Загружается, подождите...

Прометазин-львівдіалік (Promethazine-lvivdialik)


міжнародна та хімічна назви: promethazine; (2RS)-N,N-диметил-1(10Н-фенотіазин-10 іл)- пропан-2-аміну гідрохлорид;

основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна або злегка жовтуватарідина;склад: 1 мл розчину містить прометазину гідрохлориду 0,025 г;допоміжні речовини:кислота аскорбінова, натрію хлорид, натрійсірчистокислий безводний, натрію метабісульфіт, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Антигістамінні засоби для системного застосування. Код АТС R06А D02.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Активний інгредієнт Прометазину – блокаторгістамінових Н1-рецепторів. Прометазин – це похідний продуктфенотіазину, що має високу антигістамінну активність та виражену дію нацентральну нервову систему. Викликає седативний ефект, запобігає та заспокоюєблювання, знижує температуру тіла. Клінічний ефект починає розвиватися через 20хвилин і триває протягом 6, іноді 12 годин.

Фармакокінетика. При внутрішньом’язовому або внутрішньовенномузастосуванні проникає через гематоенцефалічний та плацентарний бар’єри.Зв’язування з білками – на 65 - 90 %. Метаболізується в печінці з утвореннямпереважно сульфоксидів та N-деметильованих похідних прометазину. Періоднапіввиведення досягає 7 - 12 годин. Елімінується, головним чином, з сечею, вменшій кількості – з калом.

Показання для застосування. - Алергічні захворювання: кропив’янка, сироваткова хвороба, сіннагарячка, ангіоневротичний набряк, полінози.;- алергічні реакції на приймання лікарських засобів;- захворювання шкіри: екземи, нейродерміт, діатез, контактні дерматитита токсикодермії;- захитування;- психози, неврози, що супроводжуються збудженням, занепокоєнням, порушенням сну (у складі комплексної терапії);- для посилення дії аналгетиків та місцевих анестетиків;- бронхообструктивний синдром (у складі комплексної терапії).

Спосіб застосування та дози. Розчин для ін’єкцій Прометазин вводитьсявнутрішньом’язово (в/м) або внутрішньовенно (в/в). Такому введенню віддаютьперевагу при проведенні термінових допоміжних заходів та для хірургічноїпремедикації.Для дорослих . Внутрішньом’язово (глибоко в м’яз) вводять по 1-2 мл 3-4рази/добу. Вищі дози для дорослих при внутрішньом’язовому введенні: разова – 50 мг(2 мл), добова – 250 мг (10 мл).Внутрішньовенно Прометазин вводять в комбінації з іншими компонентамилітичної суміші – 2 мл розчину.Для допоміжної терапії анафілактичного шоку – 10-20 мг внутрішньовенноповільно (після ін’єкції епінефрину) і далі протягом подальших 24-48 годин длязапобігання рецидиву.Для дітей старше 2 років разова доза розчину для ін’єкцій становить 0,5-1мг/кг маси тіла при внутрішньомязовому введенні, внутрішньовенно – 0,15-0,3мг/кг;Кратність введення – 3-5 разів на добу.Курс лікування - від 1 до 14 днів. В окремих випадкахкурс лікування встановлюють індивідуально.

Побічна дія. З боку шлунково-кишкового тракту: сухість у роті, запори.Збоку центральної нервової системи: сонливість, неспокій; рідко – психомоторнезбудження, екстрапірамідальні розлади.З боку серцево-судинної системи: артеріальна гіпотензія (привнутрішньовенному введенні).З боку системи кровотворення: рідко – агранулоцитоз.Алергічні реакції: екзантема.Місцеві реакції: при внутрішньом’язовому введенні можуть виникнутиболючі інфільтрати.

Протипоказання. Одночасний прийом інгібіторів МАО; коматозний стан(у тому числі на фоні алкогольної інтоксикації); виражені порушення печінки;вагітність; лактація; дитячий вік до 2 років; закритокутова глаукома;гіпертрофія передміхурової залози; виразкова хвороба шлунка зпілородуоденальною обструкцією; епілепсія; синдром апное уві сні; підвищеначутливість до прометазину або інших похідних фенотіазину.

Передозування. Симптоми.У дітей -збудження, неспокій, галюцинації, атаксія, атетоз, судоми, мідріаз інерухомість зіниць, гіперемія шкіри обличчя, гіпертермія; згодом - судиннийколапс, кома. У дорослих – загальмованість, депресія, кома, згодом –психомоторне збудження, судоми; рідко - гіпертермія і гіперемія шкірнихпокривів. Лікування: у зв’язку з відсутністю антидотів лікування симптоматичне,підтримуюче, за показанням - протисудомні засоби, штучна вентиляція легенів таінші реанімаційні заходи. При тяжкій гіпотензії необхідно вводити норадреналінабо мезатон. Потрібна корекція ацидози та/або електролітного балансу.

Особливості застосування. Може пригнічувати кашльовий рефлекс, тому необхіднодотримуватися обережності стосовно хворих (особливо дітей) із загостреннямхронічних респіраторних захворювань, що супроводжуються кашлем з відходженняммокротиння.При тривалому застосуванні Прометазинурекомендується систематичне проведення загального аналізу крові та оцінкафункції печінки.Під суворим лікарським контролем можливе суміснезастосування препарату з опіоїдними аналгетиками та транквілізаторами длякомплексної передопераційної терапії хворих.Виключається вживання алкоголю.У літньому віці з обережністю вводять високі дозипарентерально, тому що можливі екстрапірамідні порушення і гостра затримкасечі.У початковому, індивідуально визначеному, періодізастосування препарату не дозволяється керувати транспортними засобами ізайматися іншими потенційно небезпечними видами діяльності, що потребуютьшвидкості психомоторних реакцій. У процесі подальшого лікування ступіньобмеження визначають залежно від індивідуального перенесення препарату.При необхідності призначення в період лактації слідприпинити грудне годування.Для запобігання хибності шкірних скарифікаційнихпроб на алергени препарат необхідно відмінити за 72 години до алергологічноготестування.Розчин не придатний для підшкірного введення.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні потенціює ефекти опіоїдних аналгетиків,снодійних, транквілізаторів, нейролептиків, місцевих анестетиків,М-холіноблокаторів, гіпотензивних засобів.Послаблює дію похідних амфетаміну, М-холіноміметиків, антихолінестеразнихпрепаратів.Барбітурати прискорюють елімінацію та знижують активність Прометазинугідрохлориду.Внаслідоксумісного застосування з трициклічними антидепресантами можливе підсиленняМ-холіноблокуючої дії.Етиловий спирт, клофелін, протиепілептичні засоби поглиблюютьпригнічення ЦНС.Хінідинпідвищує ймовірність негативного впливу на серце.

Умови та термін зберігання. Препарат слiд зберiгати в недоступному для дітей,захищеному від світла місці, при температурі від 15 до 25 0 С. Термін придатності - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z