Загружается, подождите...

Простатофіт (Prostatophytum)


основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина бурого кольору, зіспецифічним запахом. Допускається наявність осаду;

склад: 1 мл настойки складної містить біологічно активні речовини з сумішірослинної сировини: коренів кропиви 0,04 г; кореневищ аїру 0,02 г; квітокромашки 0,02 г; трави буркуну 0,02 г; трави чистотілу 0,02 г; трави пустирника0,02 г; бруньок березових 0,02 г; плодів софори японської 0,02 г; листя шавлії0,02 г;допоміжніречовини: спиртетиловий 70%.

Форма випуску. Настойка складна.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при доброякіснійгіпертрофії передміхурової залози. Інші препарати. Код АТС G04C X10**.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Впливає на обмін речовин у передміхуровій залозі такоригує уродинаміку. ПРОСТАТОФІТ має протизапальну (пригнічує ексудативніпроцеси та розвиток фіброзно-грануляційної тканини, знижує вираженістьзапальної реакції), аналгетичну та спазмолітичну дію, а також помірнуантиандрогенну активність при підвищеному (але не нормальному) рівніандрогенів.Фармакокінетика. Беручи до уваги те, що компоненти препарату маютьрослинне походження і дія препарату є сукупною дією його компонентів,фармакокінетичні дослідження не проводилися.

Показання для застосування. Лікування хронічних простатитів, укомплексній терапії початкової стадії доброякісної гіперплазії передміхуровоїзалози, а також неспецифічних запальних захворювань сечовивідних шляхів; дляпрофілактики порушень функції передміхурової залози та уродинаміки, зумовленихвіком.

Спосіб застосування та дози. ПРОСТАТОФІТ застосовують внутрішньо, зрозрахунку 5-10 мл (1-2 чайні ложки) на 80-120 мл (1/3-1/2 склянки) води2-3 рази на день, через годину після їди. Вища разова доза припероральному прийомі становить 10 мл (2 чайні ложки); максимальна добова — 20мл. Курс лікування становить 21 день. Курс лікування можна повторити через 2тижні. Кратність курсів визначає лікар залежно від тяжкості перебігузахворювання та досягнутого ефекту лікування. Для посилення терапевтичного ефекту поряд із застосуванням ПРОСТАТОФІТУвнутрішньо його призначають ректально (розведення 1:20). ПРОСТАТОФІТ у виглядімікроклізм застосовують 1 раз на добу (найкраще на ніч) щодня протягом 2-3тижнів, залежно від перебігу захворювання. Для мікроклізм 5 мл препаратурозводять у 100 мл (1/2 склянки) теплої води (35-400С).

Побічна дія. Можливі алергічні реакції (кропивниця, свербіж).

Протипоказання. При обох шляхах застосування: підвищена чутливістьдо компонентів препарату; при пероральному прийомі: хронічний алкоголізм,непереносимість алкоголю, гіперацидні стани, виразкова хвороба шлунка та12-палої кишки, цироз печінки, прийом нейролептиків і транквілізаторів,дитячий вік до 14 років.

Передозування. Передозування препарату ПРОСТАТОФІТ супроводжуєтьсягострим алкогольним отруєнням, симптоми аналогічні симптомам отруєння етиловимспиртом. При концентрації спирту в крові 3-4 г/л (300-400 мг/%)розвивається виражена інтоксикація. Лікування коматозного стану полягає впромиванні шлунка, прийомі адсорбентів; терапія – симптоматична. Хороший ефектдає застосування кисню. Можливо, виникне необхідність у штучному диханні.

Особливості застосування. Перед застосуванням збовтати. У період застосуванняпрепарату (внутрішньо) слід утримуватися від потенційно небезпечних видівдіяльності, що потребують підвищеної уваги та швидких рухових і психічнихреакцій (керування транспортними засобами та механізмами).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Оскільки ПРОСТАТОФІТ містить спирт етиловий 70%,можливо потенціювання дії снотворних і седативних препаратів, транквілізаторів.

Умови та термін зберігання.Зберігатив захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не вище25 0С.Термін придатності – 2роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z