Загружается, подождите...

Предуктал (Preductal)


міжнародна та хімічна назви: триметазидин; 1-(триметокси-2,3,4 бензилпіперазин);

основні фізико-хімічні властивості: червоні круглі двоопуклі таблетки, вкритіоболонкою;

склад: 1 таблетка містить 20 мг триметазидинудигідрохлориду;допомiжнi речовини: крохмаль кукурудзяний,манітол, повідон, магнію стеарат, тальк, титану діоксид, гліцерин, барвникжовтий “сонячний захід” (E 110), барвник кошеніловий червоний A (E 124),макрогол 6000, гіпромелоза.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Кардіологічні засоби. Код ATC C01E B15.

Фармакологiчнi властивостi.Фармакодинаміка. ПРЕДУКТАЛ® є антиангінальним таантиішемічним засобом. ПРЕДУКТАЛ® забезпечуєоптимізацію енергетичного метаболізму в клітинах в умовах гіпоксії та ішемії.Триметазидин запобігає зменшенню рівня внутрішньоклітинного АТФ і забезпечуєналежне функціонування іонних насосів i трансмембранного натрiєво-калiєвогопотоку при збереженні клітинного гомеостазу. Механізм дії базується на частковомупригніченні окислення жирних кислот завдяки iнгiбiцiї довголанцюгової3-кетоацил СоА тiолази (3-КАТ). Таким чином відбувається часткове переключенняенергетичного обміну з окислення жирних кислот на окислення глюкози, що є більшвигідним при ішемії. Одночасно триметазидин збільшує обмінфосфолiпiдiв та їх включення в мембрану, забезпечуючи тим самим захист мембранивiд ушкоджень. B кардіологіїАнтиангiнальнi властивості триметазидину єрезультатом поліпшення енергетичного обміну в серці в умовах гіпоксії.Клінічні дослідження на хворих настенокардію довели, що триметазидин- з15-го дня лікування, збільшує коронарнийрезерв, значно покращує переносимість та збільшує об’єм фізичних навантажень, збільшуєчас до виникнення нападів стенокардії та час до появи депресії ST–сегмента наелектрокардіограмі;- значно зменшує частоту нападівстенокардії;- суттєво зменшує необхідність застосуваннянітратів;- не впливає на рівень артеріального тискута частоти серцевих скорочень.В оториноларингологіїУ клінічних дослідженнях було доведено, щотриметазидин - за рахунок антиішемічних властивостей сприяє вестибулярнійкомпенсації;- ефективно зменшує ступінь, тривалість iчастоту нападів запаморочення;- зменшує інтенсивність i періодичністьпояви шуму у вухах, запобігає розвитку рецидивів; - при перцептивнiй глухоті забезпечуєзбільшення діапазону сприймання (в децибелах) i таким чином зменшує порушенняслуху. В офтальмологіїКлінічні дослідження довели, що триметазидин- покращує прогноз функціональноговідновлення діяльності сітківки (за результатами поліпшення амплітуди b-хвиліелектроретинограми, що чуттєва до ішемії); - поліпшує гостроту зору та поле зору. Це приводить до зменшення функціональнихсимптомів патології сітківки, особливо при старечій дегенерації жовтої плями.Фармакокінетика. Після перорального застосуваннятриметазидин швидко всмоктується у шлунковокишковму тракті. Максимальнаконцентрація у плазмі крові досягається менше ніж за 2 години і становить 55нг/мл після одноразового прийому в дозі 20 мг. Стадія рівноважної концентраціїв плазмі настає через 24-36 годин від початку лікування. Об’єм розподілустановить 4,8 л/кг, що свідчить про добру дифузію в тканини. Зв’язування з протеїнамиплазми крові низьке, приблизно 16% in vitro. Триметазидин виводиться насампередіз сечею, здебільшого у незміненому стані. Період напіввиведення становитьприблизно 6 годин.

Показання для застосування. Кардіологія: довготривале лікування ішемічноїхвороби серця, попередження виникнення нападів стенокардії (як монотерапія абов комбінації з іншими лікарськими засобами).Оториноларингологія: лікуваннякохлеарно-вестибулярних порушень ішемічногопоходження, таких як запаморочення, шум увухах, зниження слуху.Офтальмологія: хоріоретинальні розладиішемічного походження.

Спосіб застосування та дози.Для перорального застосування. Добова доза для дорослих - 3 таблетки надобу у три прийоми. Приймати під час їди.Тривалість лікування залежить від тяжкостіта перебігу захворювання .

Побічна дія. Звичайно лікування препаратом ПРЕДУКТАЛ®переноситься добре. Рідко виникають незначні гастроiнтестинальнi розлади(нудота, блювання), алергічні реакції.

Протипоказання. Підвищена чутливість (алергія) до активноїречовини препарату або до будь-якого компонента в анамнезі.

Передозування.Дотепер про випадки передозування неповідомлялось.

Особливості застосування.Наявність у складі препарату барвника“сонячний захід” та барвника кошеніловий червоний (E 124) може спричинитивиникнення реакцій алергійного типу, включаючи астму, особливо у хворих, якімають алергією на ацетилсаліцилову кислоту.Пацієнти з нирковою недостатністюНиркова недостатності не є протипоказаннямдо застосування препарату ПРЕДУКТАЛ® (кліренс креатинину ≥ 15мл/хв.) Хворі на ІХС з початковою та помірною нирковою недостатністю непотребують адаптування дозування. Пацієнти з цукровим діабетомЗастосування препарату ПРЕДУКТАЛ®є доцільним для хворих на ІХС та супутнім цукровим діабетом. Серцева недостатністьЗастосування препарату ПРЕДУКТАЛ®є доцільним для хворих на ІХС та серцевою недостатністю.Пацієнти похилого вікуПацієнти похилого віку не потребуютькоригування дози.Хірургічне втручанняЗастосування триметазидину не впливає напідготовку до анестезії.ПРЕДУКТАЛ® не порушуєпсихомоторні реакції. Застосування препарату не впливає на здатність керуватиавтомобілем і працювати з різними механізмами. Вагітність. В експериментальних дослідженнях натваринах не було виявлено ембріотоксичної або тератогенної дії препарату. Алеза відсутності достатніх клінічних даних бажано не застосовувати препарат підчас вагітності (особливо у перші три місяці вагітності). Можливо застосуванняпрепарату тільки за призначенням лікаря.Період годування груддю: Годувати груддю нерекомендується під час застосування препарату. Діти Досвіду застосування препарату ПРЕДУКТАЛ®у дітей не має.

Взаємодiя з іншими лікарськими засобами.Не виявлена.

Умови та термін зберігання.Зберігати при температурі до 30 ºC унедоступному для дітей мiсцi. Термін придатності – 3 роки.Не застосовувати препарат після закінченнятерміну придатності, зазначеного на упаковці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z