Загружается, подождите...

Продеп (Prodep)


міжнародна та хімічна назви: fluoxetine; (+N) – (а, а,а,-трифторо-п-толіл)-окси-пропіламін;

основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули з корпусом такришечкою блакитного кольору, з написом “PRODEP” навколо корпусу білим шрифтом,навколо кришечки чорним шрифтом, капсула містить порошок білого кольору;

склад: 1 капсула містить флюоксетину гідрохлорид, що еквівалентно 20 мгфлюоксетину;допоміжні речовини: лактоза, крохмаль, тальк, магнію стеарат, кремніюдіоксид колоїдний, натрію крохмальгліколят.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Антидепресанти. Код АТС N06A B03.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Флюоксетин, діючий компонент препарату Продеп, єантидепресантом. За хімічною структурою він не належать ні до трициклічних, нідо тетрациклічних антидепресантів. Флюоксетин має значну антидепресивнуактивність, що, мабуть, пов’язано з потужним специфічним інгібуваннямзворотного захоплення серотоніну в синапсах нейронів ЦНС. Флюоксетин на відмінувід трициклічних антидепресантів є слабким антагоністом мускаринових,гістамінових і адренергічних рецепторів, при його застосуванні неспостерігаються негативні явища з боку серцево-судинної системи, а також іншіявища, зумовлені антихолінергічною дією, характерні для трициклічнихантидепресантів. Даних про канцерогенну або мутагенну дію препарату немає.Фармакокінетика

. Флюоксетин добре всмоктується при пероральномуприйомі. При одноразовому прийомі 40 мг флюоксетину максимальна концентрація вплазмі (15 - 55 нг/мл) спостерігається через 6 - 8 год. Прийом їжі не впливаєна біодоступність препарату, хоча і може трохи затримувати всмоктування.Препарат може застосовуватись як до, так і після їди. Метаболізуєтьсяфлюоксетин у печінці. Метаболітами препарату є норфлюоксетин і інші неідентифікованіречовини. Норфлюоксетин здійснює обернене захоплення серотоніну.

Показання для застосування. Продеппризначають при лікуваннівсіх типів депресії, незалежно від її проявів (м’яка, помірна, тяжка).

Спосіб застосування та дози. Починати терапію Продепом необхідно з 20 мгна добу в один ранковий прийом, така доза достатня для досягненняантидепресивного ефекту. Якщо поліпшення не настає, дозу можна збільшити через3 - 4 тижні до 20 мг двічі на добу. Максимально допустима доза становить 80 мг надобу.Підтримуюча терапія. Звичайна доза становить 20 мг на добу.Як і щодо інших антидепресантів, для виявлення повного ефектуфлуоксетину може знадобитися 3- 4 тижні. Доза препарату для хворих із нирковою або печінковоюнедостатністю, для хворих похилого віку із супутніми захворюваннями, а такождля хворих, які приймають інші препарати, повинна бути знижена.

Побічна дія. Найчастіше зустрічається: тривога, знервованість,безсоння, сонливість, стомлюваність, нудота, пронос, запаморочення, астенія,головний біль, висип, свербіж. У деяких випадках це потребує припиненнятерапії.

Протипоказання. Гіперчутливість до флуоксетину. Продеп не слідкомбінувати з інгібіторами МАО. Флуоксетин протипоказаний пацієнтам з тяжкимипорушеннями функції нирок (клубочкова фільтрація < 10 мл/хв). Періодивагітності та лактації. Дитячий вік (до 14 років).

Передозування. Симптоми: нудота, блювання, збудження ЦНС, гіпоманія, судоми.Лікування: провокування блювання або промивання шлунка, призначенняактивованого вугілля, симптоматична і підтримуюча терапія. Специфічногоантидоту не існує. Форсований діурез або діаліз малоефективні при передозуванніПродепу.

Особливості застосування. На початку лiкування на фонi тяжкої втоми,запаморочення препарат може ускладнити виконання робiт, що потребують швидкоїпсихічної та фiзичної реакцiї (наприклад керування транспортом, механізмами,робота на висоті i т.ін.). Особи таких професiй можуть приймати засiб тiльки здозволу лiкаря.Флуоксетин, як і інші антидепресанти, може спричинювати манію абогіпоманію (приблизно в 1% пацієнтів).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Поєднанняфлуоксетину з триптофаном може призвести до посилення серотонінергічних ефектівфлуоксетину. При одночасному застосуванні флуоксетину і літію рівень останньогоу плазмі може підвищуватись або знижуватись.Період між припиненням прийому інгібіторів МАО і початком лікуванняПродепом повинен становити не менше 14 днів. Після відміни Продепу до початкутерапії інгібіторами МАО повинно пройти не менш 5 тижнів. Тяжкі, іноді зфатальним кінцем реакції (гіпертермія, ригідність, міоклонус, вегетативнанестабільність, швидкі зміни життєвих показників і порушення мозкових функцій,включаючи надто велике збудження, делірій і кому) відмічали у пацієнтів, якіприймали Продеп у комбінації з інгібіторами МАО, а також у тих, хто припинявйого приймати і потім починав терапію інгібіторами МАО. Флуоксетин може потенціювати дію альпразоламу, діазепаму та алкоголю.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 250Су сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термінпридатності – 4 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z