Загружается, подождите...

Пол-пала (Pol-pala)


міжнародна назва: Aerva lanata;

основні фізико-хімічні властивості: листя, суцвіття, квітки, плоди, шматочкистебел і коренів різної форми, сірувато-зеленого кольору, зі специфічнимзапахом;склад: трава ерви шерстистої.

Форма випуску. Чай.

Фармакотерапевтична група. Сечогінні засоби. Рослинні препарати з діуретичнимефектом. Код АТС С03В Х 10.

Фармакологічні властивості. Трава ерви шерстистої (пол-пала) міститьфлавоноїди, полісахариди, слиз, органічні кислоти, дубильні речовини, кумарини,сапоніни.Препарати ерви шерстистої мають діуретичний та салуретичний ефект, якийсупроводжується збільшенням виділення іонів натрію та калію, зниженням вмістусечовини у плазмі крові.

Показання для застосування. Захворювання нирок та сечових шляхів (хронічний пієлонефрит,цистит, уретрит), відкладення солей у нирках та суглобах (сечокам”яна хвороба),а також як сечогінний засіб при діабетичній нефропатії, артеріальнійгіпертензії та набряках різного походження.

Спосіб застосування та дози. Дорослим 1 столову ложку трави заливаютьоднією склянкою холодної води і кип”ятять у закритому посуді 5-15 хв. Через 45хв. проціджують та приймають по 1/3 склянки 2 рази на день ( вранці та вдень).

Побічна дія. При індивідуальній підвищеній чутливості допрепарату можливий розвиток таких побічних ефектів, як нудота та алергічніреакції (висипи, свербіж, гіперемія та набрякання шкіри).

Протипоказання. Препарат протипоказаний при індивідуальнійнепереносимості біологічно активних речовин, що містяться в лікарськійрослинній сировині. Дитячий вік.

Передозування. Повідомлень щодо передозування препарату ненадходило.

Особливості застосування. Перед вживанням настій, приготовленний із травиерви шерстистої, рекомендується збовтувати.Застосування препаратув періоди вагітності та лактаціїПитання щодо призначення препаратів ерви шерстистої вагітнім жінкам іматерям-годувальницям доцільно вирішувати з урахуванням співвідношення необхідностілікування для жінки та потенційної небезпечності препарату для дитини.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодія препарату з іншими лікарськимизасобами невідома.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому місці при температурі 15-25° С.Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z