Загружается, подождите...

Повидин-лх™ (Povidin-lh)


міжнародна та хімічна назви: povidon-jodine; комплексйоду та повідону;

основні фізико-хімічні властивості: супозиторії відкоричневого до темно-коричневого кольору, сигароподібної форми, зі специфічнимзапахом;

склад: повідону-йоду 0,3 г;допоміжні речовини: емульгатор №1, проксанол-268,пропіленгліколь, поліетиленоксид-400, натрій фосфорнокислий 12-водний.

Форма випуску. Супозиторії вагінальні.

Фармакотерапевтична група. Антимікробні таантисептичні засоби, що застосовуються в гінекології. Код АТС GO1AX11

Фармакологічні властивості. Фармакодинамика

. Супозиторіївиявляють антисептичну (бактерицидну, фунгіцидну, віруліцидну) дію, включаючимікрофлору із полірезистентністю до хіміотерапевтичних препаратів. Справляютьпротизапальну дію, зумовлену гіперосмолярними властивостями гідрофільноїоснови. Повідон-йод являє собою водорозчинну комплексну сполуку йоду ізсинтетичним нетоксичним полімером полівінілпіролідоном. При контакті зі шкіроюабо зі слизовою оболонкою з комплексу вивільняеться іонізований йод, що виявляєвиражену антисептичну дію внаслідок високої окислювальної здатності. Завдякицьому повідон-йод має виражену бактерицидну, фунгіцидну, спороцидну, вибірковийпротивірусний ефект, активний відносно найпростіших.Фармакокінетика. При місцевому застосуванні майже невідбувається резорбції йоду зі слизової оболонки.

Показання для застосування. Лікування гострих тахронічних вагінітів і кольпітів, спричинених змішаною інфекцією, трихомонаднихкольпітів і грибкових уражень піхви.

Спосіб застосування та дози. Вводять вагінально, поодному супозиторію на добу, протягом 14 днів. Перед введенням супозиторійнеобхідно змочити водою. За необхідності, залежно від інфекції, супозиторіїможна застосовувати 2 рази на добу та більш тривало.

Побічна дія. Можливі неприємні відчуттяу паховій ділянці, свербіж, які виникають рідко та мають тимчасовий характер.

Протипоказання. Індивідуальнанепереносимість йоду, герпетиформний дерматит Дюринга; аденома щитоподібноїзалози; гіпертиреоз, ниркова недостатність. Не рекомендується призначатипрепарат дітям, жінкам у періоди вагітності та годування груддю.

Передозування. Випадки передозування недосліджені.

Особливості застосування. У разі неманіфестногогіпертіреоза та інших захворювань щитовидної залози, особливо у хворих літньоговіку, препарат застосовується при постійному лікарському контролі. Активністьзнижується в кислому середовищі.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Препаратне можна застосовувати одночасно з ртутними дезінфекційними засобами,радіоактивним йодом.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступномудля дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі 8 – 15ºС.Термін придатності - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z