Загружается, подождите...

Піралгін (Pyralgin)


основні фізико-хімічні властивості: таблетки від білого з жовтуватим або кремуватимвідтінком до білого з жовтим або кремовим відтінком кольору;

склад: 1 таблетка містить анальгіну - 0,3 г; напроксену - 0,1 г; кофеїну -0,05 г; фенобарбіталу - 0,01 г; кодеїну - 0,008 г;допоможні речовини: крохмаль картопляний, тальк, магнію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Аналгетики та антипіретики. АТС. N02В.

Фармакологічні властивості. Препарат має аналгезуючу, жарознижувальну,протизапальну, спазмолітичну, седативну дію. Піралгін - комбінований препарат,що поєднує властивості активних інгредієнтів. Метамізол натрію і напроксен-препарати групи ненаркотичних аналгетиків, мають виражену протизапальну,жарознижувальну дію, аналгезуючу активність, що посилюється кодеїном (блокуєопіатні рецептори, стимулює антиноцицептивну систему і змінює емоційнесприйняття болю). Фенобарбітал чинить седативну дію. Кофеїн викликає розширеннякровоносних судин скелетних м’язів, головного мозку, серця, нирок; чинитьстимулюючу дію на ЦНС; збільшує проникність гістогематичних бар’єрів і підвищуєбіодоступність ненаркотичних аналгетиків, сприяючи тим самим посиленнютерапевтичного ефекту.

Показання для застосування. Піралгін призначають при помірно вираженомубольовому синдромі різного генезу. Особливо ефективний при болю у суглобах,м’язах, радикуліті, менструальному болю, невралгіях, а також при головномуболю, мігрені, зубному болю. Піралгін може застосовуватися при пропаснихстанах, застудних та інших захворюваннях, що супроводжуються больовим синдромомі явищами запалення.

Спосіб застосування і дози. Препарат приймають звичайно по 1 таблетці 1- 3 рази на день. Максимальна добова доза - 4 таблетки. Препарат не слідприймати більш 5 днів, як знеболювальний засіб без призначення лікаря.

Побічна дія. Можливі диспептичні розлади (нудота, блювання,запор), шкірні алергічні реакції (висип, свербіж, кропив’янка), біль вепігастрію, запаморочення, сонливість, серцебиття. Рідко - пригніченнякровотворення (лейкопенія, гранулоцитопенія, агранулоцитоз). При триваломуприйомі у високих дозах можливе порушення функції печінки і нирок. Про всіпобічні ефекти препарату, у тому числі не зазначені у даній інструкції, слідповідомляти лікаря.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату.Виражені порушення функції печінки або нирок. Виразкова хвороба шлунка тадванадцятипалої кишки в стадії загострення. Бронхоспазм. Захворювання крові.Стани, що супроводжуються пригніченням дихання. Підвищений внутрішньочерепнийтиск, черепно-мозкова травма. Гострий інфаркт міокарда. Порушення серцевогоритму. Підвищений артеріальний тиск. Алкогольне сп’яніння. Глаукома. Вагітністьі період грудного вигодовування. Діти до 12 років.

Передозування. Симптоми: нудота, блювання, біль у шлунку,тахікардія, серцеві аритмії, слабкість, сонливість, марення, пригніченнядихання. Лікування: індукція блювання, череззондове промивання шлунка,призначення активованого вугілля, симптоматична терапія, спрямована напідтримку життєво важливих функцій.

Особливості застосування. Необхідний лікарський контроль у період прийомупрепарату. З обережністю застосовують у хворих з порушеною функцією печінки абонирок, з виразковою хворобою шлунка та дванадцятипалої кишки в стадії ремісії,в осіб літнього віку, при алкоголізмі в анамнезі.При застосуванні препарату більш 5 днів необхідний контроль картинипериферичної крові та функціонального стану печінки.Прийом препарату може утруднити встановлення діагнозу при гостромубольовому синдромі в ділянці живота.Піралгін може утрудняти виконання роботи, що вимагає високої швидкостіпсихічних і фізичних реакцій (водіння автотранспорту, керування механізмами,приладами і т.ін.)

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Одночасне застосування препарату з іншиминенаркотичними аналгетиками може призвести до посилення токсичних ефектів.Трициклічні антидепресанти, протизаплідні засоби для прийому внутрішньо,алопуринол підвищують токсичність анальгіну. Барбітурати, фенілбутазон та іншііндуктори мікросомальних ферментів печінки послаблюють дію анальгіну. Одночаснезастосування анальгіну з циклоспорином знижує рівень останнього в крові.Седативні засоби і транквілізатори посилюють знеболювальну дію Піралгіну.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світламісці.Термін зберігання – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z