Загружается, подождите...

Прегнавіт (Pregnavit)


основні фізико-хімічнівластивості

: м’які желатинові непрозорі капсули овальної форми, червоно-коричневогокольору. Вміст капсул – масляниста паста жовто-коричневого кольору;

Склад: одна капсула містить: Ретинолу пальмітат (віт. А) 3000 МО; Холекальциферол (віт. Д 3) 200 МО; a-токоферолу ацетат (віт. Е) 10 мг; Тіаміну нітрат (віт. В1) 1,5 мг; Рибофлавін (віт. В2) 2,5 мг; Піридоксину гідрохлорид (віт. В6) 5 мг; Ціанокобаламін (віт. В12) 5,75 мкг; Нікотинамід (віт. РР) 15 мг; Кислота аскорбінова (віт.С) 75 мг; Кальцію пантотенат 10 мг; Кальцію лактат 6, 51 мг; Кислота фолієва 0,75 мг; Заліза двовалентного фумарат 30 мг; Кальцію фосфат кислий безводний 250 мг; допоміжні речовини:р-метоксиацетофенон,етилванілін, лецитин Е 322, віск жовтий, олія соєва гідрована, олія соєва частковогідрована, олія рапсова рафінована, желатин, олія арахісова гідрогенізована,тригліцериди каприлової та капринової кислот; гліцерин85 %, суха субстанція каріону R 83,титану діоксид Е 171, заліза оксид чорний Е 172, кошеніловий червоний Е 124.

Фармакотерапевтична група. Полівітаміни змікроелементами. Код АТС А11А А 04.Форма випуску. Капсули.

Фармакологічні властивості.Прегнавіт– комбінований вітамінний препарат, який містить мінеральні речовини. Вітамінита мінеральні речовини, які входять до складу препарату, повністю поповнюють їхдефіцит у разі підвищення їх потреби під час вагітності та лактації. ДіяПрегнавіту визначається компонентами, які входять до його складу.

Ретинолу пальмітат (вітамін А) необхідний длябіосинтезу родопсину, зберігає цілісність епітеліальних клітин, росту організму(плода під час вагітності).

Холекальциферол (вітамін Д3)регулює обмін кальцію та фосфору в організмі, а також процес становленняструктури кісток; попереджає розвиток рахіту у немовлят.

Тіаміну нітрат (вітамін В1) яккофермент бере участь у вуглеводному обміні, функціонуванні нервової системи.

Рибофлавін (вітамін В2)важливий каталізатор процесів клітинного дихання та зорового сприймання. Уперіод вагітності обмежує дію тератогенних факторів.

Піридоксину гідрохлорид (вітамін В6) яккофермент бере участь у білковому обміні та синтезі нейромедіаторів. Під часвагітності особливо необхідний жінкам, які в минулому приймали оральніконтрацептиви, що могло призвести до вичерпування депо піридоксину в організмі.

Ціанокобаламін (вітамін В12)бере участь у синтезі нуклеотидів; є важливим фактором нормального росту,кровотворення та розвитку епітеліальних клітин; необхідний для метаболізмуфолієвої кислоти та синтезу мієліну.

Нікотинамід бере участь у процесахтканинного дихання, жирового та вуглеводного обмінів.

Кислота аскорбінова (вітамін С) забезпечуєсинтез колагену; бере участь у формуванні та підтримці структури та функціїхрящів, кісток, зубів; впливає на утворення гемоглобіну, дозрівання еритроцитів.Фізіологічний рівень аскорбінової кислоти в організмі вагітної жінки має великезначення для нормального розвитку плаценти, а також для підвищення опірностіорганізму інфекціям.

Кислота пантотенова (кальцію пантотенат) якскладова частина коензиму А, відіграє важливу роль у процесах ацетилювання таокислення; сприяє розвитку, регенерації епітелію та ендотелію.

Кислота фолієва бере участь у синтезіамінокислот, нуклеотидів, нуклеїнових кислот; необхідна для нормальногоеритропоезу. У період вагітності виконує деякою мірою захисну функцію щодотератогенних чинників.

α-токоферолу

ацетат (вітамін Е)має антиоксидантну властивість, захищає речовини від окислення; підтримуєстабільність еритроцитів, попереджає гемоліз; має позитивний вплив на функціюстатевих залоз, нервової та м’язової тканин.

Залізо (у вигляді залізадвовалентного фумарату) бере участь в еритропоезі, у складі гемоглобінуздійснює транспорт кисню до тканин.

Кальцій (головним чином із кальціюфосфату кислого безводного, а також кальцію пантотенату и кальцію лактату)необхідний для формування кісткової речовини, зсідання крові, здійсненняпроцесів передачі нервових імпульсів, скорочення скелетних та гладких м’язів,нормальної діяльності міокарда. Фармакокінетика.Дія Прегнавіту є сукупною дією йогокомпонентів, тому проведення кінетичних спостережень неможливе. Всі компонентиразом не можуть бути прослідковані за допомогою маркерів або біодосліджень. Зцієї ж причини неможливо виявити метаболіти препарату.

Показання для застосування. Запобіганняполігіповітамінозу та дефіциту мінеральних речовин у вагітних тавнутрішньоутробних відхилень розвитку плода під час вагітності, періодлактації; період реконвалесценції після тривалих та/або важко протікаючихзахворювань, у тому числі інфекційних у дорослих.

Спосіб застосування тадози.Препарат приймають внутрішньо підчас їди з невеликою кількістю рідини. Якщо лікар не порадив Вам інший режимдозування, під час вагітності Прегнавіт приймають по1 капсулі щоденно. При необхідностідоза може бути збільшена в ІІ – III триместрі вагітності до 2 капсул на добу.Прегнавіт може застосовуватися не тільки під час вагітності, а і впісляпологовий період, а також у період видужування після довготривалих ітяжких хвороб. У цих випадках препарат рекомендується приймати дорослим курсамитривалістю 2 – 3 місяці по 1 капсулі 1 раз на добу.

Побічна дія. При застосуванні запризначенням у рекомендованих дозах побочна дія не встановлена. Можливіалергічні реакції на компоненти препарату.

Протипоказання. Перніціозна анемія.

Передозування. При передозуванні можливідиспептичні прояви.Жодних спеціальних заходів, за винятком звичайногомедичного спостереження, непотрібно.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами.Прегнавіт не рекомендуєтьсяпризначати протягом тривалого часу разом з іншими полівітамінами, оскількиможливе передозування жиророзчинних вітамінів (А, Д3, Е) внаслідокдепонування останніх в організмі.

Особливості застосування. У період вагітності добова дозаретинолу пальмітату (вітаміну А) не повинна перевищувати 10 000 МО. У зв’язку звідсутністю досвіду клінічного застосування Прегнавіт не рекомендуєтьсязастосовувати дітям.

Умови та термін зберігання.Зберігатипри температурі не вище 25 °С у місцях, недоступних для дітей. Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z