Загружается, подождите...

Прамістар (Pramistar)


міжнародна та хімічна назви: прамірацетам,N-[2-[біс(1-метилетил)аміно]етил]-2-оксо-1-піролідин- ацетаміду сульфат (1: 1);

основні фізико-хімічні властивості: білі, еліптичної форми, опуклі з обох боківтаблетки, вкриті оболонкою, з насічкою для поділу з обох боків;

склад: 1 таблетка, вкрита оболонкою, міститьпрамірацетаму сульфату818,40 мг, що відповідає 600 мг прамірацетаму; допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, кремнію діоксидосаджений, кросповідон, кальцію стеарат, гідроксипропілцелюлоза, титанудіоксид, гідроксипропілметилцелюлоза, поліетиленгліколь 3350, поліетиленгліколь400.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Ноотропні засоби. Код АТС N06 BX16.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Прамірацетам – ноотропнийпрепарат, який активізує функцію пам’яті та покращує здатність навчатися. Йогомеханізм дії остаточно не визначений, проте відомо, що прамірацетам підвищуєнервову діяльність і швидке сприйняття завдяки холіну в холінергічних ділянкахмозку. Препарат не має седативної дії або іншої додаткової дії на центральнунервову систему або на діяльність периферичної нервової системи. Проте векспериментах на тваринах він викликав помірну прогнозовану дію внаслідок своєїантидепресивного ефекту. Прамірацетам значно поліпшував увагу, здатністьнавчатися і запам’ятовувати, здатність згадувати події, орієнтацію та загальнурозумову діяльність, коли під час клінічних досліджень призначався пацієнтам,які мали слабкий чи помірний розлад розумової діяльності. Препарат також маєдосить виражену антидепресивну дію.Фармакокінетика. Після перорального прийому більша частинапрамірацетаму швидко всмоктується в травному тракті. Максимальна концентрація вплазмі досягається через 2-3 години після прийому; період напіввиведеннястановить 4-6 годин. Фармакокінетичні показники у людей похилого віку невідрізняються від таких у молодих людей. Однак, при зниженні кліренсукреатиніну відбувається відповідне зниження ниркового кліренсу прамірацетаму.Прамірацетам не зв’язується з білками плазми і виводиться головним чином ізсечею, практично незміненим.

Показання для застосування. Дегенеративні або сричинені судинними розладамизахворювання центральної нервової системи, які супроводжуються, у тому числі,зниженням здатності концентрувати увагу та погіршенням пам’яті. Спосібзастосування та дози. Препарат приймають внутрішньо, по 1 таблетці, вкритій оболонкою, двічіна добу. Клінічний ефект можна очікувати через 4-8 тижнів лікування. Тривалістьлікування визначає лікар. Побічнадія. Такіпобічні дії, як психомоторне збудження, безсоння, стан занепокоєння, біль ушлунку, печія, виникають у пацієнтів, які вже схильні до них. Рідкоспостерігаються запаморочення, тремор, нетримання сечі і випорожнень,сплутаність свідомості, нудота, анорексія, сухість у роті, судоми.

Протипоказання. Відома індивідуальна підвищена чутливість докомпонентів препарату. Тяжка ниркова недостатність. Період вагітності абогодування груддю.

Передозування. Про випадки передозування не повідомлялось. Алеможна припустити, що передозування буде супроводжуватись безсонням, збудженістю,судомами, сплутаністю свідомості, блюванням. При передозуванні проводятьпромивання шлунка, дають ентеросорбенти, а за необхідності призначаютьсимптоматичне лікування.

Особливості застосування. У разі легкої ниркової недостатності препарат требазастосовувати з обережністю і за умови відповідного зниження дозування.Прамірацетам не впливає на здатність керувати автомобілем або іншимимеханічними засобами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не відома.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25°С! Лікарськийзасіб зберігати у недоступному для дітей місці! Термін придатності - 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z