Загружается, подождите...

Подорожника великого листя (Plantaginismajoris folia)


міжнародна назва: Plantago major;

основні фізико-хімічні властивості: подрібнена сировина:шматочки листя різної форми, які проходять крізь сито з отворами діаметром 7мм. Колір зелений, сірувато- або бурувато-зелений. Запах слабкий. Смакслабко-гіркуватий; порошок крупний: шматочки листя різної формизеленого, сірувато- або бурувато-зеленого кольору, які проходять крізь сито зотворами діаметром 2 мм. Запах слабкий. Смак слабко-гіркуватий;

склад: подорожника великого листя.

Форма випуску. Листя.

Фармакотерапевтична група. Відхаркувальнізасоби.Код АТС: R05C А17**.

Фармакологічні властивості. Листя подорожника містятьглікозид аукубін, флавоноїди, полісахариди, речовини гіркі, дубильні іпектинові, кислоти оксикоричні (хлорогенова і неохлорогенова), вітаміни С і К,каротин, холін, сапоніни. Цей комплекс біологічно активних речовин виявляєвідхаркувальну, протизапальну, знеболювальну, кровоспинну, ранозагою-вальну,бактеріостатичну дію. Препарати із листя подорожника великого посилюютьфункціо-нальну активність епітелію дихальних шляхів, сприяють виділенню іевакуації слизу з них, зменшують кашель; підвищують секреторну функціюшлунково-кишкового тракту; сприяють очищенню ранових та виразкових поверхоньвід гноєтворних бактерій, посилюють процеси грануляції поверхонь ураженихтканин.

Показання для застосування. Захворювання дихальнихшляхів (бронхіти, коклюш, пневмосклероз, туберкульоз легенів), шлунково-кишковізахворювання (гастрити зі зниженою кислотністю, виразкова хвороба шлунка тадванадцятипалої кишки, ентерити і ентероколіти).Зовнішньозастосовують як ранозагоювальний засіб.

Спосіб застосування та дози. 10 г (2 столові ложки)листя вміщують в емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) гарячоїкип’яченої води, закривають кришкою і настоюють на киплячій водяній бані 15 хв.Охолоджують при кімнатній температурі 45 хв, проціджують, залишок віджимають допроцідженого настою. Об’єм настою доводять кип’яченою водою до 200 мл. Доросліприймають у теплому вигляді по 1/3 склянки 3 рази на день за 10-15 хв до їди.Діти, залежно від віку – від 1 столової ложки до 1/4 склянки 3 рази на день за10-15 хв до їди. Зовнішньо - змочують настоєм марлеву серветку і прикладають науражені ділянки шкіри. 3 фільтр-пакети вміщують в скляний або емальованийпосуд, заливають 200 мл (1 склянка) окропу, закривають і настоюють 15 хв.Дорослі приймають у теплому вигляді по 1/2 склянки 4 рази на день за 10-15 хвдо їди. Діти, залежно від віку – від 2 столових ложок до 1/3 склянки 3 рази надень за 10-15 хв до їди. Зовнішньо - змочують настоєм марлеву серветку іприкладають на уражені ділянки шкіри.Тривалість курсу лікуваннявизначається лікарем індивідуально з урахуванням характеру, ступеня тяжкості таособливостей перебігу захворювання, стабільності досягнутого терапевтичногоефекту і переносимості препарату.

Побічна дія. При індивідуальнійпідвищеній чутливості до препарату можливий розвиток алергічних реакцій(гіперемія, висипи, свербіж та набрякання шкіри). При появі побічних реакційприпинити прийом препарату.

Протипоказання. Гіперацидні гастрити,виразкова хвороба шлунку з підвищеною кислотністю.

Передозування. Повідомлень щодопередозування препарату не надходило.

Особливості застосування. Перед вживанням настійрекомендується збовтувати.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Невідома.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому,захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Приготовлений настій – упрохолодному (8-15 оС ) місці, не більше 2 діб. Термін придатності - 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z