Загружается, подождите...

Преднізолон-нортон (Prednisolon-norton)

міжнародна тахімічна назви: prednisolone; Прегна-1,4-дієн-3,20-діон, 11,17,21-тригідрокси-,(11в);основні фізико-хімічнівластивості: прозорий,безбарвний розчин;склад: 1 мл містить 30 мг преднізолону фосфату;допоміжніречовини: динатрію Е. Д. Т. А., динатрію гідрогенфосфат безводний,натрію дигідрогенфосфатдигідрат, пропіленгліколь, вода дляін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Кортикостероїди для системного застосування.Код АТС Н02АВ06.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Преднізолон - синтетичнийглюкокортикоїдний препарат. Є високоактивним похідним гідрокортизону, якийотримується внаслідок реакції дегідратації. Має протизапальну, антиалергічну,протишокову та імуносупресивну дію. Його протизапальна і антиалергічнаактивність у 3-4 рази перевершує активність кортизону або гідрокортизону. Основний вплив на обмін речовин пов’язаний з підсиленням катаболізмубілків, підвищенням глюконеогенезу в печінці та зниженням утилізації глюкозипериферичними тканинами. Також впливає на водно-електролітний баланс: сприяєзатримці натрію і води в організмі. Преднізолон гальмує секрецію АКТГгіпофізом, пригнічуючи тим самим синтез глюкокортикоїдів і андрогенівнадниркових залоз.Фармакокінетика. До 90% препарату зв’язується з білками плазми.Преднізолон метаболізується у печінці, частково у нирках і інших тканинахшляхом кон’югації з глюкуроновою і сірчаною кислотами. Метаболіти неактивні.Виводиться з жовчю і з сечею шляхом клубочкової фільтрації і на 80-90%реабсорбується канальцями. 20% дози виводиться нирками у незміненому вигляді.Період напіввиведення з плазми після внутрішньовенного введення - 2-3,5 години.

Показання для застосування.- Ревматичні захворювання: гостра ревматична пропасниця, ревматичнийміокардит і перикардит, гостра ексудативна фаза хронічного артриту,тендовагініт.- Системні захворювання сполучної тканини: системний червоний вовчак(SLE), дерматоміозит, склеродермія, вузликовий періартеріїт.- Алергічнізахворювання: бронхіальна астма, сінна пропасниця, набряк Квінке, уртикарія,лікарська алергія, трансфузійна реакція, анафілактичний шок.- Туберкульозний менінгіт із субарахноїдальним блоком (у поєднанні зпротитуберкульозними препаратами).- Захворюваннясерця: міокардит, ексудативний перикардит, постінфарктний синдром зперикардитом, зниження порогового збудження у хворих із штучними водіями ритму.-Гематологічні порушення: гемолітична анемія, гранулоцитопенія,тромбоцитопенічна пурпура, дисфункція кісткового мозку, лейкоз.- Захворювання печінки: хронічні гепатити.- Шлунково-кишкові захворювання: виразковий коліт, гранулематознийентерит (хвороба Крона): у разі виникнення ознак посилення запалення лікуванняповинно бути максимально коротким і повинно проводитись у поєднанні ізсалазопурином; глютенова хвороба.- Захворювання нирок і сечового тракту: нефротичний синдром, ліпоїднийнефроз у дітей, ретроперитонеальний фіброз, стриктура уретри.- Шкірні хвороби: звичайна екзема, мультиформна ексудативна еритема,пухирчатка звичайна. - Захворювання нервової системи: токсична нейропатія; поліневрит ірадикуліт (алергічної етіології), синдром здавлювання периферичних нервів;розсіяний склероз.Замісна терапія.ХворобаАддісона, синдром Уотерхауза-Фрідеріксена і хронічна недостатність наднирковихзалоз, після адреналектомії, адреногенітальний синдром і недостатністьпередньої долі гіпофіза.

