Загружается, подождите...

Протіонамід (Prothionamide)


міжнародна та хімічнаназви: protionamide;тіоамід a-пропілізонікотиновоїкислоти або 2-пропіл-тіокарбамоїл-4-піридин;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки жовтого кольору, двоопуклі,вкриті оболонкою;

склад: 1 таблетка, вкритаоболонкою, містить протіонаміду – 250 мг;допоміжніречовини: лактоза,крохмаль кукурудзяний, магнію стеарат, целюлоза мікрокристалічна,гідроксиметилцелюлоза, кремнію діоксид колоїдний, натрію крохмальгліколят;оболонка: гідроксипропілметилцелюлоза,поліетиленгліколь 400, тальк, титану діоксид, лак хіноліновий жовтий.

Форма випуску. Таблетки, вкритіоболонкою.

Фармактерапевтична група. Засоби, що впливають намікобактерії. Протитуберкульозні засоби. Код АТС J04А D01.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Протіонамід -протитуберкульозний препарат другого ряду.Механізм діїнині відомий не повністю. Загалом відомо, що протіонамід пригнічує синтезбілків мікобактерій. Має бактеріостатичну дію на M.tuberculosis. Посилюєфагоцитоз у місцях туберкульозного запалення, що приводить до йогорозсмоктування. Фармакокінетика. Після прийому внутрішньоПротіонамід легко і майже повністю всмоктується із шлунково-кишкового тракту.Період напівабсорбціїстановить 2 год, пік рівня у сироватці досягається між 90 - 180 хв.після прийому дози. Швидко розподіляється в тканинах, у незначній кількості(10%) зв’язується з білками. Метаболізується в печінці до S-оксиду, який самможе проявляти інгібуючу та бактерицидну активність. Виводиться з сечею.

Показання для застосування. Протіонамід застосовуєтьсяяк засіб другого ряду для лікування різних форм туберкульозу. Застосовуєтьсятільки разом з іншими протитуберкульозними препаратами.

Спосіб застосування тадози. Дорослимпризначають у початковій дозі 250 мг 2 рази на добу, через 5 днів дозузбільшують до 500 мг 2 рази на добу.Максимальна доза – 1000 мгна добу.Протіонамід слідприймати разом з їжею, запиваючи невеликою кількістю води.

Побічна дія.З боку травної системи: стоматит, може відчуватисяметалевий смак у роті, нудота, блювання, діарея, порушення функції печінки,анорексія.З боку ЦНС та периферичноїнервової системи: неврит, головний біль, слабкість, поганий сон, невроз, депресія.Інші: тахікардія, артеріальнагіпотензія.

Протипоказання. Гострий гастрит, виразковахвороба, гострий гепатит, цироз печінки. Вагітність, період лактації; дитячийвік до 14 років.

Передозування. Не перевищувати рекомендованудозу. У разі передозування відзначається посилення побічної дії. Лікуваннясимптоматичне.

Особливості застосування. З обережністю призначаютьпрепарат хворим на цукровий діабет, з психічними відхиленнями, з порушеннямифункції печінки.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. При одночасному застосуванні з ізоніазидом підвищуєтьсярівень Протіонаміду в плазмі.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступномудля дітей, сухому, захищеному від світла місці, при температурі не вище 25°С. Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z