Загружается, подождите...

Полькортолон (Polcortolon)


міжнароднаназва: триамцинолон;

основні фізико-хімічні властивості: біла однорідна маса зприємним запахом;

cклад: 1 г крему містить триамцинолону ацетоніду 1мг;допоміжніречовини: спирт цетиловий, ольброт, кислота стеаринова, гліцерин 86%, натріюлаурилсульфат, метилгідроксибензоат, пропілгідроксибензоат, хемодерм 841, водаочищена.

Форма випуску. Крем.

Фармакотерапевтична група. Кортикостероїди для застосування в дерматології. Код АТСD07 AB09

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Триамцинолон –фторований глюкокортикостероїд з вираженою протизапальною, протиалергічною,протиексудативною та протисвербіжною дією. Легко проникає у роговий шар шкіри,забезпечуючи тривалу дію. Фармакокінетика. Всмоктування триамцинолону ацетоніду через шкірузростає при застосуванні на ніжній шкірі в ділянці складок або на шкіріобличчя, на шкірі з ушкодженим епідермісом і ураженій запальним процесом. Окрімтого, всмоктування збільшується при частому застосуванні лікарського засобу абопісля його нанесення на великі ділянки шкіри. В осіб молодого віку всмоктуваннячерез шкіру значно більше, ніж у дорослих.

Показання для застосування.Підгострі іхронічні неінфіковані дерматити, які супроводжуються стійким свербежем абогіперкератозом: себорейний дерматит, атопічний дерматит, алергічна контактнаекзема, поліморфна еритема, червоний вовчак, псоріаз, плескатий лишай.

Спосіб застосування та дози. Препарат призначений для місцевого застосування. Крем застосовують впершій фазі лікування (перед маззю). Слід нанести тонким шаром на уражену шкіру1 - 2 рази на добу.Не слід застосовувати крем під оклюзійну пов’язку.Лікування не слід проводити безперервно довше 2 тижнів. Не можназастосовувати на шкірі обличчя більше 1 тижня. Протягом тижня рекомендуєтьсязастосовувати не більше 1 туби.Слід з обережністю застосовувати препарат дітям віком від 2 років,тільки 1 раз на добу, на невеликій ділянці шкіри; не наносити на шкіру обличчя.Тривалість лікування – 1 - 2 тижні.

Побічна дія. Можуть спостерігатися наступні побічні ефекти:вугри, післястероїдна пурпура, пригнічення росту епідермісу, атрофія підшкірноїклітковини, сухість шкіри, надмірний ріст волосся на тілі або алопеція,знебарвлення або гіперпігментація шкіри, атрофія та порушення цілісності шкіри,телеангіоектазії, періоральний дерматит, запалення волосяних фолікулів,вторинні інфекції. В окремих випадках можуть з’явитися: кропив’янка, плямисто-папульознийвисип або загострення існуючих змін. Застосування крему під оклюзійну пов’язку,враховуючи підвищене всмоктування, може спричинити загальносистемну дію, якапроявляється у вигляді набряків, гіпертензії, підвищеної чутливості доінфекцій. При зовнішньому застосуванні на шкірі повік може іноді розвинутисякатаракта або глаукома.

Протипоказання.Не рекомендується застосовувати Полькортолон при вірусних та первиннихбактеріальних і грибкових інфекціях шкіри, новоутвореннях шкіри, звичайних тарожевих вуграх, періоральному дерматиті (dermatitis perioralis), післяпрофілактичних щеплень, а також у разі підтвердженої підвищеної чутливості дотриамцинолону ацетоніду або інших глюкокортикостероїдів і до компонентівпрепарату. Не слід застосовувати дітям віком до 2 років. Не рекомендують застосовувати препарат під час вагітності, особливотривало та на великих ділянках шкіри. Не можна застосовувати препарат у Ітриместрі вагітності.

Передозування.При триваломузастосуванні на великих ділянках шкіри можуть з’явитися симптоми передозування,що проявляються посиленням побічних ефектів (набряки, гіпертензія,гіперглікемія, підвищена чутливість до інфекцій), а в тяжких випадках –розвитком хвороби Кушинга. Однак у зв’язку з місцевим застосуванням препаратувказані симптоми спостерігалися дуже рідко. Терапія симптоматична.

Особливостізастосування.Слід уникати довготривалого застосування. Не застосовувати безперервнодовше 2 тижнів. При довготривалому застосуванні на великих ділянках шкіризбільшується частота прояву побічних ефектів. У разі розвитку інфекції у місцізастосування крему, необхідно провести відповідне антибактеріальне абопротигрибкове лікування. Якщо симптоми інфекції не зникають, слід припинитизастосування крему на період лікування інфекції.Слід уникати нанесення препарату на повіки або шкіру навколо очейпацієнтам, хворим на закритокутову та відкритокутову глаукому, а такожпацієнтам з катарактою, враховуючи можливість посилення симптомів захворювання.На шкірі обличчя, пахвин, а також у пахвовій ділянці застосовуватитільки у разі особливої необхідності, оскільки можливе підвищення всмоктуваннята високий ризик розвитку побічних ефектів (телеангіектазії, dermatitisperioralis), навіть після нетривалого застосування. Не рекомендують наносити крем під оклюзійну пов’язку, оскільки це можеспричинити атрофію епідермісу, розтягування шкіри та суперінфекцію. Слідобережно застосовувати лікарський засіб за наявності атрофії підшкірної клітковини,переважно особам похилого віку.Під час лікування не рекомендується робити щеплення проти віспи, атакож проводити інші види імунізації. Застосування під час вагітності та лактації Не можна застосовувати препарат у І триместрі вагітності. Слід бутиособливо обережними при застосуванні крему матерям, що годують груддю. Вокремих випадках можна застосовувати короткочасно на невеликих ділянках шкіри.Не застосовуйте на шкірі грудей. Вплив наздатність керувати транспортними засобами та механізмамиЛікарський засібне обмежує психічну та рухову здатність, а також здатність керуватитранспортними засобами та механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При місцевому застосуванні не виявлена.Полькортолон може посилювати дію імуносупресивних лікарських засобів іпригнічувати дію імуностимулювальних лікарських засобів.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25 OСв місці, недоступному для дітей. Крем не заморожувати! Термін придатності –2роки. Забороняється застосовувати препарат після дати, зазначеної на упаковці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z