Загружается, подождите...

Пульцет (Pulset)


міжнародна та хімічна назви: pantоprazole;5-(дифторметокси)-2-[[3,4-диметокси-2-піридиніл)метил]сульфініл]-1Н-бензимідазол(у вигляді натрієвої солі);

основні фізико-хімічні властивості: двоопуклі таблетки від світложовтого дожовтого кольору, вкриті оболонкою, кишковорозчинні, мають овальну форму;

склад: 1 таблетка, вкрита оболонкою, містить пантопразолу натрію сесквігідратув перерахуванні на пантапрозол 40 мг;допоміжні речовини: кроскармелоза натрію, целюлоза мікрокристалічна,крохмаль кукурудзяний (висушений), магнію карбонат, кремнію діоксид колоїднийгідрат, тальк, магнію стеарат, гідроксипропілметилцелюлоза, сополімерметакрилової кислоти-метилметакрилату (1:1), триетилцитрат, макрогол 6000,емульсія симетикону 30%, натрію гідроксид, заліза оксид жовтий (Е 172), титанудіоксид (Е 171).

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою, кишковорозчинні.

Фармакотерапевтична група. Засоби для лікування пептичної виразки тагастроезофагального рефлюксу. Код АТС А02В С02.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Пантапразол є блокатором шлункової секреції, вінгальмує активність Н+ -К+ -АТФ-ази у парієтальнихклітинах шлунка і таким чином блокує останню фазу секреції соляної кислоти. Цепризводить до зменшення рівня базальної секреції незалежно від природиподразнення. Має антибактеріальну активність щодо Нelicobacter pylori і сприяєвиявленню антихелікобактерного ефекту інших препаратів. Терапевтичний ефектпісля одноразової дози настає швидко і зберігається протягом 24 год. Фармакокінетика. Швидко і повністю абсорбується після прийомувнутрішньо. Абсолютна біодоступність становить 77%. Максимальна концентраціядосягається через 2 - 4 год. Зв’язування з білками плазми становить 98%. Періоднапіввиведення приблизно 1 год. Дуже слабко проникає через гематоенцефалічнийбар’єр. Метаболізується в печінці. Виводиться переважно з сечею (82%) у виглядіметаболітів, у невеликій кількості спостерігається в калі. Не кумулює. Періоднапіввиведення у хворих на цироз печінки зростає до 7 - 9 год, з печінковоюнедостатністю – збільшується незначно, але період напіввиведення основногометаболіту досягає 2 - 3 год.

Показання для застосування. Застосовується для лікування пептичноївиразки шлунка і дванадцятипалої кишки; гастроезофагіальної рефлюксної хвороби;синдрому Золлінгера-Еллісона; в схемах ерадикації Нelicobacter pylori (вкомбінації з антибактеріальними засобами); хронічний гастрит з підвищеноюкислотоутворюючою функцією шлунка в стадії загострення; невиразкова диспепсія.

Спосіб застосування та дози. Препарат застосовують внутрішньо. При пептичній виразці шлунка та дванадцятипалої кишки призначають по 40мг 2 рази на добу протягом 2-6 тижнів.При комбінованій ерадикаційній антихелікобактерній терапії у хворих навиразкову хворобу шлунка або дванадцятипалої кишки – по 40 мг 2 рази на добу(перед сніданком і перед вечерею або під час їжі, не розжовуючи і не порушуючицілісність таблетки, запиваючи рідиною) разом з амоксициліном по 1 г 2 рази надобу і кларитроміцином (або метронідазолом) по 0,5 г 2 рази на добу; абоПульцет 40 мг 2 рази на добу разом з вісмутом субсаліцилатом по 120 мг 4 разина добу і тетрацикліном по 0,5 г 4 рази на добу і метронідазолом по 0,5 г 3рази на добу. Тривалість лікування – 7 днів. При гастроезофагеальній рефлюксній хворобі – по 40 мг 2 рази на добупротягом 4-8 тижнів. Для підтримуючої терапії при ГЕРХ – по 1 таблетці 1 раз надобу терміном до 12 місяців. При синдромі Золлінгера-Еллісона початкова доза препарату – по 40 мг 3рази на добу, за необхідністю дозу підвищують. Тривалість терапіївстановлюється залежно від стану хворого. При хронічномугастриті з підвищеною кислотоутворюючою функцією шлунка у стадії загостренняпризначають по 1-2 таблетки на добу протягом 2-3 тижнів.При невиразковій диспепсії – по 1-2 таблетки на добу протягом 2-3тижнів.

Побічна дія. Звичайно препарат переноситься добре, але можутьспостерігатися діарея, головний біль, зрідка – сухість у роті, підвищенняапетиту, нудота, блювання, метеоризм, біль у животі, запор, підвищенняактивності трансаміназ, астенія, запаморочення, сонливість, безсоння,висипання, кропив’янка, свербіж, ангіоневротичний набряк, гіперглікемія,міалгія.У поодиноких випадках – знервованість, депресія, тремор, парестезії,фотофобія, порушення зору, шум у вухах, алопеція, акне, дерматит, пропасниця,еозинофілія, гіперліпопротеїнемія, гіперхолестеринемія.

Протипоказання. Гіперчутливість, гепатит і цироз печінки, щосупроводжується печінковою недостатністю; період вагітності і лактації; дитячійвік до 12 років.

Передозування. Немає повідомлень, але при підозрі на передозуваннярекомендується провести симптоматичну терапію.

Особливості застосування. Перед початком лікування і після нього слідвиключити злоякісні захворювання стравоходу і шлунка, оскільки лікування можезамаскувати симптоматику і відстрочити правильну діагностику. Діагнозрефлюксної хвороби повинен підтвердитися ендоскопічно. Не рекомендуєтьсяпризначати Пульсет при невиразковій диспепсії. У літніх хворих із порушеннямифункції нирок не рекомендується перевищувати дозу 40 мг/добу. При тяжкихпорушеннях функції печінки під час лікування препаратом, особливо при триваломузастосуванні, необхідний регулярний контроль за рівнями печінкових ферментів. Увипадку збільшення рівня - лікування необхідно припинити.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Може зменшити рН-залежну абсорбціюкетоконазолу та інших лікарських засобів. Можна комбінувати з препаратами, щометаболізуються за участю ферментної системи цитохрому Р450 (феназепам,діазепам, дигоксин, теофілін, карбамазепін, диклофенак, напроксен, піроксикам,фенітоїн, варфарин, ніфедипін, метопролол). Не впливає на ефективністьгормональних контрацептивів.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому,захищеному від світла місці, при температурі не вище 25°С. Термін придатності –2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z