Загружается, подождите...

Піридоксину гідрохлорид (Pyridoxini hydrochloridum)


міжнародна та хімічна назви: pуridoxine;[2-метил-3-окси-4,5-ди-(оксиметил)-піридоксину гідрохлорид];

основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна рідина;

склад: 1 мл ін’єкційного розчину містить піридоксину гідрохлориду 0,01;0,025; 0,05 г; допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Прості препарати вітамінів. АТС А11Н А02.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Піридоксину гідрохлорид (вітамін В6)необхідний для нормального функціонування центральної нервової системи. Уфосфорильованій формі вітамін В6 входить до складу ферментів, якіздійснюють процеси декарбоксилювання та переамінування амінокислот. Він активнобере участь у метаболізмі триптофану, метіоніну, цистеїну, глутамінової таінших амінокислот, у біосинтезі нефромедіаторів допаміну, норадреналіну,адреналіну, серотоніну, гістаміну та ГАМК; покращує ліпідний обмін при атеросклерозі;підвищує діурез.Фармакокінетика.Піридоксину гідрохлорид метаболізується впечінці. Кінцеві продукти метаболізму (4-піридоксилова кислота і5-фосфопіридоксилова кислота) виводяться нирками. Близько 8-10% препаратувиводиться з сечею у незміненому стані.

Показання для застосування. Піридоксину гідрохлорид застосовують пригіпо- та авітамінозі В6, токсикозах вагітних, атеросклерозі, анеміях(у тому числі сидеробластній), різних лейкопеніях, хворобах нервової системи(радикуліти, неврити, невралгії, паркінсонізм, хвороба Літтла), депресіяінволюційного віку, гострих та хронічних гепатитах, себореєподібних танесеборейних дерматитах, оперізуючому лишаї, нейродермітах, псоріазі,ексудативних діатезах. Призначають також при повітряній та морській хворобах,хворобі Меньєра. Крім того, Піридоксину гідрохлорид попереджує або зменшуєтоксичні ефекти (особливо поліневрити) при лікуванні протитуберкульознимипрепаратами.

Спосіб застосування та дози. Піридоксину гідрохлорид вводятьвнутрішньом’язово, внутрішньовенно або підшкірно, здебільшого якщо черезпорушення всмоктування в кишечнику прийом препарату внутрішньо неможливий.Парентерально при всіх вказаних шляхах введення лікувальна добова доза длядорослих, яка призначається в 1-2 прийоми, дорівнює 0,05 – 1 г, для дітей –0,02 г. Курс лікування відповідно становить 30 днів і 14 днів.При паркінсонізмі внутрішньом’язово вводять 2 мл 5% розчину на день(курс - 20-25 днів, через 2-3 місяці - повторний курс). За іншою схемоюлікування цього захворювання 5% розчин вводять внутрішньом’язово в початковійденній дозі 50-100 мг, а потім щоденно дозу збільшують на 50 мг і доводять до300-400 мг на добу (одноразово). Терапія при цьому здійснюється курсами в 12-15днів.Для лікування депресій інволюційного віку Піридоксину гідрохлоридвводять внутрішньом’язово по 200 мг на добу. При терапії сидеробласної анемії препарат вводять внутрішньом’язово по100 мг (0,1 г) двічі на тиждень (одночасно рекомендується прийом фолієвоїкислоти, рибофлавіну, вітаміну В12). Для попередження невритів та інших ускладнень при терапії фтивазидом таіншими похідними гідрозиду ізонікотинової кислоти Піридоксину гідрохлорид –призначають по 0,005-0,01 г на день.

Побічна дія. Можливі шкірно-алергічні реакції.

Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату.

Передозування. При тривалому введені у великих дозах розвиваєтьсягіпервітаміноз В6, який характеризується різким зниженням вмістубілка у м’язовій тканині та внутрішніх органах. На ранніх стадіяхгіпервітамінозу В6 можуть з’явитися висипання на шкірі,запаморочення, судоми, що потребують відміни препарату.

Особливості застосування. Обережно слід призначати Піридоксину гідрохлоридпри тяжких ураженнях печінки, виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалоїкишки, ішемічній хворобі серця.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Розчин Піридоксину гідрохлориду – посилюєдію діуретиків. Препарат не призначають одночасно з a-дофа, оскількипослаблюється дія останньої.Не можна вводити в одному шприці розчин Піридоксину гідрохлориду зрозчинами ціанокобаламіну та тіаміну.

Умови та термін зберігання. Зберігати у захищеному від світла, недоступному длядітей місці. Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z