Загружается, подождите...

Портал (Portal)


міжнародна назва: флуоксетин;

основні фізико-хімічні властивості: біло-зелені капсули;

склад: 1 капсула містить 20 мг флуоксетину у форміфлуоксетину гідрохлориду;допоміжні речовини: крохмаль желатинизований, диметилполісилоксан.Форма випуску. Капсули.

Фармакологічна група. Антидепресанти.

Код АТС: N06AB03.Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Флуоксетин є сильнимфармакологічно вибірковим інгібітором зворотного захоплення серотоніну упресинаптичній мембрані. Його спорідненість з норадреналіновою і дофаміновоюнейромедіаторними системами незначна.Флуоксетин має дуже слабкий антихолінергічний ефект.Він не має кардіотоксичної дії і не викликає ортостатичної гіпотензії.

Фармакокінетика.Біологічний період напіврозпаду флуоксетину становить 2 - 3дні; його основного метаболіту - норфлуоксетину - варіює від 7 до 9 днів.Ці особливості повинні бути враховані на початку і в кінці терапії, особливо упацієнтів, які припинили приймати флуоксетин і почали лікування інгібіторамиМАО.

Показання для застосування. ПОРТАЛ® призначають при лікуванні всіх типів депресії,незалежно від її проявів (м’яка, помірна, тяжка), для лікування нав’язливих станів і неврогенної булімії.

Спосіб застосування та дози. Враховуючи сприятливі фармакокінетичнівластивості флуоксетину, початкова його доза - 20 мг/день у виглядіодноразового приймання може бути достатньою. Максимальна доза не повиннаперевищувати 80 мг/день у два прийоми (вранці та вдень).Для пацієнтів похилого віку доза не повиннаперевищувати 60 мг/день.

Підтримуюча терапія. Звичайна доза становить 20 мг/день.Як і для інших антидепресантів, для виявленняповного ефекту флуоксетину може знадобитися три або чотири тижні. Неврогенна булімія: доза, що рекомендується дляотримання оптимального результату, становить 60 мг флуоксетину на добу.

Побічна дія. Найчастіше спостерігаються такі побічні ефекти, якзанепокоєння, нервозність, безсоння, сонливість, стомленість або астенія,тремор, підвищення потовиділення, анорексія, нудота, діарея, запаморочення,зниження лібідо. У деяких пацієнтів з’являються висипання на шкірі та/або кропивниця. Серйозні системні реакції, що пов’язані з васкулітом, спостерігались у пацієнтів зшкірними висипами.

Протипоказання.- Гіперчутливість до флуоксетину.- ПОРТАЛ® не слід комбінувати з інгібіторами МАО. Період міжприпиненням прийому інгібіторів МАО і початком лікування ПОРТАЛом® повинен становити не менше ніж 14 днів. Післявідміни ПОРТАЛу® до початку терапії інгібіторами МАО повиннопройти не менш ніж 5 тижнів. Тяжкі, іноді з фатальним кінцем реакції(гіпертермія, ригідність, міоклонус, вегетативна нестабільність, швидкі змінижиттєвих показників і порушення мозкових функцій, включаючи надто великезбудження, делірій і кому) відмічали у пацієнтів, які приймали ПОРТАЛ® у комбінації з інгібіторами МАО, а також утих, хто припиняв його приймати і потім починав терапію інгібіторами МАО. - Флуоксетин протипоказаний пацієнтам зтяжкими порушеннями функції нирок (клубочкова фільтрація < 10 мл/хв). - Періоди вагітності та лактації.- Дитячий вік (до 14 років).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Поєднання флуоксетину з триптофаном можепризвести до посилення серотонінергічних ефектів флуоксетину. При одночасномупризначенні флуоксетину і літію рівень останнього у плазмі може підвищуватисьабо знижуватись.Флуоксетин може потенціювати дію альпразоламу,діазепаму та алкоголю.

Передозування. Ступінь безпечності при передозуванні ПОРТАЛу® відносно великий. Специфічного антидоту не існує.Рекомендуються звичайні заходи для підтримання життєвих функцій. Форсованийдіурез або діаліз малоефективні при передозуванні флуоксетину.

Спеціальні застереження. При появі висипу або інших ознак алергіїневідомої етіології прийом флуоксетину слід припинити.У зв’язку з можливою епілептогенною дією ПОРТАЛ® требаз обережністю призначати пацієнтам, які хворіють на епілепсію. ПОРТАЛ® можевикликати зниження ваги, небажане для пацієнтів з недостатньою масою тіла. У пацієнтів з нирковою або печінковою недостатністюдоза флуоксетину за необхідності може бути знижена.У пацієнтів з діабетом ПОРТАЛ® може змінювати рівень глікемії. Під час терапіїфлуоксетином відмічалась гіпоглікемія, після відміни препарату розвиваласьгіперглікемія. Може виникати необхідність у корекції дози інсуліну або/таоральних гіпоглікемічних препаратів. Якщо покращання не настає у перші дні аботижні лікування, хворих необхідно спостерігати протягом усього курсулікування.Можливість спроби самовбивства властива хворим надепресію і зберігається до наступної ремісії. Флуоксетин, як і інші антидепресанти, може викликатиманію або гіпоманію (приблизно в 1 % пацієнтів).

Особливості застосування.

Застосування у дітей, в періодвагітності та лактації. Ефективністьта безпечність дії ПОРТАЛу® у дітей, а також у жінок під часвагітності та лактації не встановлені, тому застосовувати препарат длялікування дітей, матерів-годувальниць і вагітних жінок не рекомендується.

Вплив на розумові та/або фізичні здібності. У зв’язку з тим,що ПОРТАЛ® може порушувати розумові та фізичні здібності,пацієнтам слід рекомендувати утримуватися від керування автомобілем абомеханізмами під час лікування.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 250С, у недоступному для дітей місці! Термін зберігання – 3 роки. Застосовувати ПОРТАЛ® після закінчення термінупридатності, зазначеного на упаковці, забороняється.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z