 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z