Загружается, подождите...

Споришу трава (Polygoni avicularis herba)


міжнародна назва: Polygonum aviculare L.;

основні фізико-хімічні властивості: шматочки циліндричноїформи, діаметром 5 мм, довжиною 8-12 мм. Поверхня гладенька, блискуча, зрідка матова,мармурова, на торцях нерівна. Колір коричневато-зелений з світло-жовтимивкрапленнями. Запах слабкий. Смак злегка в’яжучий;

склад: споришу трава.

Форма випуску. Трава різано-пресована.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуютьсяв урології. Код АТС: G04B C.

Фармакологічні властивості. Трава споришу міститьречовини дубильні, флавоноїди (авікулярин, ізорамнетин, кверцетин, кемпферол,кверцетин-3-арабінозид, лютеолін, мірицетин), олію ефірну (сліди), кумарини (скополетин,умбеліферон), сапоніни, вітамін С, каротин, пектин, сполуки кислоти кремнієвої,кислоти органічні, полісахаридний комплекс, залізо. Цей комплекс біологічноактивних речовин запобігає утворенню і сприяє виведенню сечових конкрементівпри сечокам’яній хворобі, підвищує діурез, виводить з сечею надлишок іонівнатрію і хлору, збільшує фільтрацію в ниркових клубочках і зменшує зворотнурезорбцію в ниркових канальцях, зменшує проникність стінок кровоносних судин,підвищує згортання крові, знижує артеріальний тиск, посилює скорочення матки,проявляє протизапальну і антитоксичну дію.

Показання для застосування. Початкові стадіїсечокам’яноїхвороби; сечокислий діатез; післяопераційний період після видалення сечовихконкрементів; хронічна ниркова недостатність; хронічний гломерулонефрит,пієлонефрит, запалення сечового міхура в стадії ремісії.

Спосіб застосування та дози. 15 г (1 столова ложка)трави різано-пресованої вміщують в емальований посуд, заливають 200 мл (1склянка) гарячої кип’яченої води, закривають кришкою і настоюють на киплячійводяній бані 15 хв. Охолоджують при кімнатній температурі 45 хв, проціджують,залишок віджимають до процідженого настою. Об’єм настою доводять кип’яченоюводою до 200 мл. Дорослі приймають у теплому вигляді по 1/3-1/2 склянки 2-3рази на день за 15-20 хв до їди. Діти, залежно від віку - від 1 столової ложкидо 1/4 склянки 2-3 рази на день за 15-20 хв до їди. Курс лікування до 20-25днів. Повторні курси (не більше 4 на рік) проводять після 10-12-денної перерви.

Побічна дія. Не виявлена.

Протипоказання. Гострі запальні процесинирок і сечового міхура, вагітність, індивідуальна чутливість до біологічноактивних речовин, які містяться в лікарському засобі.

Передозування. Повідомлень щодопередозування препарату не надходило.

Особливості застосування. Перед вживанням настійрекомендується збовтувати.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Невідома.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому,захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Приготований настій – упрохолодному (8-15°С) місці не більше 2 діб. Термін придатності

- 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z