Загружается, подождите...

Пірацизин (Piracizin)


основні фізико-хімічні властивості: таблетки, вкриті оболонкою, білого кольору,з двоопуклою поверхнею;

склад: 1 таблетка містить 0,4 г пірацетаму, 0,025 г цинаризину;допоміжні речовини: крохмаль, лактоза, аеросил,магнію стеарат (або кальцію стеарат), цукор, полівінілпіролідоннизькомолекулярний, магнію карбонат, титану діоксид, тальк, олія вазелінова,віск бджолиний.

Форма випуска. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Ноотропні засоби. Код АТС N06B Х53.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Комбінований препарат, який маєноотропний, антигіпоксичний, судинорозширювальний ефекти, обумовлені дією йогокомпонентів - пірацетаму і цинаризину. Препарат поліпшує мозковий кровообіг іметаболізм у центральній нервовій системі, знижує опір гладенької мускулатурисудин мозку із збільшенням мозкового кровотоку. Інтенсифікує біосинтез РНК іфосфоліпідів, гліколітичні процеси і утилізацію глюкози, підвищує концентраціюАТФ. Виявляє протигіпоксичну дію, в ішемізованих зонах поліпшує перебігметаболічних процесів і мікроциркуляцію. Зменшує реакції на біогеннісудинозвужувальні засоби (адреналін, норадреналін, брадикінін, дофамін,ангіотензин, вазопресин, гістамін, серотонін) і знижує збудливістьвестибулярного апарату. Підвищує еластичність мембран еритроцитів та їхдеформування. Має помірну антиагрегантну активність, не чинить суттєвого впливуна артеріальний тиск.Стимулює інтегративну діяльність головного мозку,поліпшує пам’ять, полегшує процес навчання, зменшує психічну загальмованість,депресію, іпохондрію, прояви замкнутості та неконтактності.Пірацетам зменшує спричинені цинаризином втому іслабкість; цинаризин купірує спричинені пірацетамом запаморочення, тремор,нервозність, збудливість, подразнюваність, неспокій, порушення сну.Фармакокінетика. Швидко і повністю всмоктується ізшлунково-кишкового тракту. Біодоступність пірацетаму становить приблизно 100%,максимальна концентрація в крові досягається через 30 хв після прийому. Добрепроникає в тканини, вибірково накопичується в тканинах кори головного мозку.Період напіввиведення пірацетаму із крові становить 4-5 год, виводиться зорганізму в незміненому вигляді нирками.Біодоступність цинаризину - 91%, максимальнаконцентрація в крові досягається через 1 - 3 год; період напіввиведення - майже4 год. Активно метаболізується; 1/3 метаболітіввиводиться нирками, 2/3 - через кишечник.

Показання для застосування. Порушення мозкового кровообігу (ішемічнийінсульт, відновний період після геморагічного інсульту), атеросклероз судинголовного мозку, енцефалопатія різного генезу, в тому числі при артеріальнійгіпертензії.Стани після травм головного мозку та інтоксикацій.Захворювання ЦНС, що супроводжуються зниженнямінтелектуально-мнестичних функцій.Депресія, психоорганічний синдром з переважаннямознак астенії та адинамії; астенічний синдром психогенного походження;лабіринтопатії різного генезу (запаморочення, шум у вухах, ністагм, нудота,блювання); синдром Меньєра.Відставання інтелектуального розвитку у дітей (дляпокращання навчання і пам’яті).Профілактика мігрені та кінетозів.

Спосіб застосування та дози. Препарат призначають внутрішньо дорослим та дітямстарше 5 років. Дорослим призначають по 1 - 2 таблетки 3 рази на добу, дітям з5 років - по 1 - 2 таблетки 1-2 рази на добу залежно від тяжкості захворювання.Курс лікування - 1 - 3 місяці. Можливе проведення 2-3 курсів на рік.

Побічна дія.Шлунково-кишковий тракт: сухість у роті, диспепсія,біль в епігастрії.Дерматологічні реакції: алергічні реакції, в томучислі шкірні, фотосенсибілізація.Інші: дратівливість, тремор кінцівок, порушення сну,підвищення м’язового тонусу, зростання маси тіла.

Противопоказания. Гіперчутливість до компонентів препарату;захворювання печінки та/або нирок, паркінсонізм; вагітність і період лактації;діти до 5 років.

Передозування. Дотепер випадки передозування препарату не описані.

Особливості застосування. При застосуванні препарату у спортсменівможлива позитивна реакція при проведенні допінг-тесту.Пірацизин є препаратом вибору у випадках, колимототерапія пірацетамом спричиняє у хворого запаморочення, тремор, нервовість,збудливість, подразнювальність, неспокій, порушення сну, слабкість.Прийом препарату в терапевтичних дозах можливий прикеруванні транспортними засобами і роботі з машинами та обладнанням (якщодозволяє основне захворювання).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Пірацизин може підсилювати седативну діюзасобів, що пригнічують ЦНС, трициклічних антидепресантів, гіпотензивнихпрепаратів, алкоголю, інших ноотропних лікарських засобів.

Умови та терміни зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухомумісці, при температурі від 15° до 25° С. Термін придатності - 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z