Загружается, подождите...

Прожестожель (Progestogel)


міжнародна назва: progesterone;

основні фізико-хімічні властивості: безбарвний, напівпрозорий, злегкаопалесціюючий гель із запахом спирту, без видимих часточок;

cклад: 1 г гелю містить 0,01 г прогестерону;допоміжні речовини: октил-2-додеканол, карбопол 934, олія рициновагідрогенізована і поліоксіетильована, триетаноламін, спирт етиловий, водаочищена.

Форма випуску. Гель для місцевого застосування.

Фармакотерапевтична група. Гормони статевих залоз та препарати, якізастосовують при патології статевої сфери. Гестагени. Код АТС G03DA04.

Фармакологічні властивості. Фармакологічні властивості зумовлені наявністюпрогестерону, який є одним з гормонів жовтого тіла. У тканинах молочної залозипрогестерон знижує проникність капілярів і інтенсивність циклічного набрякусполучнотканинної строми, запобігає проліферації і мітотичній активностіепітелія проток.Фармакокінетика.При аплікації гелю спирт швидко випаровується.При цьому 10% нанесеної дози просочується крізь шкіру. Метаболізм прогестеронувідбувається у шкірі та молочній залозі. Системна дія відсутня або незначна.

Показання для застосування. Мастодинія, доброякісна мастопатія на фоніпрогестеронової недостатності.

Спосіб застосування та дози. Шлях введення препарату трансдермальний.При застосуванні потрібно відкрити тубу та проткнути її за допомогою маленькогопробійника, який знаходиться у пробці. Металева перетинка туби повинна повністювідкритись. Для розрахування щоденної дози використовують пластмасовийшпатель-дозатор. Натисніть на тубу над лінійкою шпателя. 1 доза дорівнюєстовпчику (діаметру олівця), довжина якого співпадає із заглибленням налінійці. Один тюбик розрахований на 30 доз. Одна доза аплікатора (2,5 г містять0,025 г прогестерону) наноситься на поверхню кожної молочної залози 1 раз надобу ( у тому числі у дні менструацій). Гель залишають у місці нанесення доповного всмоктування.

Побічна дія. Можливі алергічні реакції.

Протипоказання. Підвищена чутливість до будь якого з компонентівпрепарату.

Передозування. У зв”язку з низькою системною абсорбцієюпередозуваннямалоймовірно.

Особливості застосування. Не перевищувати рекомендовану дозу. У II-III триместрах вагітності препарат можна застосовувати лише у томуразі, коли очікувана користь від застосування препарату для матері перевищуєможливий ризик для плода.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Клінічно значущої взаємодії не виявлено.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25° С у місцях,нeдоступних для дітей. Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z