Загружается, подождите...

Примавір (Primavir)


хімічна назва: 2-(9-оксо-9,10-дигідроакридин-10-іл) ацетат натрію;

основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина, зеленувато-жовтого кольору;

склад: 1 мл розчину містить неовіру 125 мг;допоміжні речовини: натрію цитрат, кислота лимонна, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична. Імуностимулятори. Код АТС LOЗАХ12**.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Препарат має противірусну дію щодо ДНК і РНК-геномних вірусів і застосовуєтьсядля лікування та профілактики вірусних інфекцій. Має також вираженуантихламідійну дію. Активність препарату пов’язана з його здатністю викликатипідвищення концентрації ендогенних інтерферонів, особливо інтерферону альфа.Ін’єкція 250 мг неовіру за сироватковими титрами інтерферону еквівалентнавведенню 6 - 9 мільйонів МО рекомбінантного інтерферону альфа. Неовір активізуєстовбурові клітини кісткового мозку, Т-лімфоцити та макрофаги. Неовір виявляєімуномодулюючу активність, нормалізує баланс між субпопуляціями Т-хелперних іТ-супресорних клітин. При ряді захворювань неовір здатний знизити продукцію ворганізмі чинника некрозу пухлин (ВІЧ-інфекція, сепсис) і активізувати природнікілерні клітини (при пухлинних захворюваннях). Має виявлений стимулюючий ефектна активність системи поліморфноядерних лейкоцитів.Пік активностіінтерферонів у крові та тканинах спостерігається за кілька годин післявнутрішньом’язового введення неовіру та підтримується протягом 16 - 20 годинпісля введення. Неовір виділяється з організму в незміненому вигляді із сечею.Фармакокінетика.При введенні внутрішньом’язово біодоступність неовіру більше 90 %. Післявведення 100 - 500 мг неовіру максимальна концентрація в плазмі досягаєтьсячерез 15 - 30 хв і становить 8,3 мкг/мл. Через 5 год визначається тількинезначна кількість неовіру, а через 6 год неовір у плазмі крові не виявляється.Препарат виділяється з організму в незміненому виглядінирками, не піддаючись метаболізму, з періодом напіввиведення 1 год. Через 15 - 30 хв після введення неовіру в плазмі починаютьзбільшуватись титри сироваткового інтерферону. Виявлено 2 піки вмістуінтерферонів у плазмі: 70 МО/мл через 1,5-2-год та 110 МО/мл через 8-10 год,після чого вміст починає зменшуватись. Через 24 год концентрація сироватковихінтерферонів залишається достатньо високою і до вихідних значень повертаєтьсячерез 46 - 48 год.

Показання для застосування. Профілактика і лікування тяжких форм грипу та інших гострихреспіраторних захворювань вірусної етіології, в тому числі у осіб зімунодефіцитами; - інфекції, спричинені вірусом Herpes Simplex, Herpes VaricellaZooster, Herpes Simplex Genitalis, у тому числі в осіб з порушеннями імунноїсистеми;- герпетоенцефаліти;- енцефаліти таенцефаломієліти вірусної етіології; - тяжкі формигострих вірусних гепатитів В і С; - хронічнийактивний гепатит В, підтверджений біопсією та наявністю маркерів вірусноїреплікації (ДНК-вірусу HBV і НВе антигену);- хронічний гепатитС позитивний відносно до НСV;- цитомегаловірусна інфекція в осіб з імунодефіцитом; - уретрити, епідидиміти, простатити, цервіцити та сальпінгітихламідійної етіології;- венерична лімфогранульома; - радіаційний імунодефіцит; - набуті імунодефіцити з пригніченням системи інтерферону;- розсіяний склероз;- кандидозні ураження шкірита слизових оболонок;- у складі комбінованоїтерапії або як монотерапевтичний засіб при онкологічних захворюваннях.

Спосіб застосування та дози. Примавір вводятьвнутрішньом’язово дорослим по 250 мг (1 ампула) або 4 - 6 мг/кг маси тіла. Курс лікування: 5 -7 ін’єкцій з інтервалом 48 год.При хламідіозіПримавір застосовують одночасно з лікуванням фторхінолонами (абакталом абоквінтором), починаючи лікувальний курс останніми з 400 мг на день другоїін’єкції Примавіру. В наступні 12 днів фторхінолони застосовують по 200 мг (0,5таблетки) 2 рази на день.За необхідностіразова доза Примавіру може бути збільшена до 500 мг, з інтервалом між введеннями18 - 36 год, курсова доза зменшена або збільшена залежно від клінічної ситуаціїі характеру захворювання. При тривалому та профілактичному застосуваннірекомендується інтервал між введеннями 3 - 7 діб.

Побічна дія. Можливий локальний біль у місці введенняпрепарату, який швидко минає. Зрідка може спостерігатися субфебрилітет.У разі підвищеноїчутливості або тривалого локального болю рекомендується вводити Примавір разомз 2 мл безсольового розчину новокаїну.

Протипоказання. Недостатність функції нирок (ХНН II-IIIступеня) та підвищена чутливість до препарату. Передозування.Відомостейстосовно передозування препарату немає.

Особливості застосування.З обережністюслід застосовувати препарат для лікування хворих літнього віку, а також осіб,які отримують імуносупресивну терапію.Тривалезастосування Примавіру виявило відсутність негативного впливу на функціїсерцево-судинної, нервової, дихальної, кровотворної систем, кишково-шлунковоготракту, системи виділення та інших систем організму людини. Препарат не маєалергенних властивостей та подразнюючої дії. В проведених дослідженнях натваринах і культурах тканин людини не одержано даних про наявністьтератогенних, мутагенних і канцерогенних властивостей препарату.Можливість застосування препарату для лікування дітей, літніх людей,вагітних та жінок, які годують груддю, не досліджувалась.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Інформація про фізико-хімічну несумісністьПримавіру з іншими лікарськими засобами відсутня. Під час клінічних дослідженьі застосування в клінічній практиці не було зареєстровано випадків несумісностіабо потенціювання дії препарату при взаємодії з іншими лікарськими засобами.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому,захищенному від світла місці при кімнатній температурі (від 15 до 250С).Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z