Загружается, подождите...

Пірантел -нортон (Pyrantel- norton)


міжнародна та хімічна назви: Pyrantel;1,4,5,6-тетрагідро-1-метил-2-[транс-2-(2-тіенил)-вініл]-піримідин;

основні фізико-хімічні властивості: світло-жовті, подовженої формидвоопуклі таблетки без оболонки, з лінією розлому з одного боку;

склад: кожна таблетка містить 250 мг пірантелу; допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, крохмаль,магнію стеарат, тальк, кремнію діоксид колоїдний, полівінілпіролідон, натрію крохмальгліколят,метилпарабен, пропилпарабен.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Антигельмінтні засоби. Код АТСР02СС01

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Пірантел паралізуємускулатуру кишкових паразитів (нематод), блокуючи рухові нервові закінчення.Препарат впливає як на дорослих паразитів так і на нестатевозрілі форми. Не дієна личинки під час їх міграції у тканинах.Ефективний відносно Enterobius vermicularis, Ascaris lumbricoides,Ancylostoma duodenale, Necator americanus, Trichostrongylus colubriformis,Trichostrongylus orientalis.Пірантел погано всмоктується з травного тракту.Концентрація препарату в плазмі крові після перорального застосування разовоїдози 10 мг/кг маси тіла становить 0,05-0,13 мкг/мл через 1-3 годин. Мінімальнакількість препарату, що резорбується з травного тракту частково метаболізуєтьсяв печінці до N-метил-1,3-пропанедіаміну. Близько 50% прийнятої дози препаратувиводиться в незміненій формі з калом та не більше, ніж 7% - з сечею внезміненій формі або у формі метаболіту N-метил-1,3-пропанедіаміну.

Показання для застосування. Ентеробіоз та аскаридоз у дітей тадорослих, анкілостомоз, інвазія Necator americanus, Trichostrongyluscolubriformis, Trichostrongylus orientalis.

Спосіб застосування та дози.Препарат застосовують внутрішньо під час, або після їжі.Таблетку перед ковтанням треба ретельно розжувати. Залежно від віку та маситіла пацієнта рекомендують такі дози:

Вік Доза препарату Діти від 6 міс. до 2 років 125мг Діти від 2 до 6 років 250мг Діти від 6 до 12 років 500мг Діти старші 12 років та дорослі з вагою тіла менше 75 кг 750мг Дорослі з вагою тіла понад 75 кг 1г При аскаридозі або ентеробіозі (а також при змішанихінвазіях цими паразитами) курсова доза становить 10 мг/кг, та приймаєтьсяодноразово.При анкілостомозі добову дозу (10 мг/кг) застосовуютьпротягом 3 наступних днів.При масивних інвазіях Necator americanus рекомендуютьзастосовувати дозу 20 мг/кг протягом 2 днів.

Побічна дія. Переносимість препарату добра. В лікувальних дозахможе викликати незначні побічні симптоми з боку травного тракту, як наприклад,нудота, блювання, пронос. Іноді можливий головний біль, запаморочення, загальнаслабкість, шкірний висип.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Передозування. У випадку передозування слід проводити симптоматичнелікування.

Особливості застосування. При ентеробіозі необхідно провестиодночасне лікування всіх членів родини, а також необхідним є суворе дотриманняправил особистої гігієни. Після завершення лікування через 14 днів належитьпровести контрольні дослідження на наявність яєць паразитів. Послаблювальнізасоби після проведеного лікування не призначаються.У періоди вагітності та лактації можливе застосуванняпрепарату у випадку гострої необхідності. З обережністю застосовують препарат упацієнтів з печінковою недостатністю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Пірантел виявляє антагонізмстосовно піперазину, таким чином ці препарати не можна застосовувати одночасно.

Умови та термін зберігання. Зберігати у темному та недоступномудля дітей місці, при температурі не вище 25°С. Термін зберігання –3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z