Загружается, подождите...

Піперазину адипінат (Piperazine adipinate)


міжнародна та хімічна назви: піперазин, діетилендіамін адипінат;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки круглої форми, білого кольору, зплоскою поверхнею, з рискою і фаскою;

склад: 1 таблетка містить піперазину адипінату 200 мг;допоміжні речовини

: крохмаль картопляний, кальцію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Антигельмінтні засоби.Код АТС Р02С В01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Діє на статевонезрілі і статевозріліособини гельмінтів обох статей (аскариди і гостриці), спричиняючи паралічм’язів цих нематод, порушуючи функції їхньої нервово-м’язової системи. Фармакокінетика.Швидко всмоктується при внутрішньому застосуванні,виводиться головним чином з сечею.Ступінь дегельмінтації призастосуванні препарату становить 90 - 95%, а при повторному застосуваннідосягає 100%. Оскільки піперазину адипінат не знищує аскарид, відсутнянебезпека всмоктування біологічних токсичних продуктів їхнього розпаду.Препарат малотоксичний.

Показання для застосування. Аскаридоз. Ентеробіоз.

Спосіб застосування та дози. При лікування аскаридозу препаратпризначають два дні поспіль по 2 рази на день за 1 годину до або через 0,5-1години після їди в дозах: дорослим – 1,5-2 г на прийом (3-4 рази на добу);дітям 4-5 років – 500 мг на прийом (1 г на добу), 9-12 років – 1 г на прийом (2г на добу), 13-15 років – 1,5 г на прийом (3 г на добу). Також можливе застосування препарату протягом однієї доби:одноразово від 400 мг до 4 г, залежно від віку або два рази від 200 мг до 2 г.При ентеробіозі призначають щоденно в таких же дозах 5 днівіз семиденними перервами між циклами. Курс лікування – 1-3 цикли. У перервахміж циклами на ніч ставлять клізму (4-5 склянок води – дорослим, 1-3 склянкиводи дітям) із додаванням натрію гідрокарбонату – по 0,5 чайної ложки насклянку води.

Побічна дія. Нудота, біль у животі, головний біль. У хворих знирковою недостатністю препарат може спричинити нейротоксичні ускладнення.

Протипоказання. Органічні захворювання центральної нервовоїсистеми, нефрит. Дітям до 4 років не призначають препарат в даній лікарськійформі.

Передозування. При передозуванні можливі тремор і м’язоваслабкість.Лікування: промити шлунок суспензією активованого вугілляабо інших ентеросорбентів, призначають сольові проносні, оксигенотерапію,інфузійну терапію. При неврологічних симптомах вводять тіаміну гідрохлорид.

Особливості застосування. Не вимагає спеціальної дієти або підготовки. Присхильності до запорів призначають проносне. Під час лікування ентеробіозудотримуються суворого гігієнічного режиму. Лікування можливо проводити вамбулаторних умовах. Не рекомендується застосування препарату під час вагітності та лактації.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При поєднанні піперазину адипінату заміназином можуть посилюватись екстрапірамідні розлади.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному длядітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 250 С.Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z