Загружается, подождите...

Піридоксинугідрохлорид (Pyridoxinihydrochloridum)


міжнародна та хімічнаназви: рyridoxine

;(5-гідрокси-6-метилпіридин-3,4-діїл)-диметанол гідрохлорид);

основні фізико-хімічнівластивості:прозора, безбарвна або зі злегка жовтуватим відтінком рідина;

склад: 1 мл розчину міститьпіридоксину гідрохлориду 50 мг; допоміжні речовини: вода дляін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Прості препарати вітамінів.Піридоксину гідрохлорид.Код АТС А11Н А02.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Препаратводорозчинного вітаміну В6. Відіграє важливу роль в обміні речовин;необхідний для нормального функціонування центральної і периферичної нервовоїсистеми. Піридоксин у фосфорильованій формі є коферментом багатьох ферментів,що здійснюють процеси декарбоксилювання і переамінування амінокислот. Активнобере участь у метаболізмі триптофану, метіоніну, цистеїну, глутамінової таінших амінокислот, обміні гістаміну, жировому обміні, нормалізує ліпідний обмінпри атеросклерозі, підвищує діурез, потенціює дію діуретиків.Фармакокінетика. Метаболізується впечінці з утворенням фармакологічно активних метаболітів - піридоксальфосфату іпіридоксамінофосфату. Розподіляється переважно в м’язах, печінці і ЦНС.Проникає крізь плаценту й у грудне молоко. Виводиться нирками (привнутрішньовенному введенні з жовчю виводиться близько 2 %).

Показання для застосування.Гіпо- йавітаміноз В6, токсикоз вагітних, атеросклероз, анемія (у тому числісидеробластна), лейкопенія різного генезу, захворювання нервової системи(радикуліт, неврит, невралгія, паркінсонізм, хвороба Літтла), інволюційнадепресія, гострий і хронічний гепатит, себореєподібні і несеборейні дерматити,оперізувальний лишай, нейродерміти, псоріаз, ексудативний діатез, повітряна іморська хвороба, хвороба Мен’єра; для зменшення токсичних ефектівпротитуберкульозних препаратів.

Спосіб застосування та дози. Вводять внутрішньом’язово,внутрішньовенно або під шкіру, особливо якщо через порушення всмоктування вкишечнику прийом препарату внутрішньо неможливий. Парентерально при всіх зазначених шляхах введеннядобова доза для дорослих становить 0,05-0,1 г. Для дітей дозу призначає лікаріндивідуально і використовують інший препарат вітаміну В6 з меншимдозуванням. Курс лікування становить 30 днів.При паркінсонізмі внутрішньом’язово вводять 2 мл 5 %розчину на добу. Курс лікування – 20-25 днів, через 2-3 місяці, проводятьповторний курс. За іншою схемою лікування цього захворювання 5 % розчин вводятьвнутрішньом’язово, у початковій добовій дозі 50-100 мг, а потім щодня дозупідвищують на 50 мг і доводять до 300-400 мг на добу, однократно. Терапія прицьому здійснюється курсами 12-15 днів.Для лікування інволюційної депресії препарат вводятьвнутрішньом’язово, у дозі 200 мг на добу.При терапії сидеробластної анемії препарат вводятьвнутрішньом’язово, по 0,1 г, 2 рази на тиждень (одночасно рекомендується прийомкислоти фолієвої, рибофлавіну, вітаміну В12).

Побічна дія. Можливі алергійні реакції(шкірний висип, кропив’янка). Описані також окремі випадки анафілактичного шокувже після 1-2 ін’єкцій піридоксину.

Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату.

Передозування. Симптоми передозування: посиленняпобічних ефектів (алергійні реакції: шкірний висип, кропив’янка, анафілактичнийшок). Лікування: відміна препарату, симптоматична терапія.

Особливості застосування. При тяжких ураженняхпечінки піридоксин у великих дозах може спричинювати погіршання її функції.З обережністю застосовують при виразковій хворобі шлунка ідванадцятипалої кишки, ішемічній хворобі серця.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не призначати одночасно з леводопою,оскільки піридоксин послаблює дію останньої. Не змішувати в одному шприці з розчинамивітамінів В1 і В12. Гормональні контрацептиви,гідралазин, пеніцилламін підвищують потребу в піридоксині. Препарат зменшуєнейротоксичну дію ізоніазиду, а також усуває побічні ефекти трициклічнихантидепресантів, апресину, циклосерину, знижує рівень фенобарбіталу, дифеніну вкрові. Ефективний при тривалому застосуванні левоміцетину для попередженняофтальмологічних ускладнень. Піридоксин збільшує діурез і посилює діюдіуретиків. У хворих з хронічною серцевою недостатністю препарат потенціює дію серцевихглікозидів.

Умови та термін зберігання.Зберігатив захищеному від світла і недоступному для дітей місці, при температурі не вище25 °С. Термін придатності - 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z