Загружается, подождите...

Проспан сироп від кашлю (Prospan)


основні фізико-хімічні властивості: світло-коричневий трохи мутний сироп зсолодким фруктовим смаком та вишневим запахом;

склад: 1 мл сиропу містить 7 мг сухого екстракту листя плюща (5 – 7, 5 : 1);допоміжні речовини: калію сорбат, кислота лимонна безводна, смолаксантанова, ароматизатор вишневий, сорбітолу розчин 70%, вода очищена;2,5 мл сиропу містить 0, 963 г цукрозамінної речовини сорбітолу = 0,08хлібних одиниць.

Форма випуску. Сироп.

Фармакотерапевтична група. Відхаркувальні засоби. АТС R05C A.

Фармакологічні властивості. Препарат рослинного походження, міститьглікозидні сапоніни, які зумовлюють протикашльову, відхаркувальну,спазмолітичну та протимікробну дії. Зменшує в’язкість мокротиння, полегшує йоговідходження.

Показання для застосування. Гострі запальні захворювання дихальних шляхів, які супроводжуютьсякашлем; симптоматичне лікування хронічних запальних захворювань бронхів.

Спосіб застосування та дози. У немовлят та дітей віком від 1 до 6 роківПроспан cироп від кашлю застосовують внутрішньо по 1 чайній ложці тричі надобу, у школярів та підлітків – по 2 чайні ложки тричі на добу, у дорослих – по2-3 чайні ложки тричі на добу.Тривалість лікування залежить від характеру та ступеня тяжкості картинизахворювання. У легких випадках тривалість лікування становить 1тиждень. Для досягнення стабільного терапевтичного ефекту рекомендуютьпродовжити терапію ще 2 - 3 доби після поліпшення стану пацієнта.Перед кожним застосуванням необхідно ретельно збовтувати флакон!

Побічна дія. Препарат звичайно добре переноситься, але іноді можепроявлятися проносна дія.

Протипоказання. Підвищена чутливість до будь-якого з компонентівпрепарату.Містить сорбітол і не рекомендується для застосування у хворих знепереносимістю фруктози.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні препаратуПроспан cироп від кашлю та інших лікарських засобів небажаної дії препарату неспостерігалося. Тому препарат можна застосовувати разом з іншими лікарськимизасобами, наприклад, з антибіотиками.

Передозування. Прийом препарату у великих кількостях, щоперевищують трикратну добову дозу, може спричинити нудоту і діарею. Лікуваннясимптоматичне.

Особливості застосування.Вагітність та лактація. Досвіду застосування препарату вагітнимижінками, та жінками, що годують немовлят, немає.Проспан сироп від кашлю не містить алкоголю, цукру та барвників. Якадсорбент для виділення активного інгредієнта екстракту листя плющавикористовується етанол 30 % (об/об), який у подальшому в процесі сушки повністю видаляється зекстракту.

Умови та термін зберігання. Зберігати при кімнатній температурі в недоступномудля дітей місці.Термін зберігання – 3 роки.Після розкриття упаковки препарат можна використовувати протягом 3місяців.Під час зберігання можливе легке помутніння та незначна зміна присмакусиропу, що не впливає на терапевтичні властивості препарату.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z