Загружается, подождите...

Піперазинуадипінат-дарниця (Piperazineadipinate-darnitsa)


міжнародна та хімічнаназви: Piperazineadipate;

основні фізико-хімічнівластивості: таблеткибілого кольору

з пласкою поверхнею,рискою та фаскою;склад: 1 таблетка містить:піперазину адипінату 0,2 г або 0,5 г;

допоміжні речовини: крохмаль картопляний,кальцію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Антигельмінтні засоби. КодАТС Р02С В01.

Фармакологічні властивості.Діючою речовиною препаратуПіперазину Адипінату-Дарниця

є піперазин у вигляді солі адипіновоїкислоти. Піперазин та його солі спричиняють протигельмінтну дію на різні видинематод, особливо на аскарид та гостриків. Діють як на статевозрілі, так і нанестатевозрілі гельмінти обох статей, викликаючи параліч м’язів нематод, якіпотім видаляються перистальтичними рухами кишечнику. Ступінь дегельмітизаціїпри використанні препарату становить 90 - 95%, а при повторному застосуваннідосягає 100%. Завдяки тому, що Піперазину Адипінат-Дарниця не знищує аскарид,відсутня небезпечність всмоктування біологічних токсичних продуктів їхньогорозпаду.Фармакокінетика. ПіперазинуАдипінат-Дарниця швидко всмоктується з травного тракту, виводиться переважнонирками.Показання для застосування.Аскаридоз (інвазія аскаридами) та ентеробіоз (інвазія гостриками).Спосіб застосування та дози.Піперазину Адипінат-Дарниця для лікування аскаридоз)призначають два рази на деньпротягом 2 днів у таких дозах:дорослі: 1.5-2,0 г на прийом(3.0-4,0 г на добу);діти віком:З роки - 0.3 г на прийом (0,6 г надобу);від 4 до 5 років - 0,5 г на прийом(1,0 г на добу);від б до 8 років - 0,75 г на прийом(1,5 г на добу);від 9 до 1 2 років - 1 г на прийом(2,0 г на добу);від 13 до 1 5 років - 1,5 г на прийом(3,0 г на добу).Дегельмінтизацію за допомогоюПіперазину Адипінату-Дарниця можна проводити такожпротягом 1 дня: однократно від 0,4до 4.0 г (залежно від віку) або двічі на день (по 0.2 -2,0 гна прийом залежно від віку).Для лікування ентеробіозу препаратпризначають у тих самих дозах, що й при лікуванніаскаридозу, протягом 5 днівпоспіль. Проводять 1-3 курси терапії з перервою 7 днів. Уперервах між курсами доцільноставити на ніч клізму (для видалення гостриків із прямої
кишки): дорослим із 4-5 склянокводи, дітям - з 1-3 склянок з додаванням натрію гідрокарбонату (1/2 чайні ложкина склянку води).

Побічна дія. Препарат звичайно добрепереноситься і в терапевтичних дозах побічних реакцій не викликає. Приперевищенні дози можуть спостерігатися нудота, біль у животі, швидкоминаючийголовний біль. В окремих випадках, особливо при порушенні функції нирок,можливо виникнення тремору, ейфорії, галюцинацій, погіршення зору, м’язоваслабкість, порушення координації руху, діарея, спастичний біль у животі. ~

Протипоказання. Органічні захворюванняцентральної нервової системи, нефрит.

Передозування. При передозуванніспостерігаються м’язова слабкість, тремор. У хворих з порушеннями видільної функціїнирок можуть виникнути нейротоксичні явища. У таких випадках необхідно промитишлунок для видалення можливих залишків препарату, дати сольове проносне,активоване вугілля, поставити очищувальну клізму. Застосовують оксигенотерапію,трансфузійну терапію з водним навантаженням і подальшим призначеннямсалуретиків. При виникненні неврологічних порушень внутрішньом’язовопризначають тіаміну гідрохлорид.

Особливості застосування. Лікування ПіперазиномАдипінатом-Дарниця може проводитись в амбулаторних умовах. Перед застосуваннямпрепарату хворі не потребують попередньої підготовки, а також не повиннідотримуватися спеціальної дієти. Препарат приймають за 1 год. до їжі або за /г- 1 год. після їжі. Проносні засоби призначають лише у разі схильності до запору,дають їх у дні прийому Піперазину Адипінату-Дарниця ввечері. Під часзастосування препарату додержуються суворого гігієнічного режиму.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. При клінічному застосуванні випадків взаємодії із іншимипрепаратами, які призвели б до зменшення ефективності та безпечностізастосування лікарських засобів, маловідомо. Є спостереження, що призастосуванні Піперазину Адипінату-Дарниця з аміназином можливо виникнення абопосилення екстрапірамідних порушень.

Умови та термін зберігання. Зберігають у недоступномудля дітей, сухому місці. Термін придатності - 4 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z