Спосіб застосування тадози. Преднізолон-Нортондля ін’єкцій 30 мг/мл призначений для внутрішньом’язового, внутрішньовенного івнутрішньосуглобового введення. Дорослі. На початку курсу лікування залежно від віку, конституціїхворого і перебігу захворювання добова доза становить 20-60 мг внутрішньовенноабо внутрішньом’язово.У тяжких випадках допускається збільшення зазначеної дози, що вирішує лікаріндивідуально у кожному конкретному випадку. Підтримуюча доза – 5-15 мг надобу. Максимальна доза – 200 мг на добу.Діти. Доза 3 мг/кг маси тіла на добу. Підтримуюча доза – 0,3-0,6 мг/кгмаси тіла на добу. Середня доза для дітей 6-12 років становить 25 мг на добувнутрішньовенно або внутрішньом’язово, а дітям старше 12 років потрібнопризначати 25-50 мг на добу внутрішньовенно або внутрішньом’язово.Лікуванняглюкокортикоїдами не треба різко припиняти. Дозу знижують поступово. Коли немаєпотреби парентерально вводити Преднізолон-Нортон, рекомендується продовжити ізакінчити лікування призначенням Преднізолону таблеток. Дозу при цьомунеобхідно знижувати поступово.Внутрішньосуглобове введення. У великі суглоби вводять 25-50 мг, усуглоби середнього розміру - 10-25 мг, у дрібні - 5-10 мг.Побічнадія– Загострення, а також утворення виразок шлунково-кишкового тракту,– підвищення ризику розвитку інфекції, розвиток і загострення мікозів,вірусної або інших інфекцій,– сповільнення процесу загоєння ран, – виразки шлунково-кишкового тракту,– набряки, гіпокаліємія,– психічні порушення (такі як депресія), – остеопороз, – міопатія,– синдром Кушинга,– стероїдний діабет,– артеріальна гіпертензія,– підвищення ризику тромбоемболій,– катаракта,– глаукома.– гірсутизм.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до компонентівпрепарату.Виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки. Виражений остеопороз.Тяжка міопатія (за винятком міастеній). Гостра вірусна інфекція (вітряна віспа), вірусні ураження очей ташкіри.Лімфаденіт після вакцинації БЦЖ.Системний мікоз. Глаукома. Внутришньосуглобові ін’єкції: інфекції в ділянці введення.Декомпенсований цукровий діабет.Активна форма туберкульозу.Тяжкі форми гіпертензії.Тяжкі психічні захворювання.Періодивагітності та лактаціїПід час вагітності можна застосовувати тільки за життєвими показаннями.Під час лікування Преднізолоном-Нортон грудне вигодовування потрібноприпинити.

Передозування. У разі передозування відбувається посиленнясимптоматики побічних явищ. Специфічного антидоту немає. Преднізолон-Нортонслід відмінити і призначити симптоматичну терапію.

Особливості застосування. Під час лікування (особливо тривалого) необхідніспостереження окуліста, контроль артеріального тиску і водно-електролітногобалансу, а також картини периферичної крові і рівня глікемії. З метою зменшенняпобічних явищ можна призначити анаболічні стероїди, антибіотики, антациди, атакож збільшити надходження калію в організм (дієта, препарати калію). У разіпроведення лікування глюкокортикоїдами протягом тривалого часу рекомендуєтьсярегулярно проводити контроль рівня глікемії, показників згортання крові,рентгенологічний контроль хребта і офтальмологічний контроль. Перед початкомлікування глюкокортикоїдами потрібно провести ретельне обстеженняшлунково-кишкового тракту для виключення виразкової хвороби шлунка та 12-палоїкишки.При цукровому діабеті, туберкульозі, гострих і хронічних бактерійних іамебних інфекціях, гіпертонії, тромбоемболіях, серцевій і нирковій недостатностілікування глюкокортикоїдами потрібно призначати з особливою обережністю, якщоодночасно проводиться лікування основного захворювання (протидіабетичніпрепарати, протитуберкульозні, хіміотерапевтичні препарати і антибіотики,антикоагулянти і т.д.).У разі психозу в анамнезі терапія Преднізолоном-Нортон проводитьсятільки за життєвими показаннями. Призначати дітям з великою обережністю.У поодиноких випадках після закінчення лікування Преднізолоном-Нортонспостерігається недостатність надниркових залоз. У такому разі потрібно негайновідновити прийом Преднізолону-Нортон і зменшення дози проводити дуже повільно із обережністю (наприклад, добову дозу потрібно зменшувати на 2-3 мг протягом7-10 днів).Через небезпеку виникнення гіперкортицизму новий курс лікуваннякортизоном після проведеного раніше тривалого лікування Преднізолоном-Нортонпротягом декількох місяців завжди потрібно починати з низьких початкових доз(за винятком гострих станів, небезпечних для життя).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Спостерігається взаємодія при використанніПреднізолону-Нортон в поєднанні з такими ліками:• серцеві глікозиди: дія глікозидів посилюється;• салуретики: збільшується виведення калію;• антидіабетичні препарати для прийому внутрішньо: ослабленнягіпоглікемічної дії;• похідні кумарину: зниження протизгортальних властивостей;• рифампіцин: зниження активності кортикоїдів;• саліцилати: збільшується небезпека шлунково-кишкової кровотечі.Якщо глюкокортикоїди застосовуються протягом 8 тижнів до або протягом 2тижнів після проведення вакцинації, ефект імунізації буде знижений або повністюнейтралізований.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей,захищеному від світла місці при температурі не вище 25ºС. Термінпридатності

- 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z