Загружается, подождите...

Прокто-глівенол (Procto-glyvenol)


основні фізико-хімічні властивості: жовтувато-білі, торпедоподібні супозиторії згладкою поверхнею, без тріщин, щільні, не м’які, злегка маслянисті, із слабкимхарактерним запахом;

склад: 1 суппозиторій містить трибенозиду 400 мг, лідокаїну основи 40 мг;допоміжні речовини: супозиторна маса Д (твердий жир), супозиторна масса35 (твердий жир).

Форма випуску. Супозиторії ректальні.

Фармакотерапевтична група. Антигемороїдальні препарати для місцевогозастосування. Код АТС С05А Х03.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Прокто-Глівенол - комбінований препарат для місцевоголікування зовнішнього та внутрішнього геморою.Трибенозид зменшує проникність капілярів, поліпшує мікроциркуляцію,підвищує тонус судин, має протизапальні властивості. Антагоністична діяпрепарату спрямована на деякі ендогенні речовини, що відіграють роль медіаторівпри розвитку запалення і болю.Лідокаїн є місцевим анестетиком, послаблює свербіж, печіння та біль,спричинені гемороєм.Фармакокінетика.Системна біодоступність трибенозиду із супозиторії становить усього 30%від тієї кількості, що потрапляє в системний кровотік при застосуванніпрепарату перорально або внутрішньовенно. Максимальні концентрації у плазмі, що становлять приблизно 1 мкг/мл(трибенозид і метаболіти), спостерігаються через 2 години після ректальноговведення супозиторія (400 мг трибенозиду). Трибенозид інтенсивно метаболізується організмом. Після введення 1супозиторія 20-27% дози виводиться із сечою у вигляді метаболітів.Лідокаїн швидко абсорбується зі слизової оболонки та важко - знеушкодженої шкіри. Його біодоступність становить приблизно 50% післяректального застосування. Максимальні концентрації в плазмі, приблизно 0,70мкг/мл, спостерігались через 112 хвилин після застосування одного супозиторія,що становить 300 мг лідокаїну.Метаболізм в печінці є швидким, метаболіти виводяться із сечею тастановлять менше ніж 10% незміненого лідокаїну.

Показання для застосування. Місцеве лікування зовнішнього та внутрішнього геморою.

Спосіб застосування та дози. Застосовується ректально.Один супозиторій вводиться вранці, другий - ввечері. Після зникненнягострих симптомів дозу можна зменшити до 1 супозиторія на день. Тривалістьлікування залежить від тяжкості перебігу захворювання.

Побічна дія. Дуже рідко Прокто-Глівенол може спричинювати відчуття легкого печіння,алергічні реакції.

Протипоказання. Підвищена чутливість до будь-якого компонента Прокто-Глівенолу.Прокто-Глівенол не слід застосовувати протягом перших трьох місяціввагітності.Препарат не призначають дітям через відсутність досвіду йогозастосування в педіатрії.

Передозування. Немає даних щодо передозування препарату Прокто-Глівенол. Привипадковому прийомі внутрішньо необхідно швидко спорожнити шлунок. Лікуванняповинно бути симптоматичним із загальними підтримуючими засобами.

Особливості застосування. Прокто-Глівенол слід застосовувати з обережністю пацієнтам, які маютьтяжкі ураження печінки. Препарат не призначають дітям через відсутність досвіду йогозастосування в педіатрії.Вплив на здатність керувати транспортними засобами та механізмаминевідомий.Вагітність і лактація. Прокто-Глівенол не слід застосовувати протягомперших трьох місяців вагітності. Прокто-Глівенол можна застосовувати з 4-гомісяця вагітності та жінкам, які годують груддю, з дотриманням рекомендованогодозування, враховуючи можливий ризик як для матері, так і для дитини.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не спостерігалась.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 30°С. Термін придатності – 5 років.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z