Загружается, подождите...

Псило-бальзам (Psilo-balsam)


міжнародна та хімічна назви: diphenhydraminе,2-(дифенілметокси)-N,N-диметилетиламін;

основні фізико-хімічні властивості: світлий, прозорий гель;

склад: 1 г гелю містить 10 мг дифенгідраміну гідрохлориду;допоміжні речовини: цетилпіридинія гідрохлорид,макрогол-6-гліцерину каприлат/капринат, кислота поліакрилова, трометамол, водаочищена.

Форма випуску. Гель.

Фармакотерапевтична група. Антигістамінні засоби для місцевогозастосування.Код АТС D04A A32.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Дифенгідраміну гідрохлорид –антагоніст Н1-гістамінових рецепторів. Гістамін, що діє через Н1-гістаміновірецептори, викликає дилатацію судин, що призводить до проникнення плазми утканини. Окрім того, це є причиною підвищення утворення лімфатичної рідини тастимуляції нервових закінчень шкіри, що викликає свербіж. Легко проникаючичерез непошкоджену та пошкоджену шкіру, дифенгідрамін за рахунок конкурентногогальмуванняН1-гістамінових рецепторів пригнічує цей вплив, щовиявляє місцеву антигістамінну дію.Фармакокінетика.Антигістамінні засоби проникають через інтактну абопошкоджену шкіру завдяки своїй молекулярній структурі. Дифенгідрамінрозподіляється по всьому організму, включаючи центральну нервову систему. Вінпроникає через плацентарний бар’єр та потрапляє у материнське молоко.Дифенгідрамін майже повністю метаболізується в печінці: спочатку деалкілуєтьсядо моно- і дидеметилдифенгідраміну, потім окислюється до дифенілметоксиоцтовоїкислоти. Метаболіт з’єднується з гліцином або глютаміном і екскретується.Період напіввиведення становить від 4 до 8 годин.

Показаннядля застосування.Сонячні опіки, інші опіки першого ступеня, укусикомах, кропив’янка, свербіж різної етіології, екзема зі свербежем, вітрянавіспа.

Спосіб застосування та дози.Дорослі та діти віком від 6 років.Псило-Бальзам® наносять на ушкодженіділянки шкіри декілька разів на день тонким рівномірним шаром за допомогоюлегких розгладжуючих рухів. Гель швидко всмоктується і не залишає будь-якихвидимих слідів.

Доза/площа шкіри (см)

Разова

Добова

(4 рази/добу)

Курсова

(7 діб) Кількість гелю середня 2,5 мм максимальна 5 мм середня 10 мм максимальна 20 мм середня 70 мм максимальна 140 мм Дозування дітям від 6 років становить 50 % дози длядорослих.

Побічна дія.Поодинокі випадки шкірних алергічних реакцій(екзема, контактний дерматит).

Протипоказання.Відома гіперчутливість до цетилпіридинія хлориду абоінших компонентів препарату.Дитячий вік до 6 років.

Передозування.У випадку розвитку побічних реакцій з боку шкіри(наприклад, екзема і фотоалергічні реакції) потрібно припинити застосуванняПсило-Бальзаму®. Терапія симптоматична.

Особливості застосування.Немає даних про застосування препарату під часвагітності та лактації.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.При місцевому застосуванні Псило-Бальзаму®взаємодії з іншими лікарськими засобами не виявлено.

Умови та термін зберігання. Зберігатипри температурі не вище+25 ˚С.Збepiгaтив нeдocтyпнoмy для дiтeй мicцi.Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z