Загружается, подождите...

Проспан форте таблеткишипучі від кашлю (Prospan forteeffervescent cough tablets)


основні фізико-хімічні

властивості: коричнюваті, пофарбовані під мармур, круглі таблеткиз розподілювальною борозенкою;

склад: 1 таблетка шипуча містить 65 мг сухого екстракту листя плюща (5-7,5 :1);допоміжні речовини: кислота лимонна безводна, натріюгідрокарбонат, натрію карбонат безводний, манітол, симетикон, сахарину натрієвасіль, натрію цикламат, тринатрію цитрату дигідрат, сорбітол, тригліцеридисередньоланцюгові, макрогол гліцеролгідрооксистеарат, ароматизатор;1 таблетка шипуча містить 0,04 хлібної одиниці.

Форма випуску. Таблетки шипучі.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при кашліта застудних захворюваннях. Відхаркувальні засоби. Код АТС RO5CA.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. У препараті Проспан форте таблетки шипучі від кашлюміститься сухий екстракт листя плюща, терапевтичний ефект якого при запальнихзахворюваннях дихальних шляхів ґрунтується на секретолітичних, муколітичних,мукокінетичних, спазмолітичних і протикашльових властивостях присутніх у ньомуглікозидів (сапоніни).Механізм дії, що лежить в основі вищеназваних (фармакологічно доведенийі терапевтично підтверджений) властивостей екстракту плюща, залишаєтьсянедостатньо з’ясованим.Секретолітична дія екстракту значною мірою пояснюється сапоніновимхарактером глікозидів, які містяться в Hedera, у той час як обговорюваноюна даний час основою спазмолітичних властивостей, що особливо виявляються вділянці бронхів, які зазнали обструкції, цілком можуть бути парасимпатолітичніефекти певних глікозидів, що входять до складу препарату.Протикашльові властивості екстракту ґрунтуються на легкому седативномуефекті, що реалізується шляхом пригнічення кашльового центру ЦНС. Однак прийомпрепарату Проспан форте таблетки шипучі від кашлю не призводить до погіршанняцентральної регуляції дихання.Фармакокінетика. Дотепер дослідження непроводилися.

Показання для застосування. Гострі та хронічні запальні захворювання дихальнихшляхів, що супроводжуються кашлем і утворенням в’язкого, важковіддільного секрету:гострий і хронічний бронхіт, особливо з обструктивним синдромом, бронхіальнаастма.

Спосіб застосування та дози. Дорослим і дітям старше 12 років приймати по1 таблетці шипучій 2 рази на день (130 мг сухого екстракту листя плюща), дітямвід 4 до 12 років – по 1/2 таблетки шипучої 3 рази на день (97,5 мг сухогоекстракту листя плюща).Таблетки шипучіприймають вранці, (вдень) і ввечері, попередньо розчинивши їх у склянці води(приблизно 200 мл). Для розчинення можна застосовувати як холодну, так і гарячуводу (наприклад, приготування гарячого напою, що посилює бронходилататорнівластивості препарату).Тривалість лікування визначається у кожному конкретному випадкухарактером і тяжкістю картини захворювання; однак навіть при легких запальнихзахворюваннях дихальних шляхів вона повинна становити не менш 1 тижня.Крім того, з метою досягнення стійкого терапевтичного ефекту лікуванняза допомогою препарату рекомендується продовжувати ще 2–3 дні після зникненнясимптомів захворювання.

Побічна дія. Побічна дія до цього часу невідома.

Протипоказання. Непереносимість фруктози, підвищена чутливість добудь-якого інгредієнта препарату.

Передозування. При прийомі препарату у великій кількості (що більшніж у три рази перевищує добову дозу) може мати місце нудота, блювання абодіарея.Лікування - симптоматичне.

Особливості застосування.Вагітність і лактація. Відомостей пронегативний вплив препарату в періоди вагітності і лактації не надходило. Однакспеціальні дослідження у цієї категорії пацієнтів не проводилися. Тому передзастосуванням препарату слід зважити співвідношення ризик/користь для цієїгрупи пацієнтів.Як екстрагент використовується етанол 30ваг. %, що сприяє одержанню терапевтично ефективного екстракту листя плюща. У процесіподальшого висушування спирт повністю видаляється з екстракту. Таким чином,препарат не містить алкоголю.У немовлят та дітей віком від 1 до 4 роківрекомендується застосовувати препарат Проспан сироп від кашлю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Небажані взаємодії при одночасному прийоміпрепарату Проспан форте таблетки шипучі від кашлю та інших лікарських засобівдотепер не відомі. З цієї причини препарат можна комбінувати з іншимилікарськими засобами, наприклад з антибіотиками.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25 оСв сухому, недоступному для дітей місці. Після прийому таблеток слід знову щільно закупорити тубу.Термін придатності -3 роки.Термін придатності після розкриття упаковки – 3 місяці.Не застосовувати після зазначеної на упаковці дати закінчення термінупридатності.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z